Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ризница или наколенки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ризница или наколенки?

    Здравейте, питам се къде се правят по-големи наранявания - на коленете или по горното тяло. Имам пари само за едното от двете добства. Пък и като сме почнали няколко съвета за добри и не чак толкова скъпи модели

  • #2
    До: Ризница или наколенки???

    Първоначално публикуван от Darko! Преглед на мнение
    Здравейте, питам се къде се правят по-големи наранявания - на коленете или по горното тяло. Имам пари само за едното от двете добства. Пък и като сме почнали няколко съвета за добри и не чак толкова скъпи модели
    Ако мога да си позволя да перефразирам вица за попа: и по главата, чадо, и по главата се правят наранявания.

    Няма места по тялото с изявена склонност към удряне. Можеш да паднеш и да удариш всяка една част от тялото си, затова, колкото повече екипировка, толкова по-добре.

    Без наколенки не излизам да карам, без ризница също. Второто го установих с колелото преди години и още си спомням трудното дишане 1 седмица. Така че събирай парички и се обзаведи и с двете
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #3
      До: Ризница или наколенки???

      С или без предна гума, или с или без задна гума или с или без две гуми!

      По-добре потърси нещо втора ръка на далавера винаги има оферта из форума или по приятели, но без тях неможе. И все пак това се води елементарна защита. Да не говорим да излезеш без каска и ботуши

      Коментар


      • #4
        До: Ризница или наколенки???

        С колко пари разполагаш ако не е тайна? Една ризница втора ръка ще намериш за около 150лв. и по-обикновенни наколенки към 50лв... В последствие ще се оборудваш по - добре. Аз лично не мога да си представя да тръгна на преход без екипировка. Колкото и ще да е предпазва - няма нищо по-важно от здравето. А и като си екипиран според мен ще караш по-добре ,ще имаш по-голяма сигурност. Иначе м/у наколенки и ризница бих избрал ризница ,щото предпазва повече части от тялото (ръце,рамо,гръб,гърди)....

        Коментар


        • #5
          До: Ризница или наколенки???

          Фокс имат един доста коментиран модел напоследък,ризница като всички останали но за 95 лева,а в отсрещния магазин за 170 ..доста хора се усетихме чак след като я купихме за 170...търси конкретния модел,повечето продавачи в магазините за екипировка знаят !

          Коментар


          • #6
            До: Ризница или наколенки???

            То е ясно, че и двете ще се купуват, просто за момента ще си купя ризница най-вероятно.
            Благодаря за коментарите.
            Последно редактирано от Chinela; 18-08-09, 13:30.

            Коментар


            • #7
              До: Ризница или наколенки???

              Аз пък бих избрал наколенките.Година и половина карах с наколенки и без ризница и от кръста нагоре почти не съм се удрял (Даже май хич, ама то аз и почти не съм падал де).То и мойте падания са все с ниска скорост и си удрях главно краката.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                До: Ризница или наколенки???

                Забелязал съм, че на световното по мотокрос карат без нагръдници или ризници.
                Наколенките пазят краката от удари от камъчета вдигнати от гумата или от разни други предмети, а не само при падане. Последно време карам без ризница заради жегата, но се усещам, че атакувам клоните все едно я нося и малко боли.
                Според мен необходимия минимум е каска, очила, ботуши, наколенки и ръкавици. И най-важното - да не си надхвърляш възможностите.

                п.п.има ефтини наколенки по 40лв.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  До: Ризница или наколенки???

                  Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                  Забелязал съм, че на световното по мотокрос карат без нагръдници или ризници.
                  Наколенките пазят краката от удари от камъчета вдигнати от гумата или от разни други предмети, а не само при падане. Последно време карам без ризница заради жегата, но се усещам, че атакувам клоните все едно я нося и малко боли.
                  Според мен необходимия минимум е каска, очила, ботуши, наколенки и ръкавици. И най-важното - да не си надхвърляш възможностите.

                  п.п.има ефтини наколенки по 40лв.
                  Митак на световното по мотокрос бих казъл, че почти никой не карат с ризници, да не кажа всички.Там използват нагръдниците, за да не ги удрят камачетата, които хвърчат по трасето от приземяването след скок или преди скок, а при повечето както ти каза почти не се използват, но накоенките са един много важен елемент от екипировката.Лично за мен каската е най важния елемен след това ботуши, наколенки, брич, ризница(нагръдник) - също и т.н.
                  [I]Радослав Димчовски[/I]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ризница или наколенки???

