Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мотор

    Здравейте!До сега съм нямал свой мотор но съм карал.Чудя се кой от следните да си купя honda xr 125 2004 yamaha xt 125x 2008.Бих искал да ми дадете някой сайт за да се науча да си го ремонтирам сам и да науча всички части на мотора примам всякакви мнения защото съм нов

  • #2
    От: Избор на мотор

    Пич, това не е Симсон да си го ремонтираш сам Първо започни с размерите и килограмите си, след това ни кажи как/къде ще го караш и колко пари можеш да отделиш ?

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мотор

      Хм, то нищо не пречи и ХРа и ХТто да си ги ремонтира сам човек. Всъшност за никой мотор не е проблем да си го ремонтира сам човек, стига да може или поне да подхожда с внимание и разбиране към проблема. Има си сервизни ръководства, все ще се намерят и приятели с повечко опит в ремонтите да дадът някой друг акъл или съвет.

      За конкретните модели не мога да кажа нищо. Съдейки по ника на krasimirr97 си мисля че е на около 15г, така че ми се виждат подходящи мотори за тази възраст. (Освен ако не си вадя грешни заключения де).
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мотор

        Еми 80 кг съм 180 искам го за да го карам по баирите мога около 2000 лв да отделя а ще ми кажите ли някои препоръки и да ми дадете сайт или нещо на БГ за да науча горе доло частите на мотора и такива работи вие как сте ги научили ? ако може всякакви съвети приемам мерси !

        Коментар


        • #5
          От: Избор на мотор

          За тия кила според мене ще ти дойдат слаби и двата модела.А и въздухарки ......не мерси
          Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

          Коментар


          • #6
            От: Избор на мотор

            Да се обадя като начинаещ: минимум 125 см2 двутактов и 250 см2 4т, и то задължително ендуро, а не крос за да катериш баири като начинаещ.

            Най-лесно е да покараш мотоциклети на познати, приятели и да се убедиш какво ти е нужно.
            Но по-важното от това какъв ще е мотора е предпазната екипировка:каска, ботуши, протектор, наколенки.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мотор

              Ако 4т не е задължително условие, могат да се намерят хубави 2т ендура за тези пари (било те и по-стари). А от 2Т по-лесно за ремонт - здраве му кажи.
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #8
                От: Избор на мотор

                Съобразявам се с финансите и чак в Русе има хубав 2 тактов за моите възможности и мисля да си е 4 тактовата хонда а примерно като я взема какво мога да направя за да я направя по бърза и ОТНОВО ПА ПОПИТАМ ДА МИ ДАДЕТЕ НЯКОЯ КНИЖКА ЗА НАЧИНАЕЩ ЧЕ НЕ ЗНАМ НИЩО

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на мотор

                  Искам да питам, изобщо какво може да се прави на един мотор, че да стане по бърз ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на мотор

                    Първоначално публикуван от krasimirr97 Преглед на мнение
                    Искам да питам, изобщо какво може да се прави на един мотор, че да стане по бърз ?
                    Да се смени двигателя например?!?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на мотор

                      Или му наливай нитрометанол Смятам,че ще дърпа по бързо
                      Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на мотор

                        На така поставен въпрос няма как да очакваш сериозни отговори - още не си купил мотора ама вече ти е бавен... Но все пак - смяна на пиньоните.
                        Иначе из форума има достатъчно информация по всякакви въпроси свързани с мотоциклети. Прегледай залепените и по старите теми - ще ти дадат храна за размисъл.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X