Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да попитам за Ямаха XT 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да попитам за Ямаха XT 350

    Предлагат ми въпросния мотор (ЯМАХА XT 350) за 1500 лв.Бил по документи (австрийски 1995 г.но в кат му го регистрирали 1992 г.) Аз съм около 100 те килограма 180 см. висок и отдавна имам желание за един мотор.Който главно ще се кара по асфалт и черни пътища.Никакви изпълнения ...просто нормално каране.Мотора има добър външен вид без следи от падане.Оригинално е бил 500 кубика,но му е сложен цилиндър и бутало от 600 куб.защото е внесен с проблем в двигателя (цилиндъра е шлайфан на 2-ри ремонт).От ремонта (500 км).не е имало никакви проблеми.Собственика (който е мой познат)си го кара само по черни пътища.Сменени са гумите и всички масла(каквото и да значи това).До сега съм карал по дълго време МЗ 150,МЗ 250 и Ява калифорния 350.Но това беше отдавна-преди 15 години.От тогава съм се качвал епизодично на разни западни мотори пистови,кросови,ендуро и винаги ми е било голям кеф.Чудя се дали това е моя мотор или да се оглеждам за нещо друго.Не е проблем да взема мотора да го покарам ден -два.Дори да го занеса някъде да го прегледа специалист и тогава да взема решение.В този ред на мисли някой с познания може ли да го погледне - това в района на Русе.Препоръчайте ми,защото майстори на коли много познати,но на мотори нито един.Съжалявам ако повтарям и има тема за този мотор,ползвах търсачката,но не открих нищо конретно за този модел мотор.Ами общо взето това е давайте мнения ... (или ако има тема конкретно за този модел ще бъда благодарен някой да ме насочи с линк). Нищо не разбирам от западни мотори,така че ще бъда благодарен ако отговорите са само по темата.

  • #2
    От: Да попитам за Ямаха XT 350

    Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
    ЯМАХА XT 350
    ......................................................
    Оригинално е бил 500 кубика,но му е сложен цилиндър и бутало от 600 куб.
    Последно?

    Коментар


    • #3
      От: Да попитам за Ямаха XT 350

      последно е 600 кубика шлайфан на 2-ри ремонт с ново бутало и сегменти (на 500 км)
      Последно редактирано от yanush; 30-09-13, 18:06.

      Коментар


      • #4
        От: Да попитам за Ямаха XT 350

        Аз ли не зададох правилно въпроса или този модел мотор е екзотичен за България и не са много хората,които имат преки впечатления от него ...

        Коментар


        • #5
          От: Да попитам за Ямаха XT 350

          XT600 за някои страни е произвеждан като ХТ500 - същият мотор и тегло, по-малък обем и мощност.
          За ХТ600 има писано много, потърси.
          ХТ350 е съвсем друг мотор, няма нищо общо с горните два модела.

          Коментар


          • #6
            От: Да попитам за Ямаха XT 350

            Не само че е екзотичен а направо е уникален.
            До колото разбрах от писаното имаш двигател от ХТ500 с насаден цилиндър от 600. Няма как да се прогнозира дали нещата са добре изпълнени и въобще съвместими. По някога такива сглобки изкарват повече от оригиналните, по някога се чупят веднага. Но няма как да ти кажем кое ще е, еле пък през монитора.
            Иначе ХТ като цяло е много сполучлив модел.

            Коментар


            • #7
              От: Да попитам за Ямаха XT 350

              Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
              Аз ли не зададох правилно въпроса или този модел мотор е екзотичен за България и не са много хората,които имат преки впечатления от него ...
              Първо си смени заглавието защото ХТ 350 е на светлинни години пред ХТ 500.И второ какво му е екзотичното на ХТ 500 като разликата от всезнайният 600 е по малката дупка на цилиндъра.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X