Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилна поддръжка на екипировка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилна поддръжка на екипировка

    Колеги разглеждах темите и видях че няма тема която е за правилното съхранение и поддръжка на екипировката с която караме.

    1.Ботуши(пране с водоструйка не много от близо,сушене не на пряка слънчева светлина,редовно мазане по кожените места с вакса за обувки)
    2.Брич,джърси,ръкавици(пране на ръка с четка с мек косъм и с качествени препарати)
    3.Каска(в началните теми имаше тема за пране на каска,може след това да се полира с паста за автомобили)
    4.ризница(тук ако някой може да помогне аз още нямам)

    п.с.Ако нещо съм пропуснал моля допълвайте.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    YAMAHA YZF426 '02; YAMAHA R6 '05

  • #2
    От: Правилна поддръжка на екипировка

    Не е кой знае каква технология.
    За каските си има цяла тема - http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33436 мисля че полирането с паста е малко пресилено...
    Ризници, наколенки и други пластмаси - на пода в банята с хладка вода, сапун и четка. Само трябва да се внимава да не им се задръстят залепващите ленти с косъмчета защото после няма чистене : )
    Последно редактирано от mendi; 14-03-11, 13:11. Причина: паравопис

    Коментар


    • #3
      От: Правилна поддръжка на екипировка

      Браво колеги доста полезна информация особенно за ризницата се чудех как да я пера .... вече знам

      Коментар


      • #4
        От: Правилна поддръжка на екипировка

        Вече имам ризница.Взех я от един приятел на много добра цена (без значение)на едно каране беше,но също така и много изцапана.Изпробвах нов метод за пране с препарат за безконтактно миене на коли и водоструйка стана перфектно само трябва да не се пръска от близо.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
        YAMAHA YZF426 '02; YAMAHA R6 '05

        Коментар


        • #5
          От: Правилна поддръжка на екипировка

          Най добре да се използват възможно най неутрални препарати. За това написах сапун по - горе.
          В нещата за миене на коли често има обезмаслители а водоструйките подлагат материята на въздействия за които тя не е предвидена. В екипировката се влагат специални материали предвидени при удар да поемат колкото се може по голяма част от енергията. По някога тези материали са чувствителни към по агресивните почистващи материали и така губят основните си свойства.
          Мнението ми е че колкото по - ниско технологичен метод за пране използваш толкова по малък шанс имаш да повредиш нещо.
          Пример - по добре вода и четка от колкото обезмаслител и водоструйка.
          А ако искаш да си "по католик от Папата" - продават се специални препарати за екипировка

          Коментар


          • #6
            От: Правилна поддръжка на екипировка

            Мерси колега ще го имам в предвид
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
            YAMAHA YZF426 '02; YAMAHA R6 '05

            Коментар


            • #7
              От: Правилна поддръжка на екипировка

              Протекторите за гръб, лакти и наколенки пера заедно с ръкавици, вътрешности на каски и др. в пералнята на 30 С. от години и няма никакви проблеми.
              А за ботушите Гаерне имат специална безцветна вакса. Стефан /Боби МХ/ в Севлиево продава.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Правилна поддръжка на екипировка

                Екипа се пере със студена вода, така е указано. Каската също със студена и с шампоан
                Ботушите с вода и гъба, после с боя за обувки ( вакса ) след това с гъба напоена с течен парафин
                Yamaha WR 200

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X