Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каски SixSixone Мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каски SixSixone Мнение

    Може ли мнение за каски SixSix0ne ще съм ви благодарен

  • #2
    От: Каски SixSixone Мнение

    До колкото знам се правят от компанията Nitro и са като китайските каски

    Коментар


    • #3
      От: Каски SixSixone Мнение

      Пуснах ги на търсачката..щото аз лично не съм ги чувал. Американски ли са незнам..Цената е добра..сигурно са стока... Защо не пробваш с Луис ..хем е в Европа хем много дискаунти има..
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Каски SixSixone Мнение

        Каските им мисля, а и според сайта им са основно предназначени за велосипеди. В тяхните среди са доста по-известна марка отколкото в мотоциклетния свят. Мисля че е по-добре да си вземеш моторджииска каска.
        Иначе аз карам с ризница и накитници на 661 и съм сравнително доволен. Ризницата я карам вече повече от 4г мисля и май ще изкара още толкова поне.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          От: Каски SixSixone Мнение

          Каските, а както и цялата гама от екипировка е добър клас. Както каза колегата са повече ориентирани към велосипеди, но имат протектори и за мотоциклети, както и много хубави ботуши.
          Конкретно за каските имат модели от нисък ценови клас, които не отговарят на стандарта за мотоциклети и такива, които или са специално произведени за мотокрос или покриват стандарта им въпреки, че са от велосипедната гама.
          В повечето случай пише кой стандарт покрива каската.
          Кой модел си си харесал и от коя година е/

          Коментар


          • #6
            От: Каски SixSixone Мнение

            Съжалявам,че ще използвам темата на колегата но имам един въпрос към VaHko.Става въпрос за накитниците на 661. Замислям се за такива защото в момента съм със счупена китка.Удобни ли са за каране и пречат ли ти на ръкавиците? И като протектор ли ги ползваш или просто така за всеки случай.
            Благодаря.

            Коментар


            • #7
              От: Каски SixSixone Мнение

              И аз си ги купих след трамва в китката. В началото когато имах още болки и дискомфорт ми помагаха много. Без тях не можех да карам дълго време, а и самите накитници бяха нови и стегнати все още. С времето омекнаха сякаш и се поскъсаха тук таме, а китката ми заздравя и вече нямам болки сякаш, но и като че ли не смея да не карам с тях сега. По скоро бих помислил за по-сериозен протектор от по-висок клас.
              Пречат на ръкавиците. Някой модели ръкавици който са без лепки се слагат трудно или невъзможно. За това ръкавиците с лепка са по-удачен избор. Аз си имам мой предпочитания и харесвам ръкавиците на Thor (а и най ми пасват за сега като размери) с повечето им модели който съм ползвал не съм имал проблеми с накитниците. На карането и хвата на кормилото като цяло мисля че НЕ пречат.

              Яд ме е още че изчаквах с покупката на нещо толкова евтино, а след това повече от година имах проблеми с китката. Протектора не ти дава 100% гаранция, но е по-добре с него отколкото без.

              Става въпрос за този модел на 661:



              Гледам сега че има модел на Troy Lee Designs който го показват че го слагат над ръкавиците. Изглеждат по-солидни, но и цената им е двойна. Погледни Troy Lee Designs WS3205 и WS5205. Всъшност има още доста модели на различни марки, но като ги няма при нас да ги види и мери човек ... Аз известно време карах и с обикновенни ортопедични накитници който се намотават 2-3 пъти около палеца и китката, пак вършеха работа.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                Re: Каски SixSixone Мнение

                SixSixOne до скоро имаха модели каски специялно за MotoX. Водещ там беше модела Flight, който е доста стабилна каска както и Fenix - отново каска с всички стандарти и нужна защита за мотори.

                Сега гледам, че са понамалили производството, но въпросните модели все още се продават. Имам няколко приятелчета, които са взели здравето на няколко Flight каски с моторите си като главите им са останали непокътнати така че сигурно са добри.


                Относно шините за китки - ползвал съм същата, като показаната горе, но старият модел (същите функции с по-класически дизайн). След като си счупих китката при едно падане на Сопот и исках по-бързо да се отърва от гипса за да намаля времето за раздвижване. На около 3 седмици и половина го замених за сметка на такава шина.

                Това като цяло е тъпо решение, защото докторите си бяха казали 40 дни гипс, но нали съм твърдоглав - не препоръчвам да се правят такива работи от никой.

                Като резултат не карах (колело в моя случай) още 1 месец след като свалих гипса а шината не слизаше от мен - достатъчно компактна е за да не ти пречи на повечето активности а стабилизира добре. Когато започнах да карам я слагах върху ръкавиците (ползвам тънки ръкавици с ластик а не с лепка). Нямах никакви проблеми с употребата и продължавам да я слагам като захладнее или чувствам някакъв дискомфорт в ръката а я давам и на приятели в нужда. Остават си най-добре похарчените 20лв - а и изглежда готино за пред мацките (докато не карате)

                Относно ползването с мото ръкавица - вярвам, че ще е по-скоро неприятно, но бих предпочел твърдият елемент на 661 пред доста по-меките ластични накитници, които се продават в санитарните магазини... поне за началният период на възстановяване/стабилизиране на китката докато се раздвижва.

                Не съм запознат дали има ендуро/мото ръкавици със стабилизация на китката, но сигурно те биха били по-доброто решение за активно ползване.
                Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                Един велосипед също.

                Коментар


                • #9
                  От: Каски SixSixone Мнение

                  Благодаря за изчерпателните отговори. Ще си поръчам една да пробвам и ако ми е удобно ще сложа и на другата ръка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каски SixSixone Мнение

                    Стават ли накитниците за АТВ? Там газта се натиска с палец. Сина ми при падане точно кост на китката си беше счупил.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каски SixSixone Мнение

                      Мисля че няма да има проблем и за АТВ–то.
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каски SixSixone Мнение

                        Аз карам с така каска вече 2 години и смея да твърдя, че ми е спасявала главата не един път! Доста са добри, може да се каже, че са над среден клас, въпреки че осново произвеждат вело екипировка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0179.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5461563

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каски SixSixone Мнение

                          Малко да раздвижа темата ... Не разбрах само как са като тежест или това ще дойде според каската.
                          三菱帕杰羅
                          Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X