Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбон и светкавици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карбон и светкавици.

    Привет колеги! Преди да отправя наивното си питане, отново ще подчертая, че карам отскоро, за да ми се смеете по-малко!
    Вдъхнових се от поста на колегата hafte и си поръчах промоционалната каска Айрокс Стелт Сениор на половин цена /разбирай 350 кинта/. От магазина ме увериха, че каската е карбонова, ще пристигне утре. Но вече възникнаха и първите въпроси. Ако каската наистина е карбонова, значи е проводник на ток. За карбоновите въдици зная, че при гръмотевична буря, трябва да ги оставиш някъде, далеч от теб, за да не усетиш "гнева на Зевс". Но нищо не пречи въпросната гръмотевична буря да те застигне в балкана, когато си на мотора. Как процедирате тогава? Продължавате ли да карате, ако е възможно? Ако спрете, оставяте ли настрани металните предмети, включително карбоновите каски? Знаете ли случаи, да е имало инциденти с мотористи от гръмотевична буря? Въобще как постъпвате в такава ситуация?

    То снега взе да се топи, и на мен вече мълнии са ми в главата...

  • #2
    От: Карбон и светкавици.

    Карбоновата каска или гола глава - е всъщност въпроса. И двете са електропроводими, и то в близък порядък. Даже мокра глава може да е много по-проводима.

    На практика няма разлика дали си с такава каска или не.

    Въдиците и другите проводими предмети, привличат зарядите, защото се издигат много над земната повърхност, и действат като гръмоотводи.

    Каската е на нивото на главата, не променя височината. А ако караш или даже тичаш да се спасиш от дъжда и гръмотевиците, е много по-безопасно с каската.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Карбон и светкавици.

      Освен това водната повърхност привлича светкавиците, както и дърветата. Най-добре е да продължиш да си караш. А ако това е невъзможно, трябва да оставиш мотора настрани и да клекнеш на открито ниско долу на земята, навеждайки чело към коленете си и обгръщаш с ръце коленете си.

      Коментар


      • #4
        От: Карбон и светкавици.

        Под "карбон" се разбират няколко различни материала, някои са електропроводими, а други - не. Но върху всичко това се наслагва фактът, че почти всички материали, включително някои електроизолатори, са по-проводими от въздуха. Еле пък мокри.

        Отделно че мълнията работи с такива напрежения, че за нея дървото, човешкото тяло и среброто са еднакво проводими.

        Коментар


        • #5
          От: Карбон и светкавици.

          Благодаря за отговорите! Всъщност, каската, която ме притеснява била от поликарбонат. Какво е различното от карбона, идея си нямам...

          Коментар


          • #6
            От: Карбон и светкавици.

            Много неща са различни. Но пак нямаш принципна разлика за светкавиците.

            Коментар


            • #7
              От: Карбон и светкавици.

              Поликарбоната има общо с карбона колкото тритинетката на осемгодишният ми син с чист кросак.

              Можеш сега да си поръчаш карбонов костюм и карбонови джапанки и ето ти готов Фарадиев кафез и можеш да си караш и в окото на бурята.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Карбон и светкавици.

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение

                Можеш сега да си поръчаш карбонов костюм и карбонови джапанки и ето ти готов Фарадиев кафез и можеш да си караш и в окото на бурята.
                Ето и друг вариант
                http://library.thinkquest.org/10949/fief/medknight.html Тия пичове сигурно като се качат на коня са влачили синджир за заземяване.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  От: Карбон и светкавици.

                  Ма много си изостанал, конете тогава са били с козина чийто косми са били с карбоново покритие
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карбон и светкавици.

                    Направих известен "рисърч" по въпроса. Заземяването било двойно. Едното чрез въглерода в космите и копитата, а второто чрез потта на коня, която по своята същност е електорлит. За това не са си къпели конете. Все още не е ясно защо самите ездачи не са са къпели.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карбон и светкавици.

                      А някой ги удря независимо, че около тях има достатъчно гръмоотводи...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карбон и светкавици.

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Ето и друг вариант
                        http://library.thinkquest.org/10949/fief/medknight.html Тия пичове сигурно като се качат на коня са влачили синджир за заземяване.
                        Май сгреших, че попитах... ама костюма ми хареса. Мечът ще е за отбрана от вълци и мечки!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карбон и светкавици.

                          Те , "ония пичове", за това са си слагали пера на шлемовете, за заблуда на светкавиците. Пък и са започнали да подковават конете , за да имат поне 2 точки на заземяване. Не знам как се е справял конят с крачковото напрежение обаче.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X