Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

    Здравейте,
    Преди 4 месеца си купих маска "про-грип". Мерех, тествах, махах, слагах и всичко бе наред. Пасваше ми идеално и виждаше добре.
    След известно време обаче, маската взе да се сгъва, да се събира към средата си. Това ми причинява голям дискомфорт, дунапренчетата (уплътнението) ми дразнят на очите и ми се стеснява периферното зрително поле. И без каска е същата работа. Въпрос:
    -маската ли се е износила и трябва нова или си е просто такава?
    От скоро започнах да си ползвам зимната маска за сноуборд и нямам такива грижи.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    До: Маската се сгъва

    Хмм и аз карам с маска прогрип от повече от две години и нямам оплаквания.Дори дунапренчето си е доста запазено, а редовно бъркам с пръст под маската да си почеша носа или избърша потта.

    От кой модел е твоята маска?
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #3
      До: Маската се сгъва

      Е, не знам... 89лв от крейзи фокс Вн.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #4
        До: Маската се сгъва

        На моята вече 5 пъти и лепя дунапрените, все се отлепят а вече са започнали да се разпадат. Това е за два сезона.
        Става дума за очилата, нали?
        Последно редактирано от Ivan_J; 12-10-09, 09:48.

        Коментар


        • #5
          До: Маската се сгъва

          Ако става дума за очила и моите са на парцал за един сезон! Ама и аз не ги жаля много де!
          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

          Коментар


          • #6
            До: Маската се сгъва

            Аз от моите очила съм много доволен на прогрип са вече 2 сезон и са като нови почти.
            Последно редактирано от Тануцо; 22-11-09, 18:35.
            [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

            Коментар


            • #7
              До: Маската се сгъва

              Че има значение какви са очилата - има, ама има и голямо значение и от каската,сега пак ще го ударя на "реклама", ама си е така......Използвал съм Прогрип и наистина малко дунапренчетата позаминават и почват да дразнят, но ги ползвах на каска Нитро, когато си слагах каската на главата винаги ми се отъркваха в лицето, а и после винаги са опряни в него....А сега съм с Айрох,еми тя така е измислена,че очилата нямат контакт с лицето,стоят си на каската,на теб ти е комфортно, а и по този начин и очилата не се износват,сега съм с Тхор, еми не са мръднали...... Виждал съм каски от типа "леген", на които очилата са ти на лицето,и тогава каската е около тях.....ето на един мухльо - Фантома как му стои.... Винаги са потни,винаги опряни и постоянно се отъркват.

              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Маската се сгъва

                Взех си маска от nameika от тук (форума) за 20лв. Съвсем обикновена е, но върши същата работа като такава от 100лв. Разликата е, че като се скапе от употреба или даде дефект - няма да ми е жал да я изхвърля и да си купя друга. Ако бях купил маркова сигурно и на мен щеше да ми е неприятно като се случи нещо с нея. Все пак ролята на маската е да пази очите от попадане на всякакви "чудеса" в тях, а не да впечатлява с цена и степен на UV. Ако някой смята, че не съм прав - нека ме убеди в противното. Пак да подчертая - говорим конкретно за маска, не за каски, ризници и т.н.
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • #9
                  До: Маската се сгъва

                  Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                  Че има значение какви са очилата - има, ама има и голямо значение и от каската,сега пак ще го ударя на "реклама", ама си е така......Използвал съм Прогрип и наистина малко дунапренчетата позаминават и почват да дразнят, но ги ползвах на каска Нитро, когато си слагах каската на главата винаги ми се отъркваха в лицето, а и после винаги са опряни в него....А сега съм с Айрох,еми тя така е измислена,че очилата нямат контакт с лицето,стоят си на каската,на теб ти е комфортно, а и по този начин и очилата не се износват,сега съм с Тхор, еми не са мръднали...... Виждал съм каски от типа "леген", на които очилата са ти на лицето,и тогава каската е около тях.....
                  Очилата трябва плътно да прилепват по лицето, защото иначе влиза прах в очите. На сина ми с Айрох стелт... прогрип очила стоява в/у каската и пак се разлепиха дунапрените. Сега кара със скот и няма проблеми.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Маската се сгъва

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Очилата трябва плътно да прилепват по лицето, защото иначе влиза прах в очите. На сина ми с Айрох стелт... прогрип очила стоява в/у каската и пак се разлепиха дунапрените. Сега кара със скот и няма проблеми.
                    И от къде идва прахът,като те си стоят плътно на каската,а тя е затворена до самите очила, отдолу ли?!.....На мен ми е добре точно така, да не ми опират в лицето,на други, които също носят Айрох споделят и те малките +,дори и със БобиМх това сме си говорили,че един от + е точно това,че очилата не са ти на лицето,а каската е затворена до самите тях!


                    Досега не ми е влизлало нищо в очите, нито прах, нито грах ,но тук се говори за очила,и наистина ПроГрип са слаби откъм дунапренчета, независимо дали ти се отъркват или не, а и постоянното опъване напред и слагане на "муцуната" на каската допълнително ги огъва и разпарчедисва.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

                      Не че се заяждам ама:
                      Ски маска:


                      Ски очила:


                      На английски още glasses, googles

                      И да марковите плаки притежават UV защита, която никак не е маловажна според мен, все пак караме на високо където слънцето жули яко. Не е задължително да гледаш директно слънцето за да имаш нужда от защита.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

                        Писах вече, но неприятното е, че про-грип- маската се деформора за кратко време в посока "свита и тясна, малка за лицето". Според мен това е дефект.
                        Имам още 4-5 драгон, росиньол, скот и наи-добрата е един Бланк. Стават и за борд.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

                          Ползвам Smith от години и съм много доволен. Имал съм и Прогрип, но бързо се скапаха и се върнах на смит.
                          Последно редактирано от sabin; 04-01-10, 21:08.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

                            аз карам със Spy-Targa и въпреки че имат Анти фог покритие и не са много евтини ми се изпотяват доста често...даже ги пръсках и с анти фог спрей и пак същата работа...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Маската се сгъва - тема за очилата за крос и ендуро

                              Първоначално публикуван от Mury Преглед на мнение
                              аз карам със Spy-Targa и въпреки че имат Анти фог покритие и не са много евтини ми се изпотяват доста често...даже ги пръсках и с анти фог спрей и пак същата работа...
                              Аз също ползвам този модел и съм много доволен...изпотяването е много по малко от останалите.
                              MG RACING

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X