Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на Ендуро!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на Ендуро!

    Привет на всички,отдавна чета мнения във форума,много неща научих и за мен е много полезен!Така по въпроса ми,решил съм да си вземам мотор,искам да е Ендуро до 250 куб.см,определено да е 4Т!Бюджетът ми е до 2000 лв.,моторът ще се ползва за разходки в горатаи малко по асфалт.Гледах една Ямаха Серол ама много разбричкана те направо и взели тока,моля ви дайте съвет и ако може предложения,какво да избера!Аз съм на принципа,че не е лошо да не знаеш,лошо е да не питаш!Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Съвет при избор на Ендуро!

    До 2000лв излизат добри екземпляри като Ямаха ХТ 250-350,Хонда ХЛ 250-350,Сузуки ДР 250,на какъвто и от тях да попаднеш стига да е читав и със налични документи-оригинален талон или БГ регистрация ще ти служи вярно.
    Ето един пример но мотора е продаден.
    http://www.cars.bg/m49927

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на Ендуро!

      Това е много важно да е читав,иначе само с Фактура има,но аз мисля че трудно ще се регистрира,има тук една Yamaha Serow 225 само с фактура за 1600 лв.Гледах една Хонда CRM 250 за 2000 лв.http://motori.cars.bg/m36142,засега това е,мотори много ама им изкарали душите!Лека и Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на Ендуро!

        Гледай да има Факти , а не Фактури !

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на Ендуро!

          Аз като гледам моторите, които излизат като обяви са или 2-тактови или дараци и без документи! Е откъде човек може да си вземе що годе читав мотор, аз не искам да е перфектен, но поне да има малко нещо здраво! Дилемата е или чисто нов или с колело!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на Ендуро!

            Абе гледам аз, ама само с гледане! Давайте съвети, какво да се гледа,поне основните неща на пръв поглед. Аз ще отида с един приятел, който е моторист при огледа, но поне да ги набележа моторите.Тука гледам в един сайт, един пич от гр. Карлово има около 20 мотора и все читави ми се видят, утре ще звънна да питам. Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на Ендуро!

              Първоначално публикуван от karamfilia Преглед на мнение
              Бюджетът ми е до 2000 лв
              Първоначално публикуван от karamfilia Преглед на мнение
              Дилемата е или чисто нов или с колело!
              Ако под "нов" имаш предвид нов китайски мога да кажа само едно:
              НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!
              Общо взето по добре 20-годишен японски отколкото китайски от магазина.
              Иначе може да погледнеш и TTR 250.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при избор на Ендуро!

                Благодаря!А кое е по-добре за начинаещ 2-тактов или 4-тактов,мотора ще се ползва за разходки,не съм привърженик на екстремното каране,интересува ме откъм първоначална инвестиция и после поддръжка!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на Ендуро!

                  Относно 2 или 4Т прочети тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8609
                  Аз лично бих казал 4Т защото са по спокойни, мощността е равномерно разпределена в оборотите, не като при 2Т където се изменя със скок след определени обороти.
                  4Т са по скъпи при закупуване но разхода на горияо е чувствително по малък. Междъремонтния ресурс е по голям но пък частите са повече и по скъпи...
                  И двете си имат и предимства и недостатъци но личното ми предпочитание клони към 4Т, какво ще си избереш обаче си зависи от теб.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при избор на Ендуро!

                    Благодаря за Информацията,за някои може да не е нищо,за мен е много.Моторът ще 4-тактов задължително,аз клоня повече към Suzuki i Yamaha,най-важно да е читав и да е на късмет!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при избор на Ендуро!

                      Привет!Вече мога и аз да се похваля със новата си придобивка,Yamaha Serow 225 1999г.,Обслужих го,масла филтри,гума,акумулатор.Отворен съм за всякакви съвети относно мотора,поддръжка и за какво да внимавам,Благодаря на всички които се отзоваха,при избора ми на Ендуро,Живи и Здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при избор на Ендуро!

                        Ключ!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при избор на Ендуро!

                          от карлово изхода за пловдив има избораз купих пролетта хонда xr 250 отлична е като якупих смених масло филтри и задни накладки,гумите с крос от там на татък само каране разхода е около 5л зависи от терена за катерене е супер

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X