Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на мотор

    Здравейте, както повечето питащи в тази тема и аз съм начинаещ моторист . Изчел съм всички важни теми за избор на мотор, както и повечето технически дискусии. Разбира се досега не съм нямам много опит в управлението на мотоциклет, но технически съм грамотен и оттук почват въпросите. Спрял съм се на два модела Хонда ХР (250 или 400) и Ямаха ТТР (250 или 350). Има и други не лоши оферти от типа на Хускварна, Кавазаки или Сузуки, но от прочетеното във форума съм останал с ясното впечатление, че "това са моторите" - специално Хондата. В началото докато се свикне с мотора ще се кара предимно на асфалт, като може и леки забежки към черни пътища. Въобще не си правя илюзии да го карам по някакви трасета, дори и след време. Също така е много възможно след време да се вземат две ендуро гуми за по "нормално" каране по асфалт. Ако може по-опитните отново да захапат тези небезизвестни мотори и да ми помогнат да се ориентирам към избор. Забравих да спомена, че съм висок около 162см. тегло 62кг.

    П.С. В една стара тема колега беше питал за ендуро моторите от фирма Агроимпекс ако не се лъжа. Мисля, че се намираха в гр. Карлово. Аз съм от София дали си заслужава да се разходя до там ( в интернет има доста ендуро оферти от тях ) или количеството преобладава над качеството и е просто загуба на време. Ако има някой по-запознат с техните мотори ще съм му благодарен да ме насочи!

  • #2
    От: Съвет за избор на мотор

    Първоначално публикуван от jogr Преглед на мнение
    ... Хонда ХР (250 или 400) и Ямаха ТТР (250 или 350).... 162см. тегло 62кг....
    За този ръст и тегло ,според мен е по-добре Honda XR 250 ...400-ката е по-тежка, по-висока...
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на мотор

      А с колко е по тежка а относно височината може да си го свалиш и според мен 400 стотката може да върви и бавно да не след време 250 то да ти доиде слабичко твърдо заставам за 400xr

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на мотор

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121279
        Погледни този мотор, гарантирам за него на 100%, а и е със стартер и редовни документи. Прочетох, че си от София, ако решиш може да дойдеш да направиш едно кръгче с мотора ,въпреки че си се насочил към 4т
        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на мотор

          Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121279
          Погледни този мотор, гарантирам за него на 100%, а и е със стартер и редовни документи. Прочетох, че си от София, ако решиш може да дойдеш да направиш едно кръгче с мотора ,въпреки че си се насочил към 4т


          Мерси за предложението, но съм се ориентирал задължително към 4-тактова машина! Някой да изкаже мнение за "Агроимпекс"?

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на мотор

            Първоначално публикуван от kosiqn Преглед на мнение
            А с колко е по тежка а относно височината може да си го свалиш и според мен 400 стотката може да върви и бавно да не след време 250 то да ти доиде слабичко твърдо заставам за 400xr
            Дават я 3кг по тежка,височината също е минимална.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за избор на мотор

              Колеги, и аз да ви попитам, за едно ендуро Honda CRF 450 модел след 2003, 2004, 2005 някъде там. Здрави моторетки ли са, и вървят ли много харчове след тях. То има и тема за CRF и там четох... но пак да си попитам и тук, пък и смятам, че и за колегата, ще е полезна информацията. Мотора ще го карам из село по селски и черни пътища, из баири, по язовири и ТН. Специално за CRF 450 става ли за нещо? А може и по - нов да е де, 06, 07 и има 450R, 450X каква е разликата и кое е по - добро.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за избор на мотор

                Първоначално публикуван от jogr Преглед на мнение
                Мерси за предложението, но съм се ориентирал задължително към 4-тактова машина! Някой да изкаже мнение за "Агроимпекс"?
                Агроимпекс,мисля че вече нямат внос на мотори,а само на трактори.На този телефон 0887869589 може да звъннеш човека се казва Петър,работи във фирмата и може да ти даде най точна информация,а самият той също продава мотори.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за избор на мотор

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Колеги, и аз да ви попитам, за едно ендуро Honda CRF 450 модел след 2003, 2004, 2005 някъде там. Здрави моторетки ли са, и вървят ли много харчове след тях. То има и тема за CRF и там четох... но пак да си попитам и тук, пък и смятам, че и за колегата, ще е полезна информацията. Мотора ще го карам из село по селски и черни пътища, из баири, по язовири и ТН. Специално за CRF 450 става ли за нещо? А може и по - нов да е де, 06, 07 и има 450R, 450X каква е разликата и кое е по - добро.
                  Това е мотор който е създаден за мотокрос,поддръжката към него е ежедневна ако се ползва по предназначение,450Х е ендуро,и е точно за тази цел която си написал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за избор на мотор

