Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ямаха xtz 750

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ямаха xtz 750

    Здравайте харесал съм си този мотор 93 година за 3000лв,въпроса ми е струва ли си и какво е мнението ви за този мотор,карах доминатор 650 97 година но определено ямахата ми харесва повече по барза е и по мощна пък и е 2 цилиндъра,но я искам за пресечен терен,и ако може да споделите мнение за нея,и ако може да ми кажете каде са и слабите места,и пали доста лесно без газ но все пак се съмнявам да не е само закърпен колкото да го продадат
    от кал не се пази:)

  • #2
    Re: Ямаха xtz 750

    Аз карам XTZ660 ,което е по-тежко от Доминатора но е по-леко от XTZ750. Тежа стотина кила ,висок съм 182см ,и съм си якичък, ама като излезна да карам по пресечен терен голям зор виждам да държа мотора а ако има малко кал направо е шок и ужас. Накратко това са мотори , с които можеш да се придвижиш от точка А до точка Б по горски или полски път но самото придвижване е много далеко от удоволствието, което можеш да изпиташ с някое по-хард ендуро. А по пътеки хич не пробвай защото това чудо е маневрено почти колкото трамвай.
    Има една добра страна за черен път и градско - има вентилатор на радиатора, което позволява да си го караш със скороста на мотокултиватор дълго време ако се наложи.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      Re: Ямаха xtz 750

      Супертенерето е много здрава машина и идьотоустойчива. Неколкократен победител в рали Дакар в компанията на Петерханзел.
      По здравина може да се сравнява с Африката макар, че различни хора - различни мнения. От собствениците на СТ съм чул да се изтъква като недостатък нестабилната предница (над 120/130 км/ч започвало леко люлеене, отстранява се чрез смяна с подходящи пружини). Също ветрозащитата не била на нужното ниво за турист като СТ. Иначе 2 цилиндров редовак 69 кс, по-динамичен от Африката, но според мен за такъв мотор V-образа е за предпочитане.
      Сега конкретно за пресечените местности....Аз под пресечени местности разбирам пътеки, коловози, ниви, ливади, гори, кал, дерета, реки и т.н.(тук не включвам черни пътища)! Ти сериозно ли го искаш за това??? Ако е "да" - няма да ти свърши работа! Освен да се мъчите и двамата друго няма да свършите.
      Разгледай тази тема, може да ти помогне: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960

      Коментар


      • #4
        Re: Ямаха xtz 750

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Аз карам XTZ660 ,което е по-тежко от Доминатора но е по-леко от XTZ750. Тежа стотина кила ,висок съм 182см ,и съм си якичък, ама като излезна да карам по пресечен терен голям зор виждам да държа мотора а ако има малко кал направо е шок и ужас. Накратко това са мотори , с които можеш да се придвижиш от точка А до точка Б по горски или полски път но самото придвижване е много далеко от удоволствието, което можеш да изпиташ с някое по-хард ендуро. А по пътеки хич не пробвай защото това чудо е маневрено почти колкото трамвай.
        Браво Слави добре го каза , те това ми беше мисьлта и на мене .Нали одеве с тебе дискутирахме подобно нещо в гаража .Сравнението между твоя мотор и Супертенерето е като Доминатора и твоя мотор.Значи Домито е две класи по добро за пресечен терен ,от СупертенЖерето .
        не казвай всичко но знай какво казваш

        Коментар


        • #5
          Re: Ямаха xtz 750

          Все пак Доминатора е въздухарка и на черен път ще му съкратиш доста повече живота от на Тенжеретата!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            Re: Ямаха xtz 750

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Все пак Доминатора е въздухарка и на черен път ще му съкратиш доста повече живота от на Тенжеретата!
            Незнам дали си запознат но вьздухарката има някои предимства ;по високата оптимална работна температура която спомага за по малкото триене и от там и малко износване .Освен това има много лесен начин за монтиране на допьлнителен радиатор за маслото,което не е малко 3л., но мисля че няма нужда .
            Последно редактирано от mishelmoto; 06-03-07, 21:03.
            не казвай всичко но знай какво казваш

            Коментар


            • #7
              Re: Ямаха xtz 750

              Ясно,еми да ви кажа чесно искам мощен мотор който да има сила а xtz точно това ми дава,не говоря да се кара хард,просто да не е само по асфалт а и мисля че ако се свикне с мотора би трябвало да си увеличиш възможностите с него,това не го казвам от опит защото не съм карал много такъв мотор на пресечен терен,но мисля че не е лош мотора а и не ми се вижда чак толкова тежък(докато не ме затисне) но се надявам това да не става.Благодаря все пак ще помисля но ако имате предложения за мотор до 3000 лв който да е мощен и да става за по хард казвайте
              от кал не се пази:)

              Коментар


              • #8
                Re: Ямаха xtz 750

                Може може то някой казват че и извънземни имало, ма то аз нали съм си недоверчив. Както и да е ,човека има конкретни въпроси, дай да не прехвърляме нашите спорове тука ,ами ако можеш да му кажеш нещо за техническите слабости на мотора му кажи ! Щото знам че си се зблъсквал с някои такива.
                Ааа мощността е нещо много относително, а когато не върши работа ,ибезсмислено. На някой стотинакилограмов мотор 30 коня може да ги усетиш повече отколкото 50 коня на някой 200 килограмов, така че важно е съотношението т.е колко килограма трябва да носи всяко конче.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  Re: Ямаха xtz 750

                  да прав си,доста бях слушал за доминатор но определено не ми хареса,може и да не е така но ми се видя слаб мотор като мощност
                  от кал не се пази:)

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Ямаха xtz 750

                    До затисване чак не се е стигало но за двете години откакто го имам съм падал няколко пъти ,т.е. мотора е падал, и то все от место или при скорост при която си влачиш краката по земята просто защото тия мотори се удържат ама когато са прави . Малко да се наклони на някъде( например като стъпи предната или задната гума на по височко и не стигаш до земята), и няма удържане, а както казах аз претендирам да съм си якичък.Отделно че на черен път все не му стига сцепление заради теглото.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Ямаха xtz 750

                      аз не съм якичък,пък не ми се вижда много тежак.но незнам може и да греша,само ме притеснява при наклон изправянето че амортисиорите доста дигат :Д
                      от кал не се пази:)

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Ямаха xtz 750

                        Ми пробвай ! Аз нямах кой знае какъв избор защото това ми е основния превоз почти през цялата година. Просто имам непоносимост към колите въпреки че имам и кола. Е ако имах възможност да поддържам и втори мотор.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ямаха xtz 750

                          Имам и продавам такова чудо на техниката, обади ми се да го обсъдим:
                          0897808254 Иван

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X