                    За мен всяка една част от екипировката е важна,но напълно ти влизам в положението(беше ми необходима цяла зима и половината лято за да се оборудвам напълно).
                    Аз бих подредил отделните елементи в следния ред:
                    -КАСКА-мисля , че няма нужда от коментар
                    -ботуши(колкото и странно да ти звучи)-те пазят не само когато паднеш ,но и докъто караш-непрекъснато през краката те пердашат камъни,клони , закачаш ръба на коловози и т.н.
                    -ръкавици(също на пръв поглед странно)-по принцип повечето падания са безобидни(на 30падания имаш едно тежко).Първия ти рефлекс е да се подпреш с ръце на земята,което е грешно защото така най-лесно се чупят ръце,но нормалния инстинкт е такъв.Та като се подпреш на камъните или тръните без ръкавици моментално си сваляш кожата на ръцете и след това караш и ревеш,ревеш и караш!
                    -ризница-в повечето случаи при падане гледам да се изтъркалям(като футболните вратари или самбистите)-така се убива инерцията без да си запънеш някой крак,ръка или пръст и да ги счупиш.
                    -наколенки-според мен обикновените наколенки(изключваме коленните шини) пазят основно от клони и тръни.До сега ми се е случвало има-няма два три пъти да се подпра на коляно.При усукване на коляното са абсолютно безполезни.
                    -очила-много полезен елемент(пази от клоните,листата и тръните които те пляскат през мутрата докъто караш , а също и от прахоляка който вдига предния мотор),но не мога да ги подредя по важност защото нося очила с диоптър и ми е невъзможно върху тях да сложа кросови-просто не мога да преценя къде да са в списъка.
                    -брич-на пръв поглед гъзария,но като паднеш върху камъните ако си с анцунг например,той за секунди става на парцали а под него ти е кожата-натам се сещаш.
                    -джърси-служи основно за да ти пази ризницата-по добре е да скъсаш джърси за 50-60лв от колкото ризница за 150-200лв.
                    Има , разбира се и други екстри към екипировката(коленни шини,шини за врат,шини за китки,"нагъзници" и т.н.),но според мен и това ще ти е достатъчно.
                    Успех!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ризница или наколенки?

                      Ее супер мерси за инфото

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ризница или наколенки?

                        Колега , според мен подобре си купи по-евтини , но и наколенки и ризница пък като събереш парички ще си купиш по-хубави.
                        Последно редактирано от Тануцо; 26-08-09, 19:48. Причина: объркана буква
                        Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ризница или наколенки???

                          Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                          Забелязал съм, че на световното по мотокрос карат без нагръдници или ризници....
                          И аз съм го забелязъл,но някои си надяват костенурка,пази от камЪнака,от падане и прегазване на състезателя и за счупване на ключица-охлузванията те не ги броят

                          Колега, който се чудиш какво да си вземеш,почни с каска и очила,пази от всичко/даже и от настиване на главата колкото и смешно да звучи/

                          След това си купуваш ботуш/не само един а чифт/ наколенки и ръкавици и най-накрая ризница-защотооо при едно реално падане,хвръкване и тупване най-помагат от усукване ботушите,удар в главата каската и спукване на капачка наколенката/да не говорим за хубавите и скъпи наколенки които са за усукване на целия крак/ ризницата само ще те предпази от натъртване и охлузване,ако ще се чупи нещо ще се счупи и с нея,затова направи си равносметка на финансите и действай
                          Последно редактирано от Shifta; 27-08-09, 08:54.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ризница или наколенки???

                            Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                            И аз съм го забелязАл,но някои си надяват костенурка,пази от камЪнака,от падане и прегазване на състезателя и за счупване на ключица-охлузванията те не ги броят

                            Колега, който се чудиш какво да си вземеш,почни с каска и очила,пази от всичко/даже и от настиване на главата колкото и смешно да звучи/

                            След това си купуваш ботуш/не само един а чифт/ наколенки и ръкавици и най-накрая ризница-защотооо при едно реално падане,хвръкване и тупване най-помагат от усукване ботушите,удар в главата каската и спукване на капачка наколенката/да не говорим за хубавите и скъпи наколенки които са за усукване на целия крак/ ризницата само ще те предпази от натъртване и охлузване,ако ще се чупи нещо ще се счупи и с нея,затова направи си равносметка на финансите и действай

                            Ризницата ще те предпази от много лоши удари в гърба, както и в ребрата, така че не я подценявайте като част от екипировката
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ризница или наколенки?

                              За съжаление не пази областта под ребрата, където съм имал "щастието" да се контузвам най-често

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X