Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пренос на мотор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пренос на мотор!

    Днес ще ходя да си търся кой може да ми направи и постави теглич на колата.Става въпрос като сваля предната гума на мотора да го захвана за теглоча(мисля да накарам майстора да сложи пиньон или някяква тръба) за който да закача предната вилка на мотора при транспортиране.
    Кажете как ви се струва и дайте някакви идеи ако трябва да се внимава с нещо.Искам да избегна плтформата няма къде да я държа !
    EXTREME

  • #2
    Виждал съм такива варианти, но мисля че си имат недостатъци.
    Първо, самият монтаж/демонтаж изисква доста време,особено ако предницата на мотора е обратна. Второ, силите, действащи на предното окачване ще са по-различни, а знаем, че при неправилно транспортиране коловете често протичат! Ще се получават моменти на усукване, които при нормалното каране ги няма. Трето, при по-дълъг такъв преход ще се износва по-бързо задната гума вследствие приплъзване и подскачане по асфалта и по-малко верига и пиньони, но все пак ...
    Натоварването на задния амортесьор също ще е различно без водач на мотора.
    На знам, хората са го измислили вече транспортирането с платформа и едва ли има по-подходящ метод.
    А има и платформи за по един мотор. Заключваш си я някъде до дома за едно дърво и си готов.
    Това е моето мнение, Iozi.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      е мотор до 350cc може ли да се побере в Берлинго със свалени седалки,проблема е следния,ще ходя другата седмица да гледам едни мотори в централна БГ и ако ги харесам се чудя как да ги прекарам до София,поне един!
      EXTREME

      Коментар


      • #4
        В Карлово?
        Сваляй каплите и кормилота и мисля, че въпроса ти е решен на 100%.
        На нашя Жасмин XR-a дойде в едим багажник на Алфа така от Италия!
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          Няма страшно.
          Гарантирам че във форд фиеста 1991 може да се транспортира леко разглобен кросов мотор. Така съм возил един КТМ SX250 до София и на връщане натоварихме КХ125 от Карлово.
          Във фиестата също съм возил YZ400F и RM250.

          Не знам колко точно е голямо берлингото но доколкото се сещам тва си е товарна кола и няма да има никакъв проблем да си возиш мотор вътре. може да се наложи само да се свали предната и задната гума.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            димитър забрави да ви каже че като ги возим тия мотори на фиестата бая ги разглобяваме
            освен джантите се свалят и коловете на предницата и калниците та мотора става голям колкото един куфар

            Коментар


            • #7
              Втора година подред си карам моторите по този начин с теглич до морето...( просто нямам платформа....) за предпочитане е веригата да се сваля за да не се хабят пиньоните....тая година си дойдох с XR a направо от морето де))) а иначе и на мен ми го направиха този теглич...който мойе да се ползва и за обикновено теглене на ремарке или каравана.
              Просто за мотора се слага една приствака цилиндрична с два лагера и там се слага оста на предната гума.....номера става обаче имай предвид че си е занимавка....следващата година ако мога да си позволя задължително бих си взел ремарке....иначе ако искаш повече информация мога да ти ч снимам приставката и да видиш точно какво представлява
              [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Dimitar
                Няма страшно.
                Така съм возил един КТМ SX250 до София и на връщане натоварихме КХ125 от Карлово.
                Във фиестата също съм возил YZ400F и RM250.
                Все познати мотори нещо ми се струват.
                Митков не е ли време да ти направи една ... почерпка
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от iozi
                  е мотор до 350cc може ли да се побере в Берлинго със свалени седалки,проблема е следния,ще ходя другата седмица да гледам едни мотори в централна БГ и ако ги харесам се чудя как да ги прекарам до София,поне един!
                  В Kango влиза цр125 само със сваляне на предната гума.
                  Berlingo-то мисля, че е по-голямо, така че споко. С малко повече разглабяне мисля че и 3 мотора могат да влезат.

                  Коментар


                  • #10
                    Тук имаме Kangoo 4х4 (голямо дърво) и Berlingo. Берлингото и Партнерът поемат бая повече багаж от Реното, обаче са пътническите версии и не мога да си представя как ще вкараш мотор върху свалените седалки. Те са едни кекави... Трябва да редиш шпертплат отдолу...

                    Отделно, това е яко опасна история и дори при елементарана катастрофа това чудо ще помете който е пред него, освен ако не е хванато много здраво с въжета.

                    Харата са го измислили - пикап, фургон или колесар... Зарежете баничарките. И аз имах такива мисли, ама ми минаха.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пренос на мотор!

                      Първоначално публикуван от plakatista Преглед на мнение
                      Втора година подред си карам моторите по този начин с теглич до морето...( просто нямам платформа....) за предпочитане е веригата да се сваля за да не се хабят пиньоните....тая година си дойдох с XR a направо от морето де))) а иначе и на мен ми го направиха този теглич...който мойе да се ползва и за обикновено теглене на ремарке или каравана.
                      Просто за мотора се слага една приствака цилиндрична с два лагера и там се слага оста на предната гума.....номера става обаче имай предвид че си е занимавка....следващата година ако мога да си позволя задължително бих си взел ремарке....иначе ако искаш повече информация мога да ти ч снимам приставката и да видиш точно какво представлява
                      Минаха години ,а снимка на приставката няма.
                      КТМ 400 EXC

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пренос на мотор!

                        Ето освен работата... каква друга работа ми върши "баничарката"....
                        Прикачени файлове
                        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                        Mercedes w212 E350 4matic
                        Ducati Monster 600
                        O888795575

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пренос на мотор!

                          тъй като и аз мн се чудя как да си пренасям моторетката разглеждах мн и май се спрях на това и то не за друго ами защото не ми се разправя с колесари и платформи и т.н пък и нямам къде да ги съхранявам...идеята да го заключвам за дърво не е лоша, но ако някой си го хареса мисля,че ще ми го вземе заедно с дървото таа ето на какво съм се спрял кажете си мнението и вие пък и направата не изисква мн средства






                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пренос на мотор!

                            Според мен идеята не е никак лоша, защото аз обмислям същия вариант и тази седмица мисля да се задействам. Пратил си няколко снимки... сигурен съм, че има още из нета, имаш някаква база за проект, така че действай! По закон не трябва да излиза настрани от габаритите на автомобила, мисля 20см. беше. При мен схте са 25см, но надявам се да не са проблем. Ще слагам светлоотразители.
                            Успех
                            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                            Mercedes w212 E350 4matic
                            Ducati Monster 600
                            O888795575

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пренос на мотор!

                              Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение
                              тъй като и аз мн се чудя как да си пренасям моторетката разглеждах мн и май се спрях на това и то не за друго ами защото не ми се разправя с колесари и платформи и т.н пък и нямам къде да ги съхранявам...идеята да го заключвам за дърво не е лоша, но ако някой си го хареса мисля,че ще ми го вземе заедно с дървото таа ето на какво съм се спрял кажете си мнението и вие пък и направата не изисква мн средства






                              Колега има ли снимки на захващането към колата?Аз съм готов да го направя ако знам захващането.
                              [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X