Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 300 EXC Six Days 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: KTM 300 EXC Six Days 2014

    Е а дано успея за тая седмица да го спретна за каране....а и тури за всеки случай теглича и един каиш на 690-ката че тоя път се не знае, не знаех ама вече знам требе си приготвим и един джеб със свещи за всеки случай, каишо мое го ползвам и за втори стартер поне така казват че палили резачките.
    Дърварите да си пазят тубетата оти идем, и на Рила че одим ако требе да покаем на Боб Марли ка се чади.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #77
      От: KTM 300 EXC Six Days 2014

      Красота. Честито и със здраве
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #78
        От: KTM 300 EXC Six Days 2014

        Абе не знам какво работите ,ама какво крадете бе!!!

        Коментар


        • #79
          От: KTM 300 EXC Six Days 2014

          Първоначално публикуван от d.mihailov Преглед на мнение
          Абе не знам какво работите ,ама какво крадете бе!!!
          Е как какво? МОТОРИ...

          Коментар


          • #80
            От: KTM 300 EXC Six Days 2014

            Честито Пацо.Тая година вече ще дойдете с Чинела в Габрово да ви видя изкарам чарвата.И моите де !

            Коментар


            • #81
              От: KTM 300 EXC Six Days 2014

              Поради благоприятните метеорологични условия за ендуризъм, днес се наложи да завърша процеса по зимното обслужване.
              Повиках неволята, в случая моя дългогодишен учител, приятел и гуру Будин. Работата с него, по-точно около него е песен.
              Не съм снимал, знам че това очаквахте, но нямаше нищо фрапиращо за снимане, само рутинни смени и замени.

              1. Смяна ватата на ауспуха. За 70 моточаса се оказа АБСОЛЮТНО НЕНУЖНО, но уви, сменихме я, защото за да извадя старата, се наложи да я накъсам.

              2. Сменихме и спирачната течност навсякъде! В задната спирачка течността беше почти перфектна, в предната беше горе долу и в съединителя беше най-зле.

              3. Сменихме термодатчика и антифриза в радиаторите.....

              4. Смених гумите, като преди това почистих и сложих грес навсякъде в джантите /около лагерите/, осите....

              5. Притегнах всички спици на каплите с динамометричен ключ /за спици/, сега всички са натегнати еднакво...

              6. Смених и маслото в скоростите...

              7. Нов въздушен филтър с мрежичка, всички останали /резервни/ са изпрани, омаслени и чакат сезона....

              8. Проверихме клапи и др... нямат никакъв проблем и нагар все още...

              Накрая и го запалихме, поработи около 3-4 минути, доляхме антифриз и сега чака първа пролет.



              Ако се сетя още нещо, ще добавям в този си пост.
              Извода ми до момента е, че да имаш 2Т мотор си е доста скучно от към поддръжка.
              Май трябва да взема мотора на някой приятел и да му го стегна, че както съм набрал инерция..

              Коментар


              • #82
                От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                Така, като ти чете човек темите от нов и здрав мотор мое се докара дотама че после да си го събира по щайгите.
                ето си го цел целеничък
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2188.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5562500
                след 15-тина минутка
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2190.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5562501
                след още 15 вече немам фото че камерата беше целата у конденз от сълзите които се стичаха от мене.
                Чинел, след всеки твой пост требе да пишеш че това е опасно за слаби сърца и сериозно може да увреди вашето здраве, също така така да се изпълнява от професионалисти.
                п.п. За протокола ей мноо стиснати тея от КТМ имаше точно 3 грама грес по целия мотор как им се откъснало от сърцето незнам.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #83
                  От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                  Пацо да ти е честит.Само да попитам нали тиа моторетки излизат реди ту рейс или нещо такова какво ще му правиш ами не го подкарваш вече?
                  0878424143
                  0887424150

                  Коментар


                  • #84
                    От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                    Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                    Пацо да ти е честит.Само да попитам нали тиа моторетки излизат реди ту рейс или нещо такова какво ще му правиш ами не го подкарваш вече?
                    Пепи подкарах го вече, първото излизане ме разочарова много в някои отношения, изхарчи един резервоар за 45 километра направо ужас това да те е страх да отидеш до съседната махала, обороти само високи и върви като некоя побъркана гад през другото време нема никва душа. Е да ама нали и Аз съм я чел тая тема та ми беше спокойно до някъде иначе да съм го разкарал с 300. Та още в първия работен ден и мотора при доктора да му бае, бара му некви пружини, жигльори, игли, пилиха му капака на цилиндъра и те така след два дена СПА процедури обратно у Софето убаво ама нещо пак си ми е неспокойно и така до днеска, при моторчето пълна промяна върви си от-до малко е сприхав пак във високите ама е въпрос на свикване, разхода за 60км. е половин резервоар което вече е друга бира, няма да го хваля но вече взе да ми харесва и то много.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #85
                      От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                      Вчера карам мотора на пУна газ по един баир и точно по средата заглъхна и спря.
                      Все едно му беше свършил бензина и трябва да се превключи на резерва.
                      Погледнах, бензин бол, запали от раз и след това ми го направи още 4-5 пъти през деня.
                      Прибрахме се и когато отворих карбуратора, вътре имаше парцали колкото нокът на малък пръст.
                      Оказа се, че понеже мотора ми седи в много топъл гараж, около 28-30 градуса температура на въздуха, бензина се изпарява от карба .......
                      Бензина ни е пълен с боклуци, сипвам само 100 октана или в краен случай 98, но ....., така че чат пат отвивайте пробката на карбуратора и го почиствайте.

                      Г-н Трипер, радвам се, че темата ми Ви е помогнала.

                      Коментар


                      • #86
                        От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                        Точно от 98 октана съм имал проблеми. След всяко каране и миене на мотора , източвай карбуратора.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #87
                          От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                          При последното ми посещение в Сливен при Жоро ( за проблем с карба)научих от него че мотора е по добре да стои без бензин в карбуратора ако не се кара активно( да кажем зимно време ), защото той и без това се изпарявал ,НО оставало по жиглйорите гадна окис трудна за почистване.Така че по добрия вариант е пускаш му утайника и айде в гаража.

                          Коментар


                          • #88
                            От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            Точно от 98 октана съм имал проблеми. След всяко каране и миене на мотора , източвай карбуратора.
                            Не е хубаво да стои с празен карбуратор,прецаква се иглата на поплавъка.
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • #89
                              От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                              Първоначално публикуван от Наско Петков Преглед на мнение
                              Не е хубаво да стои с празен карбуратор,прецаква се иглата на поплавъка.
                              Опариш ли се вече знаеш
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #90
                                От: KTM 300 EXC Six Days 2014

                                Да го източи за да излязат боклуците и евентуално попадналата вода при миенето , после си пуска бензина пак. Иначе аз съм по-голям маниак , ако ще седи празен дълго , пръскам всичко вътре със смазващ спрей.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X