Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайска екипировка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайска екипировка

    Колко надеждна е евтината екипировка? Каква е разликата между каска за 40лв и каска за 200лв? Или пък дали ръкавиците са ти за 15 лв или за 60лв. Според мен по добре да си вземе евтина екипировка и да имам повече пари за моторчето Искам да знам вие какво ще кажете по въпроса.

  • #2
    До: Китайска екипировка

    Разликата е като при всичко останало , според мен от китайската екипировка може да се ползват само козметичните работи за визия ( бричове и тениски ) , но за всичко останало по-добре е да си е с гаранция за качество , все пак от това зависи живота ти . НИКОГА НЕ ВЗИМАЙ КИТАИСКА КАСКА !!! Виждал съм как се пукат само като паднат от мотора, без енерция и засилка .

    (става въпрос за тези китаиски продукти дето са на безценица , защото има и качествени но са далеч над тези цени )
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #3
      До: Китайска екипировка

      Благодаря.Аз се бях насочил към каска за 35 лв,но след твоя пост осъзнах че немога да си закупя живота по добре да сабера още пари и ако изпадне някоя хубава каска във форума да я взема
      Последно редактирано от afafds; 19-05-09, 19:24.

      Коментар


      • #4
        До: Китайска екипировка

        Колега , тениска китайска може но, протектори НИКОГА
        Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

        Коментар


        • #5
          До: Китайска екипировка

          Добре колеги,ами каска около 100лв дали е надежна
          Последно редактирано от afafds; 19-05-09, 19:47.

          Коментар


          • #6
            До: Китайска екипировка

            Цената не е гаранция за качество!
            Има каски по 130-140лв които не струват.Имат само визия без никакво качество.
            YAMAHA WR450F

            Коментар


            • #7
              До: Китайска екипировка

              Ако не можеш да си вземеш Airoh, които са изключително евтини за качеството си но все пак не са без пари, търси CMS - португалски. Намират се в България и са много читави каски на много добри пари.

              Успоредно се нареждат корейските, но те не винаги са евтини
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Китайска екипировка

                Лично аз избрах да си пазарувам част от екипировката от чужбина и ми излиза доста по евтино.Само каска, ботуши, очила и наколенки съм си купил от тук.Предпочитам НОВА екипировка, по възможност от колекцията от миналата или по миналата година.Има доооста изгодни оферти.

                И понеже стана въпрос за каските, а мисля да подменям стария ми Аирох Рънер с нещо по-ново и леко, но от каталога на Аирох тази каска на която съм хвърлил око е 700лв, а за момента тези парички ми се намират дълбоко в джоба и ще ми е трудно да се разделя с тях, та какво ви е мнението за моделите на 661 и Thor.Goblin може би ще е по-запознат?Ризницата ми е на 661, а имам 3 комплекта панталон, фланелка и ръкавици на Тор и се колебая понеже има изгодни оферти из Англия за такива каски.Просто има модели и от двете марки който ми допадат много и ако имах възможност бих си взел поне 10 каски и една голяма стая със стъклени витрини и да си нареждам в нея само екипи, каски и ботуши.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #9
                  До: Китайска екипировка

                  Безспрно от избора на екипировка по някога може да зависи живота ни. По тази причина това е нещо от което не бива да се спестява.
                  В часност за каските - в повечето случай цената е пропорционална на качеството но за да си сигурен за какво си даваш парите трябва да провериш дали избраният от теб модел има сертофикати за качество.
                  Американските стандарти са DOT и Snell а този за европа - ECE 2205.
                  Не съм 100% сигурен но мисля че DOT е има най "меки" изисквания така че по добре се съобрази с европеиския (нали сме в ЕС все пак ).
                  От лични наблюдения съм останал с впечатление че повечето от каските които на цена 180++ лева отговарят на ЕСЕ2205.

