Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на каска?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Пране на каска????

    Аз моята си я изпрах доста добре на Хисаря, така че скоро няма да имам нужда
    Чинела и той си я изпра тогава, така че и той няма особена нужда.
    Иво Георгиев
    Gworkshop

    Коментар


    • #17
      До: Пране на каска????

      Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
      Аз моята си я изпрах доста добре на Хисаря, така че скоро няма да имам нужда
      Чинела и той си я изпра тогава, така че и той няма особена нужда.
      Бе по тоя начин (макар и не на Хисаря, а на друго място) и аз я изпрах мойта... та затова сега питам...

      Коментар


      • #18
        До: Пране на каска????

        Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
        Аз моята си я изпрах доста добре на Хисаря, така че скоро няма да имам нужда
        Чинела и той си я изпра тогава, така че и той няма особена нужда.
        Не си прав Иво, аз мойта на Хисар я направих на аквариум...

        Коментар


        • #19
          До: Пране на каска????

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Грешен раздел - така става като гледаш 4-5 теми едновременно... ако може някой да я премести на по-нормално място...

          Колеги чудя се как да си почистя вътрешността на каската.

          Самата каска е Airoh.
          Ами според мен за да не си цапаш каската,и да няма нужда от пране-си купи чорап има ги във всеки ендуро магазин.
          [I]Радослав Димчовски[/I]

          Коментар


          • #20
            До: Пране на каска????

            Първоначално публикуван от Ради_DR 350 Преглед на мнение
            Ами според мен за да не си цапаш каската,и да няма нужда от пране-си купи чорап има ги във всеки ендуро магазин.
            Много умно , ти затова ли носиш долни гащи, че да не переш горните и да са ти винаги чисти.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #21
              До: Пране на каска????

              Закупих си преди две седмици и аз що годе прилична ендуро каска (Nitro). Не се маха вътрешността. Нямаше книжка, но имаше едни овални листчета, на които пише да се пере в топла (не гореща вода). И аз мисля теи дни да пробвам с малко прах за пране и след това на терасата на слънцето...
              .

              Коментар


              • #22
                До: Пране на каска????

                То чорап да носиш под каската на 40 градуса, когато караш с 30-40 км/ч си е голям "кеф"! Да не говориме че потта някак си не ще да остане само по чорапа, ами минава през него и пак попива в дунапрена на каската и като се налепи и с прахоляк, става "гипс"!
                Аз иначе съм върл привърженик на откритите каски, само като е много студено или за дълъг път по асфалт нахлупвам шлем! А откритата каска и по-лесно се пере и по-бързо съхне!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  До: Пране на каска????

                  В случая паднах в един поток и главата ми беше под водата за секунди... Каската я изсуших и дори не я прах - потока си беше чиста дъждовна вода...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Пране на каска????

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    То чорап да носиш под каската на 40 градуса, когато караш с 30-40 км/ч си е голям "кеф"! Да не говориме че потта някак си не ще да остане само по чорапа, ами минава през него и пак попива в дунапрена на каската и като се налепи и с прахоляк, става "гипс"!
                    ...
                    Абсолютно съгласен! Затова си намерих и решение - Ади-малкия разглобява каските ни всяка седмица и ги пере в пералнята заедно с някои от многото неща за пране след каране!

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Не си прав Иво, аз мойта на Хисар я направих на аквариум...
                    Грешиш Иване...Аз аквариум с кална и мръсна вода не съм виждал...освен ако твоя в къщи вече не е такъв...Като оня във вица, дето си носи сутиена, след като жена му го намерила...
                    Майтап бе, Уили!
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • #25
                      До: Пране на каска????

                      Тъкмо си приготвях нещата за пране и се сетих че имаше такава тема та ги снимах.
                      Имам същият модел и съм го прал не един път в пералнята като го разглобявам без проблем.По добро изпиране от пералнята няма а ако му сложиш и омекотител за аромат става супер.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        До: Пране на каска????

                        Моя опит е следния: когато решиш да се изкъпеш/ колкото и рядко да е то/ взимаш каската и я наливаш обилно с вода докато се намокрят и костите и. Слагаш шампоан по избор и втриваш с пръсти вътрешноста на каската. След като решиш, че си приключил я изплакваш обилно с вода. Съветвам със шампоан, тъй като този препарат го използваме за миене именно на косата, отмива се по-лесно от праха и мие не по-зле от него/опитайте шампоан по силно замърсени ръце и го сравнете с прах за пране/. След това оставяш каската в банята за половин ден да се отцеди и я изнасяш за един де на слънце. При силно слънце гарантирам изсъхване за половин ден. УСПЕХ
                        [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Пране на каска????

                          Така модераторите да не ми се сърдят. Не намерих къде по-точно да питам, затова в тази тема.
                          Та искам да сваля лака на каската ми и боята, после да я дам да ми направят шарка, каквато искам и съответно пак да мога да си я ползвам. Има ли такав шанс , възможно ли е да се направи и ако е възможно и някой има представа как става, може да ме открехне
                          Последно редактирано от viki terzieva; 06-02-10, 11:09. Причина: Използвайте ГЛАВНИ букви

                          Коментар


                          • #28
                            До: Пране на каска????

                            Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
                            така модераторите да не ми се сардят не намерих каде по точно да питам затова в тази тема.
                            та искам да сваля лака на каската ми и боята после да я дам да ми направят шарка каквато исакм и саответно пак да мога да си я ползвам-има ли такав шанс , вазможно ли е да се направи и ако е вазможно и някои има представа как става може да ме открехне
                            Шкуриш на водна да се надраска лака, отиваш в една рекламна фирма лепят ти каквото искаш, и слагаш лак отгоре. Пробвано е става!
                            Другият вариант е да намериш някои да рисува с аерограф.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Пране на каска????

                              Другият вариант е шарки само от боя.има бояджии които правят чудеса.Поинтересувай се повече,там по твоят район не може да няма такива майстори.
                              Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Пране на каска????

                                Ползвам не само коска за мотора, но и за джипа. Често след състезание се налага да се пере, хич да не е защото се усмърдява.
                                Пере се с бебешки "неутрален" шампоан" и с хладка вода. Прах за пране и други освен професионалните за пране на каски, са лека грешка с дерматологични рискове.
                                Един "джонсън" и готово.
                                А и спортните филтри се перат по същата технология.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X