Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ризница ???

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на ризница ???

    Присъединявам се към колегата от горният пост,аз също карам с първият модел и съм много доволен.Само да разкажа как си реших същият проблем при избора между двата модела.Значи влизам в един от най-големите магазини на Ацербис(и не само) и питам каква е разликата между двете ризници,тъй като до сега не съм ползвал такива(карах с обикновенна протекция пак от Ацербис) а и двете бяха на оферта.Много простото обяснение на продавача(един от двайсетината) ме убеди веднага да си взема първата,защото втората била абсолютно същата с леки подобрения в пластмасовите протектори и леки външни изменения които не са от съществено значение,но е новият модел и се рекламира в момента повече.За по-любопитните,ще пусна и сайта на магазина,много е готин,но не правят спедиция извън Италия.

    http://canellamoto.it/
    Beta 450 RR-Factory
    0039 3206052599

    Коментар


    • #77
      От: Избор на ризница ???

      Ами аз коертата я пробвах в магазина , космо нямаха Трябва да проверя в другият магазин. Нямам предпочетания точно за ацербис , но видях ,че ги хвалят а и цената им не е много висока . Ще видим какви други мнения ще излязът .

      Коментар


      • #78
        От: Избор на ризница ???

        Аз се спрях на Ацербис,защото ми казаха че имат една от най-здравата ризница,говоря за текстилната част.Имаше мнения,че има много по-евтини със същото качество,но бързо се късат по шевовете и аз реших да не рискувам.
        Beta 450 RR-Factory
        0039 3206052599

        Коментар


        • #79
          От: Избор на ризница ???

          Коерта и Космо нямат нищо общо една с друга.Имам и двете и твърдя че като протекция са абсолютно еднакви.Карам с Космо, Коертата си я пазя за резервна.
          Космо-то е организирано на коренно различен принцип.Състои от отделни части които могат да се махат с помощта на ципове, велкро и т.н.Лакетните и раменните протектори се слагат отделно от гърба и гръдната протекция.Освен това лакетните могат да се свалят.Това дава възможност при топло време например, да сложиш кросови налакътници (по-леки и вентилирани са), да облечеш само елека с раменните протектори и да сложиш гърба и гърдите над джърсито, като кросов нагръдник.Лекотата и комфорта при каране е несравним.Колана се разглобява с цип от нагръдника.Ако караш крос, може да ползваш и само нагръдника.Разбира се винаги може да се окомплектоваш като с най-нормална жилетка.
          Лично на мен ми харесва възможноста да мога да се екипирам по различен начин в зависимост от стила на каране и времето, така че засега избирам Космо.

          Последно редактирано от Chinela; 10-11-11, 07:50.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #80
            От: Избор на ризница ???

            Интересно !!! Везната започва да клони към Космо

            Коментар


            • #81
              Въпрос за ризница.

              Здравеите колеги,коя от тези две ризници е по добра ,и коя за какво и как се използва,без значение производителя.
              Благодаря предварително




              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ризница 2.jpg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5326663Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ризница 1.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5326664
              Последно редактирано от Chinela; 14-12-11, 14:11. Причина: Допълване
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • #82
                От: Избор на ризница ???

                Втория модел го водят уж "кросов". Направен е да предпазва основно от летящите камъни и пръст от хората пред теб. Както се вижда и протекцията му е доста по-слаба. Първия е по-универсален, предпазва значително по-голяма област от тялото. И двата си имат предимства и недостатъци. За ендуро според мен първия вариант е не просто по-добрия, а единствен. Е спарва повече, но е търпимо.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на ризница ???

                  Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                  Втория модел го водят уж "кросов". Направен е да предпазва основно от летящите камъни и пръст от хората пред теб. Както се вижда и протекцията му е доста по-слаба. Първия е по-универсален, предпазва значително по-голяма област от тялото. И двата си имат предимства и недостатъци. За ендуро според мен първия вариант е не просто по-добрия, а единствен. Е спарва повече, но е търпимо.
                  Съгласен съм, а и лично на мен с кросовия протектор ми е страшно неудобно и се чуствам като гол

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на ризница ???

                    Благодаря ви,ще си купя първият модел тогава ,по скъп е но нали за сигорноста не бива да се жалят пари.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на ризница ???

                      Здравей колега , зависи какъв стил искаш да караш, но наистина ризницата предпазва от по-лоши падания .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на ризница ???

                        Аз,съм нов в този така завладяващ спорт, та да ви попитам, аз карам КТМ 250 ендуро и то само в гората и въпросът ми е какво да си взема нагръдник или ризница.Ако може да ме посъветвате нещо.За сега съм си купил само каска и ботуши.Каската е Аирох .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на ризница ???

                          Здравейте колеги,нов съм в този така вълнуващ спорт и си набавям екипировката.Аз карам КТМ едуро само по горски участъци с приятели и компания,та въпросът ми е не мен какво сте ми трябва ризница или нагръдник.Ще съм ви благодарен ако някои ми помогне.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на ризница ???

                            Хубавите ризници са скъпи,но ако имаш възможност взимай една ризница.Предимството на ризницата е,че има протектори и на лактите и раменете и колан който ти притяга кръста.
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на ризница ???

                              Ами,ако си взема ризница нещо друго което да защитава тази част на тялото ,освен ръкавици ще ми трябва ли или не ??

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на ризница ???

                                Наколенки , каска разбира се, и дори и да нямаш възможност за по скъпи и евтините наколенки ще ти вършат работа, и при по леко падане биха ти спестили доста главоболия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X