Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на каска?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    ... бебешки "неутрален" шампоан" ... "джонсън" ....
    Малко офф-топик.
    Не знам колко е неутрален и безвреден, но... е изпитано средство, като си нацапаш косата с блажна боя - единственият, който я отмива перфектно!
    Да са ни живи и здрави децата.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • #32
      До: Пране на каска?

      Няма такова значение дали е с прах или шампоан и в двата случая има ефект. Миналата година на мойта след тези процедури я изплакнах и в един леген сложих 100гр. омекотител и вода след това я накиснах за 20мин. И я оставих да се изцеди и изсъхне. Аромата дълго време след това е уникален

      Коментар


      • #33
        До: Пране на каска?

        Моята каска я дадох на един приятел който има машина за сухо пране със специални американски препарати.беше леко влажна след като я изпра и след 15 мин беше напълно суха с невероятен аромат на свежест
        Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

        Коментар


        • #34
          До: Пране на каска?

          Първоначално публикуван от i.madev Преглед на мнение
          Няма такова значение дали е с прах или шампоан и в двата случая има ефект. Миналата година на мойта след тези процедури я изплакнах и в един леген сложих 100гр. омекотител и вода след това я накиснах за 20мин. И я оставих да се изцеди и изсъхне. Аромата дълго време след това е уникален
          Не бях се сещал за омекотител.
          Снощи отново изпрах частите на каската и съм очарован от аромата .
          Луд умора няма , само се поти !

          Коментар


          • #35
            До: Пране на каска?

            Разфасовам я което е много просто и си я пера със целия екип.
            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

            Коментар


            • #36
              До: Пране на каска?

              Аз моята по-често я продухвам само с въздух, с боне съм пък и като изключчим това рядко се запотявам в главата ;д
              пера я много рядко и гледам да е на ръка [:
              SUZUKI RMZ 250

              Коментар


              • #37
                От: До: Пране на каска????

                Първоначално публикуван от vasko jonchev Преглед на мнение
                Тъкмо си приготвях нещата за пране и се сетих че имаше такава тема та ги снимах.
                Супер, добре че си снимал, не бях напъвал мойта да я разглобя. Стана чудесно. Мерси!

                Коментар


                • #38
                  От: Пране на каска?

                  Миналата седмица на "Сикс дейса", поради липса на други възможности, на автомивката на "Магарето" след всеки ден миехме моторите, а аз се "перях" и целия с екипа, тогава пробвах и каската с препарат и водоструйка отдалеч - СТАВА! При липса на друг вариант и време и това е начин, но не го правете постоянно!
                  Mitsubishi L200 DobbleCab

                  KTM XC 450 RW 2009
                  KTM 350 SX 2011

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пране на каска?

                    Когато подплатата на каската се сваля мисля, че коментираният проблем не съществува. Лошото е, кагато моделът е по-стар и подплатата не се сваля. Такъв е и първият ми Арай, купен на старо, поради което меко казано имаше нужда от освежаване. Приятел ми каза, че е прал цяла каска в леген с вода и нямало проблеми. Така постъпих и аз. На дъното сложих кърпа, за да не се жули каската в легена. Напълних с вода /каската се мъчи на изплува, но я затиснах/, налях течен Ариел за цветно пране, запених водата с ръка и оставих 20 минути да се накисне. После с мека гъба изтърках цялата вътрешност няколко пъти. Водата почерня. Изплакване - също няколко пъти. Сушене 5 - 6 дни на сянка. В резултат на това, каската светна и досега мирише приятно на перилния препарат.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пране на каска?

                      Колега на повечето каски се сваля много лесно от вътре уплътнителя и после направо в пералната.Има и специални почистващи препарати само я пръскаш вътре и става без да я разглобяваш,иначе ако я караш с боне(чорап) няма да се цапа толкова много

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пране на каска?

                        Аз като новобранец си мислех,че не мога да измисля метод за пране на каската,който вече не е споделен тук в темата.Но уви,тъй като съм почти безработен и помагам и в къщната работа,вчера както си чистех в банята с парочистачката (професионална домашна),ми светна лампата да пробвам и с каската и тъй като жената я нямаше в къщи,та като подбрах и ботушите и ризницата,казвам ви светнаха като нови.Разбира се,че прочетох разните етикети и книжката на парочистачката,за да определя налягането и температурата на парата,но на някой жена му ако си е купила евтина парочистачка от телешопа и за нищо не става,поне гарантирам,че за пране на каската става.
                        Beta 450 RR-Factory
                        0039 3206052599

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пране на каска?

                          Понеже днес ми се случи да си перна малко каската и реших да го споделя с вас.
                          Както казва момиченцето от рекламата на бисквитки"Орео" на баща си, че е много сложно и да внимава!!! Така че внимавайте!









                          Понеже обичам да докарвам нещата докрай,бонус изсушаване !!!
                          Печката е от варел.Запалена е гори на макс!


                          Коментар


                          • #43
                            От: Пране на каска?

                            Хората са го написали как става.

                            http://www.shoei-helmets.com/Maintenance.aspx

                            http://jp.shoei.com/support/en/maintenance/shield.html

                            http://jp.shoei.com/support/en/maintenance/inner.html

                            общо взето става с вода (не гореща) и с неутрални почистващи препарати.
                            Последно редактирано от Краси; 19-11-12, 15:01.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пране на каска?

                              Напоследък ги пера в миялната машина. Понеже няма регулиране на температурата, включвам на най-кратката програма за миене на чаши. Перфектно се изпират и не се моря както преди когато ги перях под душа.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пране на каска?

                                Колеги, някой знае ли как се сваля вътрешността на тази каска ?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Airoh Dome Clean Orange.jpg
Прегледи:1
Размер:230.5 КБ
ID:5427679
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X