Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стойка за мотор

    Здравейте, ето малко идеи за стойки https://www.youtube.com/watch?featur...v=UkG2hdKH3y0#!
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • От: Стойка за мотор

      Много добра идея за стока/стойки, които също са лесни и леки за возене:


      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Стойка за мотор

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Много добра идея за стока/стойки, които също са лесни и леки за возене:


        Не е лоша, но ми се струва, че ще е доста нестабилно.
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • От: Стойка за мотор

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Много добра идея за стока/стойки, които също са лесни и леки за возене:


          Ами ако нямаш пачи крак?
          0888 074 049

          Коментар


          • От: Стойка за мотор

            Здравейте Колеги,

            може ли да ми препоръчате от къде или от кого мога да си взема стойка за крос / ендуро на адекватни цени от София? Не ми трябва нещо специално - като предложението на Winstrol би било идеален вариант. Виждам колегите дори изработват, но не са стари постовете, така че ако някой има актуална информация ще съм благодарен!

            Мерси!

            Коментар


            • От: Стойка за мотор

              Първоначално публикуван от Ivan.Mirchev Преглед на мнение
              Здравейте Колеги,

              може ли да ми препоръчате от къде или от кого мога да си взема стойка за крос / ендуро на адекватни цени от София? Не ми трябва нещо специално - като предложението на Winstrol би било идеален вариант. Виждам колегите дори изработват, но не са стари постовете, така че ако някой има актуална информация ще съм благодарен!

              Мерси!
              Пиши на колегите от форума, които са правили такива стойки и също така потърси в нета. На много места ще намериш стойки, като няма смисъл да ти ги изреждам. Не виждам, защо точно от София искаш са я купиш, но това е твоя преценка. По спомен моята я взех преди години за около 40-50 лева, като ми я доставиха с куриер. Няма какво толкова да я пробваш или гледаш предварително, всички са горе-долу еднакви и работят на един и същи принцип
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • От: Стойка за мотор

                Здравей Helik.
                Идеята да е от София е да не се занимавам с куриери. Носят се слухове за колеги от Бухово и Сеславци изработващи такива стойки, а те са ми доста близо като локация. Това ми е схемата.
                Ще ги проверя колегите от обявите по-горе, въпреки че са старички постовете. Мерси!

                Коментар


                • Ето и една интерпретация от мен.

                  Идеята за подобна стойка дойде още когато започвах реставрацията на една Ява преди доста години. Но най-накрая имам и реализирана

                  Преминах през много варианти, като накрая стигнах до нещо просто, но със сравнително големи възможности за разширение.

                  Прототипите използвани за "вдъхновение":

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_0336 (Copy).jpg Прегледи:0 Размер:139.2 КБ ID:6965209

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:sdc14882_24cf8_24019808.jpg Прегледи:0 Размер:63.6 КБ ID:6965210

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:24ccbf4a-b0c9-4b26-8272-bc1bdcbaad46.jpg Прегледи:0 Размер:265.3 КБ ID:6965211

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_image_2024-05-11_00-29-48-651.jpg Прегледи:0 Размер:155.2 КБ ID:6965212

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Capture.JPG Прегледи:0 Размер:206.8 КБ ID:6965213



                  Текущата стойка е най-силно повлияна от:

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Re: Стойка за мотор

                  Ето я и втората стойка , която е по-универсална и по-лесна за изработка от първата, а също така става за много по-тежки мотори:
                  След като я загледах по-внимателно видях потенциала точно за моя случай. Може би защато и мотора е доста подобен....

                  Мотора ми няма истинска рамка под двигателя. Има само предпазна, захваната на тампонии повдигането за дълги интервали от време ще доведе то смачкването им.
                  Освен за ремонтни дейности предвиждам да се използва и за съхранение тип - централна стойка за зимния период.

                  Ето я и стойката:



                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240513_211027.jpg Прегледи:0 Размер:338.8 КБ ID:6965214

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240514_125911.jpg Прегледи:0 Размер:673.0 КБ ID:6965215


                  В допълнение след вдигането на мотора се поставят стабилизиращи (разпънки да речем) профили, които удължават рамото и правят възможността за падане ако не невъзможна то поне много по-трудна!
                  Свалят и се поставят много лесно и бързо.

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240514_175406.jpg Прегледи:0 Размер:600.0 КБ ID:6965216

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240514_175415.jpg Прегледи:0 Размер:559.1 КБ ID:6965217


                  В следващия етап има добавено и захващане на степените към стойката, така че възможността за отделенето и да е минимална.
                  Мога да кажа, че върши чудесна работа!
                  Стабилна, проста, сравнително лека и най-важното не заема много място, когато не се ползва.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • Аз ползвам ето такава и съм доволен.
                    Последният път като ходих до там пак имаше.
                    В София е, на околоМрсното.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Аз пък успях да докопам ей тази. Мотора не е мой, а стойката/подемника е направена технически грамотно. На мен ми трябваше да може да повдига мотора на височина поне 80-90см. и повече, от нивото на пода/земята. За да мога прав да си работя по него. В последно време нещо не ме кефи да лазя на четири крака, и да правя разни акробатични телодвижения. Стойката има достатъчно голяма опорна площ, и стои стабилно. Мотора обаче трябва да се фиксира по някакъв начин, така че да не се наклонява нанякъде. Измислил съм захващане с обтяжки за въжета/вериги, и дебели гумени тампони от подемник, под мотора. Може да се закачат за стъпенките отляво и отдясно, и така да го държат стабилно.


                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_image_2024-02-08_21-16-52-853.jpg Прегледи:0 Размер:166.4 КБ ID:6965236 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_image_2024-02-28_12-50-42-650.jpg Прегледи:0 Размер:457.9 КБ ID:6965237



                      Имам и друг вариант за стойка/подемник от ножичен тип. Също става почти идеално, но товароподемност до 135 кила по ТТД.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber-image-2023-04-20-16-18-14-347.jpg
Прегледи:50
Размер:246.7 КБ
ID:6965248 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber-image-2023-04-20-16-18-44-138.jpg
Прегледи:49
Размер:118.0 КБ
ID:6965249

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber-image-2023-04-20-16-11-23-703.jpg
Прегледи:52
Размер:139.0 КБ
ID:6965247 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber-image-2023-04-20-16-18-53-051.jpg
Прегледи:50
Размер:158.6 КБ
ID:6965250

                      Последно редактирано от KingofROAD; 17-05-24, 20:17.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X