Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

    Здравейте, на всички моля за съвет за избор на мотор Сузуки дрз 400е -2004 година или КТМ ехц 2004-05 година Кое е по лесно за подръжка ?

  • #2
    От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

    DRZ 400-това е мотора.Само смяна на масло,гуми,накладки и много газ.
    DRZ 400S

    Коментар


    • #3
      От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

      +1 за ДРЗ-та
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #4
        От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

        Ако смяташ да се возиш взимаш ДРЗ-та ,а ако искаш да караш по екстремно КТМ-чето.

        От гледна точка на подръжка КТМ-чето на другия ден след като си позвънил в Пазарджик , нещото което ти трябва ще е при теб.
        ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

        Коментар


        • #5
          От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

          Колега има почти същата тема и то съвсем прясна, където надълго и широко се дискутираше всички за 2та модела. Е не е EXC 450, а 400, но мисля че принципно разликите са минимални. Все пак потърсете преди да пускате нова тема !!!

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=125878
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

            DRZ то не се чупи,много е як.НО ако се возиш,както е казал колегата ДРЗ е мотора.А ,ако си екстремист КТМ е мотора.Аз имам дрз и съм много доволен от него.Карал съм го и хард и софт супер як е.Но за яко газ вземи КТМ,ти си знаеш.Който и да избереш няма да сгрешиш,КТМ ми е в сърцето,но СУЗУКИ ми е в душата.УСПЕХ.Качваш се и който ти се лепне за задника го отнасяш
            DRZ 400S

            Коментар


            • #7
              От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

              И с DRZ може да си екстремист.

              Коментар


              • #8
                От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

                Първоначално публикуван от sestaka Преглед на мнение
                DRZ то не се чупи,много е як.НО ако се возиш,както е казал колегата ДРЗ е мотора.А ,ако си екстремист КТМ е мотора.Аз имам дрз и съм много доволен от него.Карал съм го и хард и софт супер як е.Но за яко газ вземи КТМ,ти си знаеш.Който и да избереш няма да сгрешиш,КТМ ми е в сърцето,но СУЗУКИ ми е в душата.УСПЕХ.Качваш се и който ти се лепне за задника го отнасяш
                До като счупиш ДРЗ та КТМ а ще сплете поне два пъти червата.

                Коментар


                • #9
                  От: suzuki drz400 ili ktm exc 450 ?

                  Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                  До като счупиш ДРЗ та КТМ а ще сплете поне два пъти червата.
                  Да така е.Много здрава машина.
                  Доволен съм,че го имам.
                  DRZ 400S

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

                    Аз имах КТМ 250 '02 и минах на ДРЗ 400 '00 (К-версия) впечатленията ми от двата модела,карани в гората са следните:

                    КТМ
                    + лек и повратлив, много приятен за каране. Лесно и бързо се развърта двигателя до сравнително високи обороти.
                    + по-добро окачване от ДРЗ-та
                    + по-добри спирачки - Брембо с тънки маркучи, лесни за контрол
                    + не ми е завирал никога (без перка беше)
                    + има стартер
                    - стандартно тракащ като фуражомелка двигател, имаш чувството, че всеки момент ще се пръсне
                    - по-"нежен" в сравнение с ДРЗ-та, често трябва да се пипва това, онова
                    - твърда седалка, което може и да е + защото те учи да караш прав
                    - типични слаби места като задната главина (оправено след '05), хидравличния съединител и др.

                    ДРЗ
                    + по-мощен (което е ясно при разликата в кубатурата ) и силата е много балансирана което го прави лесен за каране
                    + много спокоен и равномерен ход на двигателя, звучи сякаш никога не може да спре
                    + доста стабилна изработка и запас от здравина
                    - по-тежка предница в сравнение с КТМ-а
                    - при работа на място и в трудни участъци завираше което наложи монтажа на перка
                    - на моята модификация няма стартер, но вече свикнах
                    - по-слаби спирачки, усилието не се контролира лесно, ще трябва смяна на маркучите с тънки
                    - като конструктивен недостатък се сочи опъвача на ангренажната верига (отстранено след '04 някъде)

                    Като цяло КТМ-а е по-фън за каране, скокове и т.н.с по-скъпо обслужване (смяна на масло на 5-600км + 2 маслени филтъра по 12, 15 лв. при ДРЗ-та го дават на 3 000 км. и един филтър). Субективно КТМ-а се усеща по-лек, въпреки, че с моята версия на ДРЗ-та със кик стартер бяха на еднакви килограми (около 120). ДРЗ-та се чувства по-тромав и неповратлив, но е доста мощен от ниските обороти и перфектен катерач. Доста стабилно направен с евтина и проста поддръжка.

                    Важно е и за какво ще го ползваш. Ако те влече пистата и "свободните" изпълнения, КТМ-а е по-добрия вариант. Ако ти се кара в гората, в кал и баири ДРЗ-та ще е по-подходящ.

                    Трябва да се има в предвид, че Аз сравнявам 250 срещу 400 кубика, което не е меродавно. Не бих отказал един нов 400 EXC или 350 Freeride

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

                      Давам пример с двама човека от Форума, които са собственици на ДРЗ-ти, а именно
                      Стоян Пачарозов и Пешо74.
                      А, защо точно тях назовавам - защото разбират от мотори и не случайно, имат ДРЗ-ти!
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

                        Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                        Давам пример с двама човека от Форума, които са собственици на ДРЗ-ти, а именно
                        Стоян Пачарозов и Пешо74.
                        А, защо точно тях назовавам - защото разбират от мотори и не случайно, имат ДРЗ-ти!
                        Пачарозкия, обаче, има и КТМ XCW 250, двутактовия модел. С него, а не със Сузукито, кара и шестдневката. Интересно ще ми е да сподели кое по му допада и, съответно, при какви терени и условия. Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

                          Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                          Давам пример с двама човека от Форума, които са собственици на ДРЗ-ти, а именно
                          Стоян Пачарозов и Пешо74.
                          А, защо точно тях назовавам - защото разбират от мотори и не случайно, имат ДРЗ-ти!
                          Пачарозкия, обаче има и двутактов КТМ 250 XCW, ако не се лъжа. Интересно ще ми е неговото мнение, защото на Сикс Дейса се пусна имено с него, а не с ДРЗ-та.
                          П.П. Пуснах по грешка два поста от компа на колега с друга регистрация. Извинете, ако се получи дублиране.
                          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki DRZ400 или KTM EXC 450?

                            Първоначално публикуван от bigimot Преглед на мнение
                            ДРЗ
                            + много спокоен и равномерен ход на двигателя, звучи сякаш никога не може да спре
                            Важно е и за какво ще го ползваш. Ако те влече пистата и "свободните" изпълнения, КТМ-а е по-добрия вариант. Ако ти се кара в гората, в кал и баири ДРЗ-та ще е по-подходящ.
                            Това е много точно казано.Браво колега.
                            DRZ 400S

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X