Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не карайте без екипировка!!!

    Както са казали дъртите: "Не е въпроса дали ще паднеш, а кога?"
    След 18 години на две колела, дойде и моето време да направя сефтето. След челен сблъсък с един пес и последващото пързаляне по асфалта, щетите по мен са само един навехнат глезен. Мисля че екипировката си свърши работата...



    След два дена почивка отново съм на мотора и виждам доста хора по маратонки, къси гащи, без ръкавици, без яке...
    То акъла не е Х** че да му го набиеш но все пак: Карайте винаги с екипировка и внимавайте с уличните песове!
    A Lone Rider

    Коментар


    • От: Не карайте без екипировка!!!

      Не че е за хвалене,но след 10 скока,последния завърши така днес...



      Единайсет ужулвания,натъртена лява китка,подута пета на левия крак и оток колкото яйце на десния крак.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Не карайте без екипировка!!!

        Пак хубаво, че няма нищо счупено... ама па как се метна като за дузпа
        Последно редактирано от _kalata_; 19-07-15, 22:53.

        Коментар


        • От: Не карайте без екипировка!!!

          леле...боли..ама и жена ти как лъже...,,тва не го снимАх''...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Не карайте без екипировка!!!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1014037_10151502622956044_1366467528_n.jpg
Прегледи:2
Размер:79.0 КБ
ID:5673742
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • От: Не карайте без екипировка!!!

              Като се замисля, май всичката ми екипировка се е изплатила.
              Падал съм си на главата, на гърба, удрял съм се с наколенка в камион, постоянно ме бият по краката и през ръцете разни клони и камъни.
              Ако бях без екипировка, да не съм жив вече.
              За мен си знам - без каска, без колан не тръгвам. Извън града задължително яке, ръкавици, подходящи обувки и панталон.
              Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо.

              Коментар


              • От: Не карайте без екипировка!!!

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]816403[/ATTACH]
                Това от падане ли се е получило, или някой го е мина на шлайф да види какво има вътре?!?

                Иначе и аз се издрусах в събота по нелеп начин, но бях с кожляците:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0652.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5673755
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0654.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5673756

                та носете си новите дрешки....
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Не карайте без екипировка!!!

                  Да не отварям нова тема! Да ''поговорим" за коланите. Има много видове и ми се иска да знам какъв трябва да е коланът според вас. Аз карам с един купен от Лидл има само няколко ламели отзад и не вярвам да ме опази от нещо. Якето ми обаче си има много добри протектори. Карам бавно и внимателно...рядко на черно /щото съм със "струг"/....Интересуват ме коланите /като вид/ от снимките ..какво мислите за тях? Особено втория. Няма ли да се застъпи с протектора на гърба ми...и не пречи ли на закопчаването на якето към панталона?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Thor-Sector-Belt-27030121.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5673769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:X99007-003.jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5673770
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Не карайте без екипировка!!!

                    Това със застъпването на гръбния протектор и колана може да се установи само емпирично! Аз лично, когато карах с текстилно яке си бях купил цяла броня която хващаше и кръста, а якето беше без протектори и колан не съм носил никога.
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      Знам, че ще бръкна в кошера, ама това е моето виждане по въпроса. Карам от 40 години...30 от тях с над 200. Не съм манияк, не съм самоубец...Возих жена ми с "много" без каска в 9-я месец...

                      Идеята ми е да инвестирате в умения за каране, а не в екипировка....имам вече не малко приятели на оня свят, с перфектни екипи...Не ме нападайте много !

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Може би тъп въпрос, но от какво точно пази коланът???
                        За протокола, имам над 100К км с всевъзможни мотори, но въпреки това до момента не ми е ясно. Евентуално при каране по черно, че там не съм наясно?

                        Коментар


                        • От: Не карайте без екипировка!!!

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Знам, че ще бръкна в кошера, ама това е моето виждане по въпроса. Карам от 40 години...30 от тях с над 200. Не съм манияк, не съм самоубец...Возих жена ми с "много" без каска в 9-я месец...

                          Идеята ми е да инвестирате в умения за каране, а не в екипировка....имам вече не малко приятели на оня свят, с перфектни екипи...Не ме нападайте много !
                          Това че караш екипиран означава ли, че не не можеш да инвестираш в умения за каране?!?

                          п.п. 30 години с над 200.... човек, кой ти плаща горивото
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Знам, че ще бръкна в кошера, ама това е моето виждане по въпроса. Карам от 40 години...30 от тях с над 200. Не съм манияк, не съм самоубец...Возих жена ми с "много" без каска в 9-я месец...

                            Идеята ми е да инвестирате в умения за каране, а не в екипировка....имам вече не малко приятели на оня свят, с перфектни екипи...Не ме нападайте много !
                            Не е похвално но просто приеми , че си имал късмет. Средствата за защита са задължителни . Най-малкото което човек може да направи , е да вземе мерки за собствената си сигурност. А инцидентите по пътища се случват , дори и да не си виновен . Тогава уменията въобще няма да ти помогнат . Разбира се добрата екипировка не ни прави безсмъртни. Необходимо е разума да надделява , и късмет .

                            Коментар


                            • От: Не карайте без екипировка!!!

                              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                              А инцидентите по пътища се случват , дори и да не си виновен . Тогава уменията въобще няма да ти помогнат .
                              Напротив, точно уменията и навиците могат да помогнат да се избегне инцидент, причинен от друг. Докато екипировката не може.
                              Но това не изключва нито едното, а се допълват.
                              При достатъчно опит и умения, екипировката никога няма да е под въпрос!

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Не сте ме разбрали правилно, имам доста(недостатъчно) екипировка, но залагам на умението и опита и определено смятам, че това е по-важно...Не отричам другото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X