Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Не карайте без екипировка!!!

    Винаги карам с екипировка бъгито.
    Отстрани е досто смешно, но предпочитам да съм сигурен, отколкото да ходя дни Цветен, и да будЯ съжаление в хората срещу мен.
    Не мога да науча брат ми да кара бъгито с каска.
    Било му горещо.
    Последно редактирано от viki terzieva; 02-07-10, 17:57. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише отделно от глагола - например "не мога"

    Коментар


    • #47
      До: Не карайте без екипировка!!!

      Като четох темата косите ми настръхнаха. От доста време нямам мотоциклет, че нямам къде да го държа. Екипировка никога не съм имал - само каска, но пък никога не съм карал без нея. Явно съм бил късметлия! При паданията ми - никакви поражения по мен. Само когато веднъж в тъмното блъснах внезапно изскочило куче ме спаси каската /посрещнах земята с глава/, но беше зимата и бях с доста дрехи, та минах без нищо ожулено или счупено.
      Да си призная не съм очаквал, че може да е толкова важна екипировката - полезно е човек да почете патилата на другите в темата и да се замисли!

      Коментар


      • #48
        От: До: Не карайте без екипировка!!!

        Наскоро си взех тротинетката - Ямаха ТТР250Райд и реших да бръмна из планинаната - без екипировка, естествено. На Конявската планина до тв кулата има една полянка със стърчащи камъни - та върху тях моторът взе да подскача и се наложи да намаля скоростТа до толкова, че в един камък спря напълно. Не успях да се подпра и резулататът беше, че стъпалото ми (в маратонка) се оказа между камък и степенката на легналия мотор и цялата му тежесТ проби маратонката и здраво подсини крачето - за радост на снимката нямаше счупвания, но пак си куцуках цяла седмица със синия крак. Вече съм горд собственик на пълна екипировка. Не си икономисвайте от здравето!
        Последно редактирано от viki terzieva; 02-07-10, 17:55.

        Коментар


        • #49
          От: Не карайте без екипировка!!!

          И аз така един ден ще ходим на река в съседното село и тръгваме аз с моя мотор и 2 момчета със симсонка . Има 2 възможности да се отиде до съседното село : 4км. по стар черен доста разбит път или 8 по нов асвалтиран нормален път . Решаваме да тръгнем по стария , за да не ни засрещнат полицаи . Аз викам на момчетата " чакайте само да взема каската , ризницата и наколенките и идвам . " а те : " Абееее.. за кво ти е екипировка за 10 км. земай само каската и толкова " . Викам си добре айде то жега голяма ще сложа само каската . Така лека полека стигнахме до реката , къпахме се , кеф голям . Тръгваме си ние , но те решават да тръгнат по новия път , защото стария е все по нанагорнище и на симсонката с 2-ма човека им е зор . Ама аз ще се връщам по стария , защото ми омръзна да карам кросов мотор по пътя и като съм сам да си направя малко оффроуд така из каманаците . Карам аз нагоре в един коловоз и по едно време както бях с около 40-45 км/ч изневиделица един камък . Удари се предницата в него и го прескочих та чак ме изправи прав и от удара без да си искам кормилото отива на ляво и гумата се бодхлъзва , защото коловоза е дълбок и трудно можеш да излезеш отгоре му с такава скорост . Падам аз на страни , затварям си очите и когато ги отворих очилата бяха целите в пепел , бях си забил козирката на каската в пръста и когато станах бях си поожулил краката . Отръсках се , хванах мотора и се прибрах в село . Като се поогледах , аз уплашен , че съм паднал несъм усетил къде съм се ударил . Като гледам не само , че съм с рани по краката ами ми се надул крака една голяма бабуна и съм си разпрал раната точно на дланта на нещо по земята като съм паднал . Та гледай кво става , вкъщи не остана бучка лед .. компрес...
          КАРАЙТЕ С ЕКИПИРОВКА !!!
          [SIGPIC]http://media.snimka.bg/6535/019325555.jpg[/SIGPIC]

          Коментар


          • #50
            От: Не карайте без екипировка!!!

            Карайте с екипировка, най-вече с каска (задължително), защото травмите са за цял живот.
            Докато си прибирах мотора от работата , която е на 6 километра от вкъщи, ако си бях сложил наколенките, нямаше да ме боли коляното в продължение на 1 година. Карайте само с екипировка, дори и да не е най-фирмената, пак предпазва.
            Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-10, 08:33.
            LZ1VPM
            KTM 450 SX
            JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

            Коментар


            • #51
              От: Не карайте без екипировка!!!