                    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                    Специално за CRF 450 става ли за нещо?
                    Става колега, за всичките тези работи дето го искаш става,а разходите..... след всички мотори вървят много.
                    Не е важно какво караш, а как го караш !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за избор на мотор

                      А това ясно, то мотора не е спестовна касичка... Като работи човек и получава нормална заплата, ще може да си го подържа, работата е в това да не сменям сегменти и бутало през месец. Иначе уж по - съвременен мотоциклет, би трябвало да не е толкова проблемен, все пак не е 30 годишна Ява
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за избор на мотор

                        CRF 450 определно не ми се връзва за мотор за разходки из село и по язовири. За ХР съм по-съгласен, макар че не съм въобще очарован от 250-то. Лично за мен си е мотор без грам агресия и просто преминаваш от там от където искаш да преминеш. А че може да се движи бързо, може и да може. 400-то може да е друга бира. В този ценови клас може да се намери също добро Сузуки ДРЗ 400 предполагам, което е една идея по-съвременно от ХР-а, и като цяло е личния ми фаворит при така зададените до сега условия от колегите jogr и ivodianov1992.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за избор на мотор

                          Оф, оф, оф ако знам и аз какво искам, пък добре. През 2 дни съм на различна вълна. На пролет ще взимам нещо евентуално, и сега през 2 дни различни мотори уж ще купувам, като заочнеш от црф минеш през тежки ендура и стигнеш до пистарки. Като гледам ще е или африка или голямо тенере, ама много старички ми се виждат, може и варадеро.............. знам ли и аз, все са ми различни неща в главата. /ту си мисля да дърпам яяко по асфалта с пистарката, ту си мисля, колко ли ще е добре да пердаша из нивите с един црф......... пълна каша, ето това е да не знаеш какво искаш, ама май, май ще е тежко ендуро някакво за разходки и за селски пътища. Ще видим като му дойде времето. Нещо за спокойни разходки ми трябва, африка РД07 или XTZ750 по - новичко.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за избор на мотор

                            Мдам позната история. Аз бях така когато бях на 16г не знаех какво искам. А това не беше чак толкова отдавна де, 5-6 годинки.

                            ЦРФа точно защото е нов и съвременен си иска подръжката. А и по-скоро е нов и съвременен ... кросов/спортно ендуро мотоциклет, според версията Р или Х. Африките без да имам кой знае колко километра на тях, не са лоши моторчета, но според четеното из интернет са за по-кротко яздене. Голямото тенере и то си има свойте минуси който аз в момента на моето отстранявам. Минуси като сравнително широк резервоар, който на мен въпреки, че съм над 180см ми се щеше да е по-прибран ама на това скоро ще му открия лека, друг косур който се сещам са сравнително слабите спирачки за асфалт и относително слабата рама отзад когато мотора системно се претоварва и се вози много багаж или тежки хора. Има не една или две теми из чуждите форуми са скъсани или спукани рами на тенерета точно там, но и това се лекува слава богу лесно и незабележимо понякога с подсилки на рамата на точните места. А Варадерото съвсем избяга в друг клас с неговите си 240++кг празно и над 280кг заредено с гориво ако не се лъжа. А и първата версия се слави с един разход невероятен. Вярно че върви повече и от Африка и СТ, ама си е още по-голям струг. Както и да е. Да си дойдем на това което ме блазни и мен ... а именно Suzuki V-strom 650/1000. Разчети се из форума за него. Не е толкова офроуд ориентиран, обаче също с подходящ опит си драпа.

                            А и да не забравя пак ДРЗ 400, КТМ 640 и прочие едноцилиндрови ендура и т.н. Избора е твой както се казва. Пътища много, по кой ще поемеш избираш ти.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за избор на мотор

                              Един последващ въпрос - колко аджеба може да се понижи окачването на едно ендуро? Гледам ХР250 от седалката на долу е 925мм, а ХР400 - 930мм. Както и да го гледам си ми е височко малко Стъпвам на пръсти и примерно на светофарите ще трябва да им се подпирам на прозорците. Гледах в ибей има някакви lowering link, но нещо не мога да разбера до колко свалят?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X