Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Стойка за мотор

    Чудя се дали крик тип "крокодил" може да замести стойката.За около 100 лв. се сдобиваш с 2 в 1.
    0+

    Коментар


    • #62
      До: Стойка за мотор

      Крокодила е много нестабилен-той е правен за нещо което стъпва на четири гуми.
      Двеста километров преход по пресечена местност се равняват поне на пет години стоене на място.Май прекалено много се впрягате.Иначе за ремонт столчето е безценно.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #63
        До: Стойка за мотор

        Ето това е истината ако става въпрос за обслужване и ремонт на мотор

        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #64
          До: Стойка за мотор

          Има и хидравлични за мотоциклети.
          Един приятел си взе миналата година от Практикер за Африката си.
          Стотина и няколко наши пари беше...

          Коментар


          • #65
            До: Стойка за мотор

            Живея в такъв град, че няма много маняци на мотори, още по- малко и ендуро маняци. Никой не произвежда стойка за мотор (нито в Техномаркет) , даже и не знаят какво е това. От Плевен съм, и ако някой знае човек, който произвежда стойки да напише поне един номер, поне ако е възможно да се прати и плати на куриер (например "Еконт"). Мотора ми е КЛХ 250 (около 135 кг)
            [img]http://img696.imageshack.us/img696/1013/logoavataro.jpg[/img]

            Коментар


            • #66
              До: Стойка за мотор

              В магазина на КТМ са точно 104лв.
              Иво Георгиев
              Gworkshop

              Коментар


              • #67
                До: Стойка за мотор

                има ли желаещи за стойки,модела още е в разработка и до седмица ще е готов за разработка.
                Андрей Андреев

                Коментар


                • #68
                  До: Стойка за мотор

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Двеста километров преход по пресечена местност се равняват поне на пет години стоене на място.
                  Да бе, да. Това е все едно да твърдиш че след като можеш да пренесеш 50 кг. (примерно) на 20 метра растояние, значи можеш да стоиш прав със същите килограми на гърба цял ден!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #69
                    До: Стойка за мотор

                    Аз пък веднага те контрирам с примера , че ако стъпиш на една дъска сложена на две тухли в двата края тя ще те издържи,но ако скочиш върху нея ще се счупи!
                    Слави,ти си демонстрирал че си технически грамотен и предполагам неща като "пластична деформация" , "еластична деформация" , "статично натоварване" , "динамично натоварване" и "умора на материала" ти говорят достатъчно.
                    Но да не влизаме в излишни спорове-темата беше за столчето.
                    Последно редактирано от ЕМО; 04-12-08, 09:30. Причина: допълване
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #70
                      До: Стойка за мотор

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Аз пък веднага те контрирам с примера , че ако стъпиш на една дъска сложена на две тухли в двата края тя ще те издържи,но ако скочиш върху нея ще се счупи!
                      Значи, първо - това си е по темата, защото се коментира един от плюсовете при употреба на такива стойки, т.е. полезността им!
                      Второ примера с дъската, който ми даваш, не е удачен, защото в случая имаме две динамични натоварвания с различна по големина приложена сила приложена върху обект (дъска) с определена издръжливост на счупване. Ако трябва да разгледаме същия пример с дъската, но с динамично и статично натоварване нещата ще са по-други! Ако просто стъпвам и отстъпвам от дъската, тя ще се огъва под тежестта ми и ще се изправя когато отстъпя, но ако остана стъпил отгоре известно време (не мога да уточня колко щото звиси от много неща), след като отстъпя, дъската вече няма да се изправи докрай, а ще остане частично огъната!
                      Пък който не ми вярва, може да провери много лесно думите ми чрез собственния си мотор - подпирате го прав (вертикален) до стената на гаража (вместо да го подпрете на стойка), натоварете го с някаква тежест (20 кг. са достатъчни). Пък напролет, според резултата от опита, ще чакаме или признание от мене че не съм бил прав, или обява от експериментатора "Купувам пружина за заден амортесьор" примерно! Е, сега, за някой може да нее проблем че пружината му се е сплескала с 5-10 мм. за една зима, друг пък може и да не забележи даже! На мене пък ми е проблем, и затова мотора ми седи на стойка с двете гуми във въздуха, когато не го карам по дълго време (примерно нощем, докато спя )!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #71
                        До: Стойка за мотор

                        Направо ме хвърлихте в транс,с тези размисли и страсти и инженерни изчисления.В такъв случей,ще карам цяла зима и няма да си оставя мотора да стои и да се деформира.
                        В крайна сметка,някой търси ли си стойка,че имам няколко за продаване-60 лв.бройката

                        Коментар


                        • #72
                          До: Стойка за мотор

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Значи, първо - това си е по темата, защото се коментира един от плюсовете при употреба на такива стойки, т.е. полезността им!
                          Второ примера с дъската, който ми даваш, не е удачен, защото в случая имаме две динамични натоварвания с различна по големина приложена сила приложена върху обект (дъска) с определена издръжливост на счупване. Ако трябва да разгледаме същия пример с дъската, но с динамично и статично натоварване нещата ще са по-други! Ако просто стъпвам и отстъпвам от дъската, тя ще се огъва под тежестта ми и ще се изправя когато отстъпя, но ако остана стъпил отгоре известно време (не мога да уточня колко щото звиси от много неща), след като отстъпя, дъската вече няма да се изправи докрай, а ще остане частично огъната!
                          Пък който не ми вярва, може да провери много лесно думите ми чрез собственния си мотор - подпирате го прав (вертикален) до стената на гаража (вместо да го подпрете на стойка), натоварете го с някаква тежест (20 кг. са достатъчни). Пък напролет, според резултата от опита, ще чакаме или признание от мене че не съм бил прав, или обява от експериментатора "Купувам пружина за заден амортесьор" примерно! Е, сега, за някой може да нее проблем че пружината му се е сплескала с 5-10 мм. за една зима, друг пък може и да не забележи даже! На мене пък ми е проблем, и затова мотора ми седи на стойка с двете гуми във въздуха, когато не го карам по дълго време (примерно нощем, докато спя )!
                          Слави той твоя струг 250 кг бе брат,тука се говори за мотори.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Стойка за мотор

                            Жоро я пусни някоя снимка да видим за какво става на въпрос.
                            [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                            Коментар


                            • #74
                              До: Стойка за мотор

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Слави той твоя струг 250 кг бе брат,тука се говори за мотори.
                              Ми то се предполага че жълтите човечета са имали достатъчно акъл да му сложат пружини и амортесьори като за струг, а не като за мотор! Иначе щеше да е съвсем клекнал!
                              А и почти стигнах сам до извода че не трябва да ви се меся в разговорите (на истинските мотористи, с истинските мотори), ама от време на време забравям къде се намирам, та не е зле че ми припомняш!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Стойка за мотор

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Ми то се предполага че жълтите човечета са имали достатъчно акъл да му сложат пружини и амортесьори като за струг
                                Еми по същата логика би трябвало да са помислили за това,че пружината при състояние на покой на мотора ,не получава никаква умора.В противен случай би трябвало да пише в ръководството за експлоатация,че задължително трябва да си носиш в раницата стойка и при всяко спиране да си го вдигаш ,и съответно при потегляне да си слагаш стойката в раницата и напред.Еми извинявай ама малко работата куца.Малко се втеляваш относно поддръжката според мен.В края на краищата ,аз не мисля моя мотор да ме надживява.Да го....е в скрапа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X