Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - Систематизирано

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Още един с Yamaha XT 600

    Първоначално публикуван от bobone Преглед на мнение
    Здравейте,
    Темата е добра и полезна. И реших да се похваля с новия ми мотор. Не съм убеден, че тука му е мястото, но......
    Сега по същтество - с удоволствие бих се видял с колеги които карат Yamaha XT 600, за да обменим информация. На мен това ми е първи такъв мотор.
    0886 737 128
    Уха, тая е от по-новичките! Красотичка! А седалката преправяна ли е че е толкова ниска, или така си е оригинална?
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #62
      До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

      Първоначално публикуван от offroad_fen Преглед на мнение
      Здравейте, темата е много хубава и доста изчерпателна .. мотора е найстина добър и доста издръжлив.Но при мен се появи проблем от още неустановен характер а именно .. мотора си работеше много добре до момента преди да се случи въпросната "инфекция" но в един момент мотора започна да прекъсва добудах го до вкъщи и от тогава не е запалил. Ток идва. .какви ли не свещи сменихме,бензин също му идва.. дави.. след дълго ритане... променяхме нивото на карбуратора и какво ли не .. и не иска да пали и не иска. Само да спомена че преди ни даваше големи проблеми с свещите защото работеха по няколко дни и мотора спираше да работи,след като сменим свеща се оправяше но този номер вече не работи.
      [Ако администраторите сметнат че ръпроса ми е за тази тема за го изтрият и мойте извинения ]]
      Koлега,като свалиш цилиндъра и смениш буталото и сигментите ще тръгне.Убеден съм че тоя мотор е бил преди блокиране.Колко и невероятно да ти звучи но е така.Днес ремонтирах ме една хускварна със същия проблем.Пробай само с нови сигменти и ще видиш че ще запали,едни нови сигменти няма да ти навредят.Успех.

      Коментар


      • #63
        До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

        Още по-евтино и лесно ще му е просто да замери компресията и да разбере дали изобщо трябва да разглобява двигателя или не! На мене тая работа ми мирише на проблем с токовете (електронното)!
        Колега сигурен ли си че хвърля искра винаги по два пъти за един оборот на коляновия вал, и че искрата е достатъчно силна?
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #64
          До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Koлега,като свалиш цилиндъра и смениш буталото и сигментите ще тръгне.Убеден съм че тоя мотор е бил преди блокиране.Колко и невероятно да ти звучи но е така.Днес ремонтирах ме една хускварна със същия проблем.Пробай само с нови сигменти и ще видиш че ще запали,едни нови сигменти няма да ти навредят.Успех.
          Колега благодаря за съвета но мотора е след ремонт.. сменил съм : бутало,сигменти,гумички на клапаните,ангренажна верига, маи имаше и още нещо и не мисля че проблема е от там... други идей ?

          Коментар


          • #65
            До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

            не знам какво е тогава.А бях толкова сигурен ,но човек се учи цял живот.

            Коментар


            • #66
              До: Още един с Yamaha XT 600

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Уха, тая е от по-новичките! Красотичка! А седалката преправяна ли е че е толкова ниска, или така си е оригинална?
              Мерси! Предишния собственик по талона в Италия е била мацка . Та седалката е намалена наистина. Сложено е и от дебелите кормила с преходник, за да има място предните колове да излязат с ококо 10 см нагоре под кормилото и да падне височината. Като я взех разбира се я дигнах на нормална височина, смених масло, маслен филтър и свещ.
              Иначе моторетката е много запазена. Обаче си мисля, дали не е малко и скупена - в смисъл от карбуратора. Абе моторджийска лакомия.

              Затова искам да се видя с хора които познават този мотор. Предишния ми мотор беше DR650RS. По предишния - е няма да си разказвам автобиограбията

              Коментар


              • #67
                До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Колега сигурен ли си че хвърля искра винаги по два пъти за един оборот на коляновия вал
                Да му се не види, голяма простотия съм написал по невнимание!
                Разбира се че няма как да хвърля по две искри за оборот на коляновия вал!
                Исках да попитам колегата дали е сигурен че хвърля искра при всяко качване на буталото към горна мъртва точка?
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #68
                  До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Да му се не види, голяма простотия съм написал по невнимание!
                  Разбира се че няма как да хвърля по две искри за оборот на коляновия вал!
                  Исках да попитам колегата дали е сигурен че хвърля искра при всяко качване на буталото към горна мъртва точка?
                  Няма проблем както и да е, разбрах въпроса .. еми да дава ток всеки път като се качи буталото на това положение. Първо мислех че проблема е в бобината .. сложихме бобоина от др мотор си пак същтата история .. сложихме нашата бобина на другия мотор от които зехме неговата и мотора си работеше с наша бобина.. след това сменихме комутатора.. но другия мотор е TTR 600 92 и изглежда не са еднакви или не сме свързали както трябва защото пак не заработи.. Днес беше поредния опит. . експеримент бих го нарекъл свалихме карбуратора от TTR-a и го сложихме на нашия и пак съсщата работа пак не пали .. но решихме да сложим нашия карбуратор на TTR-a и тои си заработи съвсем нормалноо.. вече не знаем къде да търсим причината..

                  Коментар


                  • #69
                    До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                    Първоначално публикуван от offroad_fen Преглед на мнение
                    Колега благодаря за съвета но мотора е след ремонт.. сменил съм : бутало,сигменти,гумички на клапаните,ангренажна верига, маи имаше и още нещо и не мисля че проблема е от там... други идей ?
                    Ако не е тайна, колко пари ти струваше буталото със сегментите

                    Коментар


                    • #70
                      До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                      Първоначално публикуван от m106 Преглед на мнение
                      Ако не е тайна, колко пари ти струваше буталото със сегментите
                      Еми буталото беше като го зех около 60 лв. сигментите кам 40 лв бяха, от Yamaha-bg съм копувал всичко.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                        Тази зима правих осн рем на ХТ600К.Цените са:
                        -бутало-180
                        -сегменти-40
                        -бутален болт-34
                        -гумички за клапани-11х4
                        -гарнитура глава-36
                        -ангренажна верига-100
                        -гарнитура под цилиндъра-30
                        Всичко е купувано от Ямаха.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #72
                          До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                          здравейте и аз имам хт 600 и е прекрасен но когато е студен и за първи път го паля за деня изпушва и то за 10 - 20 сек. и после няма през целия ден питах хора и едни ми казват че са гумички на клапани,а други,че е надрал цилиндъра и аз не знам на кой да вярвам ако някои има идея от какво е проблема моля ви кажете . благодаря предварително.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                            Гумички на клапаните!!!!!!!!
                            Освен ако не го давиш докато риташ.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #74
                              До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                              имам ХТ 600 ,1991г и се чудя дали мога сам да му монтирам кик-стартер или трябва да стане от специалисти?
                              АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                                Някой монтирал ли е на мотора си кик-стартер,без помоща на специалисти.
                                АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X