              До сега не съм се пребивал сериозно дано никога не става. Преди доста време попаднах на подобна тема в друг форум и се замислих сериозно за каска и си взех една ниско бюджетна в рамките на 250 лв. Реакцията на приятелите ми беше веднага ти луд ли си за кво ти е тази каска тя по скъпа от мотора-отговора ми беше мотора си е мотор, каската е нещо което трябва по добре да имаш и да не ти потрябва, отколкото да ти потрябва и да я нямаш. Имам реставриран Симсон КР50 от 1963 г и с него си пътувах до бачкането което е на 10 км от нас не вдига повече от 45-50 с две скорости на баирите няма такава мъка, ама ето равносметките с 40 км/ч си се пребиваш като копеле : ) сега карам 400 кубиков бяс и не ми се мисли кво е ако се изсипеш с 140км/ч някъде. Така, че винаги каски маски паласки с вас.

              Коментар


              • #52
                От: Не карайте без екипировка!!!

                Искам да подкрепя мнението на "redsniper" . Вчера в късния следобед , с един приятел решихме ей така само "да смажем рапределителните валове" щото моторите ни доста време не бяха палени , но не ме домързя да се екипирам... попаднах в един коловоз обрасъл с трева ...скъсани гащи , яке ,ожулена каска... но по тялото ми всичко си е на мястото си!!
                Очилата са много важна част от екипировката ! Един френд нямаше очила и както си кара , го посреща една конска муха ... директно в нокдаун ...
                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                Коментар


                • #53
                  От: Не карайте без екипировка!!!

                  Сега ще кажа и моята история,един ден отивам до магазина ама ме домързя да ида пеша и айде с мотора,и аз имам желязно правило без екип на мотора не,но нали няма да давам газ и качвам се и тръгнах,ама едва, едва. Взех аз хляб и се прИбирам - на 100метра от нас един с една кола, ама не знам пиян ли беше, къв беше, че не ме видя и ме трясна. Аз карах едвам, едвам. Има, няма с 5 км, ама като се извъртях на плочките, целият бях охлузен, ама зверски - как сЪм паднал не знам.
                  Затова, колкото и да сте добри, по някой път не зависи от вас дали ще се докоснете сЪС земята, докато сте на мотора.
                  БЕЗ ЕКИПИРОВКА ДАЖЕ И ДО МАГАЗИНА НЕ!!!!!
                  Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-10, 08:36. Причина: Отрицателната частица НЕ се пише ВИНАГИ отделно от глагола - например "не знам"
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  3.0 v6 24

                  Коментар


                  • #54
                    От: Не карайте без екипировка!!!

                    Кратко и ясно.
                    Излизам една сутрин да покарам (естествено сам то иначе как да стане белята) като имах пълна екипировка само без наколенки защото още си избирах модел.
                    Резултат.
                    Едно невинно падане и някакаво желязо от кормилото ми се заби право в коляното.
                    Разцепено коляно и повече от месец възтановяване.
                    Още не мога да проумея защо точно там и защо точно тогава.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Не карайте без екипировка!!!

                      По закона на всеобщата гадост,и аз се прецаках тъпо-вземам си мотора от майстор и тръгвам да го пребирам към къщи,викам си айде за 3км. само каска ще сложа,да ама краката кой ще ги пази?Ударих се в една кола и резултата е спукани кости на ходилото.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0105.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5193541
                      [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                      ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                      Коментар


                      • #56
                        От: Не карайте без екипировка!!!

                        Аз имам някаква екипировка за мотора но паднах с колелото и имам някоя рана по гарба.
                        [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                        Коментар


                        • #57
                          От: Не карайте без екипировка!!!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26052010.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5197508

                          Коментар


                          • #58
                            От: Не карайте без екипировка!!!

                            на снимката изглежда малко на като си видях мускола да виси от крака си беше гадничко имам 3 шева върте в крака и 11 от вън сега си търся ботуши ако на някои му се намират 2 рака за около 200 лв да пише нося 42 номер
                            Последно редактирано от frantic; 02-08-10, 17:44.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Не карайте без екипировка!!!

                              Мой колега и приятел почина преди две седмици, засекла го е кола и той се е ударил в нея, след което е изхвърчал!Не зная дали е бил с екипировка, но е бил БЕЗ КАСКА и още по-лошото е, че двамата с момичето, което е возил са имали каски, но са ги носили там, където не им е мястото-на ръцетеВътрешно в мен съм убеден, че ако каската му е била на главата, сега щеше да е живПочивай в мир Пепи
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                                Вътрешно в мен съм убеден, че ако каската му е била на главата, сега щеше да е жив
                                Въпреки, че аз пуснах темата това ми мнение ще е малко противоречиво.
                                Доста случаи съм видял в които моториста е с екипировка и въпреки това краят е фатален. Екипировката си върши работата когато скоростта е малка, а падането почти безобидно. От там нататък влиза в сила само и единствено късмета и разсъдъка на водача как да кара за да може да владее ситуацията.
                                Та като обобщение да кажа, че екипа върши работа , да предпази от охлузвания и повърхностни рани. Всичко останало са празни приказки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X