                  Преди време като си купих мотора ми подариха един сеифбет за пред полицаите. Веднъж каската падна от седалката на паркирания ми мотор и се спука! Мисля че коментарите са излишни!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Китайска екипировка

                    Първоначално публикуван от afafds Преглед на мнение
                    Благодаря.Аз се бях насочил към каска за 35 лв,но след твоя пост осъзнах че немога да си закупя живота по добре да сабера още пари и ако изпадне някоя хубава каска във форума да я взема
                    Преди време колега търсеше каска и му предложих старата ми каска отговаря на изискванията за които ти говорвше колегата ето тук можеш да я видиш:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=46856
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Китайска екипировка

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Ако не можеш да си вземеш Airoh, които са изключително евтини за качеството си но все пак не са без пари, търси CMS - португалски. Намират се в България и са много читави каски на много добри пари.

                      Успоредно се нареждат корейските, но те не винаги са евтини
                      Потвърждавам за португалските.
                      Втори-трепи сезон карам с такава и засега не смятам да я сменям. А цента и преди 3 години беше 125 лв.
                      Сега да правя ли реклама или да дам съвет на момчето, което няма право на ЛС? Фирмата се казва мотогардероб, потърси в гугъл.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Китайска екипировка

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Потвърждавам за португалските.
                        Втори-трепи сезон карам с такава и засега не смятам да я сменям. А цента и преди 3 години беше 125 лв.
                        Сега да правя ли реклама или да дам съвет на момчето, което няма право на ЛС? Фирмата се казва мотогардероб, потърси в гугъл.

                        Поразрових се в саита на "мотогардероб" и кросовите каски са на "NAU" по 135лв са за тях ли говориш ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Китайска екипировка

                          Първоначално публикуван от afafds Преглед на мнение
                          Колко надеждна е евтината екипировка? Каква е разликата между каска за 40лв и каска за 200лв? Или пък дали ръкавиците са ти за 15 лв или за 60лв. Според мен по добре да си вземе евтина екипировка и да имам повече пари за моторчето Искам да знам вие какво ще кажете по въпроса.
                          Не сум много компетентен и запознат с марките, но наистина когато става въпрос за екипировка мисля, че по скапото наистина е по качествено. За съжеление и аз не разполагам с много възможности за момента и карам с шлем(каска за пистов мотор), която бях си купил преди да вземе ендуро и още карам с нея ала имам намерение за напред да се екипитам. Имам 1-2 паданя но само се хлазгах и сам я поужулил малко но иначе съм много доволен въпреки, че маи е китаиска BLD e марката. А относно екипировка от чужбина смятам, че наистина от ам излиза по евтино. Един приятел наскоро беше в Турция и ми каза, че цялостната екипоровка драстично е по евтина от БГ.
                          Незнам дали тук е мястото да попитам и някой ако може да ми обясни дали има и каква е разликата между кросовата каска и шлема? Има ли някакво значение?
                          Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Китайска екипировка

                            Мой познат си беше купил китайска за около 100-110лв.Каската падна от седалката на мотора и се счупи от тежеста си.Парчетата станаха на остри ръбове.Помисли какво става ако разчиташ да ти пази главата подобна пластмасария!
                            Последно редактирано от VESO4AR; 23-05-09, 20:59.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Китайска екипировка

                              Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                              Мой познат си беше купил китайска за около 100-110лв.Каската падна от седалката на мотора и се счупи от тежеста си.Парчетата станаха на остри на ръбове.Помисли какво става ако разчиташ да ти пази главата подобна пластмасария!
                              Наистина ако паднеш с такова става страшно. Но нека все пак не "опюваме" много киайците.Аз бях взел една каска, коато като я сложих на пода 80 килограмов човек се качва на нея и издържа и ори "леки" и все още си кара с нея. Но все пак всеобщото мнение си остава. По скъпата екипировка си е по качествена и по сигурна, че при падане няма да се контузиш.
                              Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X