Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

    Става въпрос за този мотор Yamaha XT600E 94 година. Решили сме с баща ми да го купуваме, та понеже съм нов във форума, въпроса ми е дали е подходящ за мен преди това съм карал Skygo 125cc. И съм решил да взимам по мощен, а и съм на 16 години 180см висок? Евтина ли му е поддръжката?
    Последно редактирано от viki terzieva; 26-10-12, 17:56.

  • #2
    От: Този мотор добър ли е като за начинаещ?

    За поддръжка не съм запознат, ама като качество XT-то е "крик". Ако го избереш правилно, само ще караш...!!!!

    Коментар


    • #3
      От: Този мотор добър ли е като за начинаещ?

      Щом си на 16, може да ти доЙде малко тежък, но това по скоро зависи от телосложението ти.
      По-долу копирам мнение на колегата ЕМО, което отговаря на въпроса ти.
      Цялата тема е тази: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=47818

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      Пичове не се шашкайте!
      Може колегите яко да ме оплюят,но за мен ХТ-то е перфектна новобранска машина!
      ЗАЩО???
      -мотора е ефтин за купуване-никога не се знае дали на един човек ендурото ще му хареса като спорт,дали има талант,дали има сърце и дали няма да се откаже още на първия сезон.Та ако ще се набутваш,по-добре да е с нещо по-ефтино , което лесно може да се продаде(по-ефтин мотор се продава по-лесно) и с по-малка загуба(почти винаги мотор се продава на загуба).
      -машината е невероятно дуракоустойчива(каквито и простотии да правиш с нея тя си върви и не се чупи-чука,хлопа,тряска , НО ВЪРВИ),което е много важно за човек който за пръв път се сблъсква с мотор и почти нищо не разбира от техника.
      -мотора е много по-ефтин за поддръжка(като цени на рез.части) и има много по-дълъг живот от съвременните леки ендура.
      -мотора прощава невероятно левашки грешки(каквито при новобранците са в изобилие)
      -при падане (а новобранците падат доста), освен кормилото , няма какво да се счупи(няма радиатори/300-500лв/,няма магнезиеви капаци-един капак е около 400лв и не подлежи на заварка-т.е.-купува се нов.При ХТ-то капаците са алуминиеви и се заваряват без проблеми(двайсетина лева) и т.н.).
      -мотора е доста мощен , но страшно кротък(ВР-ите например са много,много по-нервни)-много лесно се контролира,нещо което също е много важно за човек който прохожда в спорта(много често се случва при бабуни или наклон да дадеш неволно газ или да не подбереш правилната предавка при изкачване или нещо такова-мотора винаги те вади).Освен това мотора е ЧЕТИРИТАКТОВ-има равномерно разпределена мощност в оборотите и не изненадва с резки кикове(неочаквано рязко увеличаване на мощноста след определени обороти както е при 2Т), а също така доста добри ниски обороти.
      -ДА НАИСТИНА МОТОРА Е ТЕЖЪК И НЕ СТАВА ЗА ХАРД ЕНДУРО,но преди да стигне до хард ендуро , един новобранец доста време трябва да покара на много по-леки трасета с които ХТ-то се справя прекрасно.Най-често новобранците(и то абсолютно правилно според мен) си купуват ХТ с идеята да го използват като дуалспорт мотоциклет(т.е. 50% асфалт,50% черно),като постепенно все повече се увеличава процента офф.Добре е да овладееш основните техники до автоматизъм,да придобиеш навици и чак тогава да се набутваш в джендемите(дори и с леко ендуро).В противен случай рискуваш доста травми,доста пот и в крайна сметка може да се откажеш още преди да си усетил удоволствието от ендурото.
      Хт-то може спокойно да се кара два-три сезона и чак тогава да се премине на по-сериозна машина , а това е неизбежно-просто в един момент започваш да усещаш , че машината те ограничава,че можеш много повече , но мотора те спъва.Да не говорим , че до тогава вече яко си се зарибил и си готов да жертваш много повече пари.А има и нещо друго-повечето новобранци не знаят какво да искат от едно ендуро(и често задават глупави въпроси).След два-три сезона вече ти е супер избистрено какво точно ти трябва(като поведение,окачване,като модел,кои са важните неща и кои маловажните).
      пп Предлагам темата да се преименува на "ХТ добър мотор ли е като за начинаещ" за да бъде полезна и за в бъдеще (поне да излиза в търсачката) а не да се пуска всеки път когато някои мисли дали да си взема такъв или не.
      Последно редактирано от viki terzieva; 26-10-12, 17:55.

