Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каска - тясна ми е около бузите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каска - тясна ми е около бузите

    Здравейте! Днес си взех каска. Втора употреба е, но е много запазена. Взех я от Англия през ebay. Каската е моя размер S-56. Като я слагам или махам това, което е около бузите ми едвам ми минава през главата. Иначе ми пaсва добре около главата (черепа) и около бузите ми е добре (може би малко стегнато). Обмислям варианта да я карам без подплатата около бузите. Те се свалят, за да се перат. Каската е HJC. Това ми е първата каска. Някой има ли идея защо така се получава - каската е моя размер, а едвам ми минава през главата. Ако някой има опит и идея ще съм благодарен да сподели.

  • #2
    От: Каска - тясна ми е около бузите

    Споко, така си е.

    Коментар


    • #3
      От: Каска - тясна ми е около бузите

      Колега, вземи си едно боне, и няма да имаш проблем с свалянето и.
      На бузите е нормално да е по стегната.

      Коментар


      • #4
        От: Каска - тясна ми е около бузите

        Колега ,имах същият проблем ,купил си бях каска на фокс S размер мерих си главата 56-57 трябваше да стане.Да ама Не имах чувството че като я свалям ще ми останат ушите в нея ,после взех на Скорпион размер L и ми е перфектна.
        Не знам какво да мисля,би трябвало и съм виждал в нета че размерите са еднакви за повечето фирми .
        Извода за мен е ,купуваи каска само когато си я пробвал. Трябва малко да мачка бузите ,така знам от Тук
        Honda CRF 250 X
        Touareg 3.0 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Каска - тясна ми е около бузите

          Ами и аз като си взех първата кросова каска направо ми късаше ушите като я свалях и мачкаше бузите докато карах. Естествено се научих, че като я свалям я накланям напред колкото може и чак тогава тръгвам да я вадя. Иначе се поотпусна малко в бузите или просто свикнах и все още съм си с нея и съм много доволен стига да внимавам със свалянето. Май май при почти всичко си има чалъм. Поздрави!
          09 YZ290F Athena BB

          Коментар


          • #6
            От: Каска - тясна ми е около бузите

            Ако много ти стиска на бузите при каране, сваляш ги , разшиваш ги , режеш по 0.5-1см от дунапрена и зашиваш.
            Ако не се разглобява, кофти .
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              От: Каска - тясна ми е около бузите

              Просто изплюй киселиците Ор !
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Каска - тясна ми е около бузите

                Колега, не те съватвам да махаш "бузите" и да караш без тях. Така ще промениш цялата идея за защита на главата, която е вложил производителя. Каската ще се движи свободно при натиск отляво и отдясно /ще "хлопа"/, а при удар е възможно вместо предпазване, да получиш сериозни наранявания. Моята каска също я поръчах по интернет - Айрокс Стелт, моя размер М - 57. За сериозните кинти, които платих, очаквах още при първото слагане да се почувствам като състезател с каска по поръчка. Но и при мен бузите бяха притиснати силно. Свалянето от главата все още може да се излъчи по Бени Хил шоу. Но след няколко излизания, като че ли материалът се пооформи и вече ми е удобна. Опитах да карам с боне. Макар да е тънко, теснотията стана още по-голяма, а главата ти завира. Махнах го, но имаше полза, защото именно след слагането на каската без боне, за първи път я почувтвах удобна. Не бързай да режеш и преправяш. След кратко време, материалът ще заеме формта на твоето лице, не много, но толкова, че да ти е удобно. Размерите при различните производители не са едни и същи. Имам и каска Ацербис, пак М, която ми стои значително по свободно, но това не го отчитам като голям плюс /макар с нея да съм падал доста зверски/. HJC не е куча фирма и вероятно са предвидили, че тиквите на мотористите не са еднакви, което пък се е отразило на използвания материал.

                Коментар


                • #9
                  От: Каска - тясна ми е около бузите

                  В събота направих едно прилично каране - 120 км. предимно по черно. Тапицерията около бузите като че ли поомекна и вече ми е добре. Като ми е на главата е идеална. При слагане почти без проблеми ми минава. Само при сваляне малко трудно излиза, но ще го прижевея. Явно каската почти не е използвана и затова. Благодаря на всички за споделените мнения.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каска - тясна ми е около бузите

                    Този, който я е ползвал преди Вас е имал по-голяма глава и по-слаби бузи. Втората употреба винаги има доза риск. Аз сега напълнях и двете ми каски, които нося от години ми отесняха в бузите. Значи решението е отслабване.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каска - тясна ми е около бузите

                      Аз на моята и изрязах нови дунапрени по формата на оригиналните,но по меки от тях!Вече година си я ползвам и ми е страшно удобна!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X