Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Стойка за мотор

    Кросовите мотори нямат "пачи крак" или стойка (или са демонтирани),с цел олекотяване.Ендурата имат , но е много удобно когато правиш някакъв ремонт(при който ,например, ти се налага да махнеш едното колело),да вдигнеш мотора на столче.
    ПП.Стъпенка е нещото върху което стъпваш ти , а не мотора.На това върху което стъпва мотора му се вика стойка.Стойките са два вида-клосическа(при която мотора се вдига и едната гума му увисва) и "пачи крак"-отваря се настрани.
    Последно редактирано от ЕМО; 07-11-08, 14:40.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #47
      До: Стойка за мотор

      Аз си взех преди 1 седмица (кавазаки клх 250 ) и понеже все още не съм наясно и понеже гледам че всички с крос и ендуро седят във въздоха ( на двигателите (на стойка ) ) и си мислех че е нещо наложително с цел да не се натоварва окачване или нещо такова . Та моя мотор значи е със този "пачи крак " с който, като го пусна той се накланя и се опира на него, (на една страна ) като гумите му не се повдигат от земята. Значи не е проблем да си седи така в гаража ?
      [img]http://img696.imageshack.us/img696/1013/logoavataro.jpg[/img]

      Коментар


      • #48
        До: Стойка за мотор

        Първоначално публикуван от viper4o Преглед на мнение
        ...наложително с цел да не се натоварва окачване или нещо такова . ....
        Да. Някъде го бях чел това... добре е като мотора не се използва дълго време да се сложи на такава стойка.... има няква скрита логика
        KTM Fen

        Коментар


        • #49
          До: Стойка за мотор

          Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
          Четвъртата е за Господин Никой.
          Има ли начин да се сдобия и аз с една стойка?
          0+

          Коментар


          • #50
            До: Стойка за мотор

            Първоначално публикуван от 0n4o Преглед на мнение
            Има ли начин да се сдобия и аз с една стойка?
            За съжаление производителя замина за Германия и там си живее. Идва замалко до тука, но просто няма време да реже и заваря
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #51
              До: Стойка за мотор

              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
              За съжаление производителя замина за Германия и там си живее. Идва замалко до тука, но просто няма време да реже и заваря
              Кофти....щото станахме 2-ма за стойки, че оня ден се опитвах да импровизирам някакви качвания на мотора върху още по-импровизирана стойка и нищо не се получи
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • #52
                До: Стойка за мотор

                Момчета не прочетох цялата тема,ама от последните няколко поста виждам,че търсите стойки.Митко троянския продаваше такива стойки.Цената беше 50 лв.Ако имате интерес,ще ви дам телефон.Човека праща по еконт всякъкви части и принадлежности за ендуро.

                Коментар


                • #53
                  До: Стойка за мотор

                  Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
                  Кофти....щото станахме 2-ма за стойки, че оня ден се опитвах да импровизирам някакви качвания на мотора върху още по-импровизирана стойка и нищо не се получи
                  Двама сте в темата, иначе още хора ме питат за стойки (ние им викаме столчета )
                  Нашия човек ми каза, че имал направени заготовки за нови, но искат събиране и боядисване.
                  Ще трябва да се направи нещо по въпроса... май знам един заварчик...
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #54
                    До: Стойка за мотор

                    @ Витлиемов - супер, ако има готови, ако можеш да пуснеш снимки ще е супер

                    @Димитър - май столче е по-подходящо, щото има вид на такова.

                    Аз съм навит да си поръчам, няма значение дали ще е от Витлиемов или от теб/твоя човек...
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Стойка за мотор

                      Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
                      Да. Някъде го бях чел това... добре е като мотора не се използва дълго време да се сложи на такава стойка.... има няква скрита логика
                      ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ жалко тъкмо се надявах да мина без стойка
                      [img]http://img696.imageshack.us/img696/1013/logoavataro.jpg[/img]

                      Коментар


                      • #56
                        До: Стойка за мотор

                        И какво излиза-всеки,който има мотор му трябва и стойка!
                        Пазар има-давайте оферти.
                        0+

                        Коментар


                        • #57
                          До: Стойка за мотор

                          Аз си взех от тези и съм доволен. Човекът е от Троян и сигурно е същия дето се споменава по-горе.

                          http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?t=12641

                          Коментар


                          • #58
                            До: Стойка за мотор

                            Първоначално публикуван от viper4o Преглед на мнение
                            ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ жалко тъкмо се надявах да мина без стойка
                            По-добре 50 лева за стойка, отколкото 2000 за предница (ако въобще намериш разбира се...). Освен тази проста сметка - всеки път, като решиш да смениш гумата ще се псуваш, че нямаш върху какво да оставиш мотора!

                            @Краси К
                            Тази стойка, която си дал колега не е същата като моята - може да е същия човек, не знам, но моята е доста по-добре направена...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Стойка за мотор

                              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                              По-добре 50 лева за стойка, отколкото 2000 за предница (ако въобще намериш разбира се...). Освен тази проста сметка - всеки път, като решиш да смениш гумата ще се псуваш, че нямаш върху какво да оставиш мотора!

                              @Краси К
                              Тази стойка, която си дал колега не е същата като моята - може да е същия човек, не знам, но моята е доста по-добре направена...

                              ееее хайде сега, какви 5 лв.
                              просто с времето пружините се уморяват и за да се забави този процес е препоръчително мотора да стои на стойка. Едни нови пружини са 10 пъти по евтини от 2000 лв колега !!!
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #60
                                До: Стойка за мотор

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                ееее хайде сега, какви 5 лв.
                                просто с времето пружините се уморяват и за да се забави този процес е препоръчително мотора да стои на стойка. Едни нови пружини са 10 пъти по евтини от 2000 лв колега !!!
                                Прекалено крайно се изказах, признавам си... но дори и така да е - смяна, нови пружини и т.н. пак е по-добре да си имаш стойка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X