      Коментар


      • #4
        От: Този мотор добър ли е като за начинаещ?

        Мнението на колегата Емо е възможно най-точното, но въпреки това аз смятам, че ХТ-то не е добър мотор за начинаещ. Трябва ти повече време за каране и то с по-малки, и по-леки моторетки преди да скочих на такъв мотор. Проблемът няма да се появи от мощността на двигателя, а от килограмите на мотора
        Последно редактирано от viki terzieva; 26-10-12, 17:55.
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #5
          От: Този мотор добър ли е като за начинаещ?

          Забравих да кажа че съм карал ИЖ планета 3 и килограмите на този мотор не са проблем Просто този китаец вече ми е малък.

          Коментар


          • #6
            От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

            ХТ 250 ! С това започнах аз , здрава машина е , 6 скорости , лек , икономичен , имам само хубави впечатления от нея !
            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

            Коментар


            • #7
              От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

              Ще можете ли да ми кажете някой съвети при купуването на мотора?

              Коментар


              • #8
                От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                Няма да сгрешиш .Мотора е перфектен.Щом си карал иж ,проблеми няма да имаш с килограмите.И моя е хт600.

                Коментар


                • #9
                  От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                  ЕМО добре го е написал това , ама то беше във времената когато леките въздухари бяха два пъти по-скъпи от ХТ-то,та вече това мнение не е много актуално. Иначе ХТ600 е много хубав мотор,но е отвратително тежък .В момента ТТР250 или ХР250 е много по-добра алтернатива а и цените им са вече почти еднакви.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #10
                    От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    ЕМО добре го е написал това , ама то беше във времената когато леките въздухари бяха два пъти по-скъпи от ХТ-то,та вече това мнение не е много актуално. Иначе ХТ600 е много хубав мотор,но е отвратително тежък .В момента ТТР250 или ХР250 е много по-добра алтернатива а и цените им са вече почти еднакви.
                    Така е,ХТ 600 вече се използва само за разходка до вилата събота и неделя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                      Първоначално публикуван от mrcool Преглед на мнение
                      Ще можете ли да ми кажете някой съвети при купуването на мотора?
                      Бавна, мазна и приятна за слушане песен на мотора без излишни тракания. Стискай съединителя и слушай. Купувай и се кефи...

                      Коментар


                      • #12
                        От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                        И аз съм с ХТ и съм много доволен. Като цяло няма никакви проблеми. Случих на двигател и само каране и смазване му трябва...само масло да има в двигатела и всичко си е точно. от около година го имам и съм сменил само пиньони и сегменти. Но реших да се състезавам на писта и просто ми е излишно сега. Ако искаш прегледай темата в раздела продавам . Поздрави !
                        '05 Suzuki RM 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                          Лично АЗ от Балканче се качих на ХТ600 за първи мотор като цяло по-добре е да покараш тежичък и после да смениш на нещо по-съвременно и леко , а него може на баща си да оставиш. Като поддръжка супер лесна само го гледай добре като купуваш защото АЗ моето като го купувах нищо не разбирах покарах го викам зимам го после куп разправии гледай най-вече двигателя другото се прави с дребни пари.
                          Успех !
                          Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                          Коментар


                          • #14
                            От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                            Благодаря ви колеги! Гледам в мобилето една реплика на xt Cagiva W16 600 кубика е, та въпроса ми е дали да не взема нея, по-нова е и е по-евтина?

                            Коментар


                            • #15
                              От: ХТ добър мотор ли е като за начинаещ?

                              Де да знам ама японеца си е японец, пък и колкото да е стар той...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X