Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Не карайте без екипировка!!!

    Съгласен съм с теб колега
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #62
      От: Не карайте без екипировка!!!

      Здравейте, голям новобранец съм що се отнася до мотори. От доста време искам да си взема. Ето случи се. След два месеца се прибирам в къщи и ще си взема Suzuki DR 650 RS. Първи мотор ще ми е. Смятам да го карам по черни пътища и асфалт. Без да се правя на екстремист. Видях доста грозни снимки, изчетох доста информация относно екипировката и за сега мисля, че не ми трябват протектори, освен тези които са си в самото яке и панталон. Каска ще си избера, но за ботушите ще ми трябва помощ. Предложете нещо моля. Благодаря предварително!

      Коментар


      • #63
        От: Не карайте без екипировка!!!

        Вчера и аз така се качих на мотора на братовчед ми уж за едно кръгче, по едно време се увлякох и се засилих по един черен ударих една дупка и паднах върху една ограда. Имаше бетонови колове и аз нацелих точно кола. Направо по късмет не съм си счупил кръста. Сега съм с голяма синина от страни на гърба, малко одраскано по главата и ръцете.. но се радвам че с толкова се отървах . Иначе бях с дънки, маратонки и тениска дори каската не сложих

        Коментар


        • #64
          От: Не карайте без екипировка!!!

          Здравейте колеги,вече и аз почуставах колко е гадно да паднеш със мотор.Ако не бях със каската просто не ми се мислеше какво щеше да стане.2-рото нещо добре че един приятел беше със с мене да ми омогне да се прибера затова избягвайте да карате сами!И един съвет от мене винаги поне каска слагайте!Аз не се ударих кой знае колко но ми е достатъчно за да проумея че трябва да си купя екип!Вече няма да карам докато не се екипирам!Ето снимки:
          Прикачени файлове
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #65
            От: Не карайте без екипировка!!!

            макар че не исках да пиша в тая тема ето ме и менн ;Д Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tcuk;D.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5213945 и наи скупата ризница да имаш ако си паднеш централно на руката не те спассява :x имам счупване в лакетя сега почнах раздвижванията и сичко е 6 за сега,внимаваите как карате аа и как падате поздрави

            Коментар


            • #66
              От: До: Не карайте без екипировка!!!

              Първоначално публикуван от jyj017 Преглед на мнение
              До сега никога не съм слагал екипировка, само една каска... и като гледам на/право лошо ми става, пък карам мотор, който за моите години е доста голеЯм ( 16 г. Yamaha YZF 426 ) ама сега лека-полека саЪбирам пари и ще си накупя. Дано на никой не се случва това, което на тези момчета и по-бързо уОздравяване им пожелавам.
              Аз съм в горе-долу същата ситуация като теб ( 14 г. Honda XL600 ) карам само с една каска, и също малко по малко събирам за екипировка защото е направо страшно.

              Коментар


              • #67
                От: Не карайте без екипировка!!!

                Вслушвайте се в съветите на по-знаещите и препатили,може би това ще спаси живота ви.Късмет.
                Beta 450 RR-Factory
                0039 3206052599

                Коментар


                • #68
                  От: Не карайте без екипировка!!!

                  Колкото и да пишем и да си припомняме разни случки ,винаги ще правим грешки ...до това заключение стигнах аз! Скоро пак наруших правилото (незнам за кой път вече) и втора седмица не мога да си стъпя на крака , и в басейн не мога да вляза , а като съм под душа ми се реве
                  "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Не карайте без екипировка!!!

                    Аз карам винаги с екипировка.
                    И миналата седмица бях с каска, кори на крака и лакти, ръкавици и ботуши.
                    Карам ендуро.

                    Но макар и екипиран ми се случи случка в гората и от седмица съм така:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021428111.jpg
Прегледи:1
Размер:52.2 КБ
ID:5229659

                    Яко я нямаше и нея, нещата щяха да са по тежки. Затова винаги имайте 1 на ум
                    Който оцелее ще закусва!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Не карайте без екипировка!!!

                      Които кара мотор е луд,а който кара мотор по къси панталонки кокъв е ? Наскоро едно момче от нашата група падна данекажа гол на пистата,след това имаше сътресение и до днес непомни целия ден! Затова карайте със екипировка!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Не карайте без екипировка!!!

                        Аз на курса карах само с каска и ръкавици. Паднах 2 пъти за 2 седмици... и двата пъти ми поднесе предната гума на 4ти етап от тренировката тоест, засилваш се до 50км/ч и от определен конус трябва да спреш в определено разстояние. Извадих късмет втория път... по принцип тъпънара инструктор ни даваше най обикновен кирлиш шлем от тези които дядовците носят като карат МЗтите си... добре че втория път благоволи да даде шлем който ставаше за нещо и точно тогава паднах по сериозно и освен че се надрах, изгорих и натъртих усетих как си удрям главата във асвалта. Леко но ако бях без шлем щях да имам най малко кървава цицина на главата. Мисля че бях с къси гащи. Не се пребих кой знае колко но беше доста неприятно няколко дена.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Не карайте без екипировка!!!

                          Вижте само,преди колко години хората призовават да се предпазим с ползването на каската,но все има случаи в които дяволът си няма работа и се качваме на моторетката за да отидем за цигари без да я слагаме.

                          Beta 450 RR-Factory
                          0039 3206052599

                          Коментар


                          • #73
                            От: Не карайте без екипировка!!!

                            След смяна на съединителя на мотора естествено се изкара за бърз тест само по анцуг и блуза.Резултата беше неочаквано изправяне на задна гума обръщане на мотора назад и здрави охлузвания навсякаде но нямам снимки.
                            По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Не карайте без екипировка!!!

                              Екипирам се точно за 2-3 минути и не смея да карам без екипировка.
                              На първо място винаги каската и ботушите.
                              КТМ 400 EXC

                              Коментар


                              • #75
                                От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от SCHWARZWOLF Преглед на мнение
                                Аз на курса ...... Паднах 2 пъти за 2 седмици...
                                И взе ли книжка в крайна сметка ? Ако си взел, значи ще се очистиш със свидетелство. Ако аз бях инструктор, щях да те порицая публично и да ти връча колело. Така ще бъдеш по безопасен за себе си и за околните. Според мен нямаш усет към машината и първият ти допир със сериозна машина ( дано не съм прав ) ще е със сериозни последици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X