Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова ера в протекцията! Дали?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова ера в протекцията! Дали?

    Здравейте колеги!Тази тема бе продиктувана от брат ми,един доста напредничав байкър,за разлика от мен-ортодоксален ендурист.Та,става дума за доста интерсна технология,намираща приложение в предпазните средства.Най-интерсното и абсурдно,за мен нещо,бе материята-магия.Вижте,четете и вярвайте-това наистина съществува.Аз пипнах с ръка и разбрах точно за какво иде реч.Четете,сори,но без превод- http://www2.pocsports.com/aboutpoc/index.asp
    Днес си закупих ръкавици от тази марка,за съжаление защитите са конвенционални.Новата пролетна серия ще бъде,преобладаващо,с гореспоменатото.
    Днес си взех това http://www.sportdelivery.com/catalog...oducts_id=3149
    Исках и протектори за крака,но бяха свършили.
    На пролет ще има всичко от новите серии.Ще почакам.
    Последно редактирано от Chinela; 30-11-10, 06:14.
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

  • #2
    От: Нова ера в протекцията!Дали?

    Каква точно е материята? дай повече инфо ....
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      От: Нова ера в протекцията!Дали?

      Материята е доста еластична на пипане и подлежи на моделаж,дори.Прилича на желе или по-точно на твърд желиран бонбон.Разработена от шведска компания,вложила в това много инженеринг,както и участие на медици и други специалисти.Повечето от продуктите са за зимните спортове,но има и доста такива за байкъри.
      Та да си дойдем на думата.При удар желето се втвърдява и не променя обема си.Именно в това е магията.Хем еластично,за да движим крайниците си спокойно,хем доста твърдо при резки удари,за да ни предпазва.Пипнах с ръка,по-точно с пръст,и установих че може лесно да се моделира.Уформях го по мое желание,до момента в който го ударих силно с тежък предмет.Изненадата ми беше пълна-все едно удрях много твърда пластмаса.Нямаше и следа от удара по вълшебното бонбонче.Не съм изпадал в детайли защо и как се получава така,но интерсът ми нарасна след тази среща и ще чета още в сайта на производителя.
      Преди 10-на дни Стефан от Боби МХ ми сподели,че очаква ръкавици на Ацербис
      с препазители от такава материя.При него ще можем да видим и закупим,евнтуално.Поздрави!


      Последно редактирано от giorgio; 30-11-10, 16:33.
      Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

      Коментар


      • #4
        От: Нова ера в протекцията! Дали?

        POC имат и официален представител в България.
        От тази година доколкото знам и Боде Милър ще кара с тяхна екипировка. Принципно идеята не е нова, но е супер, че започва да намира реално приложение.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          От: Нова ера в протекцията! Дали?

          В друг форум, за колоездене, бе коментиран този материал,(преди повече от година) на истина като ново поколение протекция, защото е много по-конфортен от пластмасите, а в същото време не отстъпва по нищо на тях при защита.
          Идеята, е че на микро основа са вплетени много нишки, нещо като купа със спагети и когато натИска е минимален материала се моделира, както е написал колегата по- доре, но при рязък силен удар, той е плътен и не позволява да се достигне до защитеното място, какви точно физически и химически загони действа не знам , но това е горе долу принципа, до колкото го разбирам аз.
          Официален дистрибутор, мисля че е фирма която е представител и на велосипеди Scott

          Коментар


          • #6
            От: Нова ера в протекцията! Дали?

            Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
            POC имат и официален представител в България.
            От тази година доколкото знам и Боде Милър ще кара с тяхна екипировка. Принципно идеята не е нова, но е супер, че започва да намира реално приложение.
            Това е вярно, за Боде Милър.Ще кара с тяхна каска, очила и не знам още какво. В сайта им има представяне на още състезатели, използващи техни средства. Представител на РОС за страната е този на байковете SCOТТ. Имено при него видях на живо желето.
            Намерих само това-http://www.youtube.com/watch?v=v_xEGqG4gYQ
            P.P. В ю тюб има доста по темата.
            Последно редактирано от offar; 30-11-10, 16:27.
            Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

            Коментар


            • #7
              От: Нова ера в протекцията! Дали?

              Доколкото разбрах материала се казва VPD - Visco-elastic Polymer. Няколко компании го разработват в света и наистина има уникални абсорбиращи свойства без да се нарушава целостта му.

              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                От: Нова ера в протекцията! Дали?

                И сега ако направят и броня за цялото тяло, евала. Цената и малко ще да е космическа, смятам, ама ще е много животоспасяващо.

                Коментар


                • #9
                  От: Нова ера в протекцията! Дали?

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Доколкото разбрах материала се казва VPD - Visco-elastic Polymer. Няколко компании го разработват в света и наистина има уникални абсорбиращи свойства без да се нарушава целостта му.

                  Ей за това става дума. Надявам се, че събудихме любопитството ви. Ще почакам до пролетта, когато ще се обзаведа с протекторни шорти за хълбоци, таз, бедра и опашка. Вчера, за съжаление, нямаше дори останала и 1-на мостра килоти.
                  Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нова ера в протекцията! Дали?

                    Колеги имате ли някакви ориентировъчни цени на тези чудеса ? Ми те ако не са кой-знае колко по-скъпи от средностатистическа екипировка , мисля че не трябва да ви учудва това че свършват за секунди ... материала наистина е космически за нашите представи все още но мисля много скоро ще се интегрира и то доста ама доста "навътре" в нещата като няма да се използва само при протекцията за хората .
                    Няма кал - Няма кеф !!!
                    Suzuki Samurai LJ410 1984
                    Suzuki LTZ400 2008
                    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нова ера в протекцията! Дали?

                      Погледни тук http://www.sportdelivery.com/catalog...cturers_id=114, и ще видиш че наличните продукти не са скъпи. Това е спрямо доста специализирани фирми за нашия бранш. За мое съжаление, повечето протектори бяха свършили, но ме увериха че напролет ще има добро зареждане на новите продукти.
                      Имам известни опасения, че не всичко ще бъде подходящо за нас, но там ще е решаващ личния избор.Все пак не занаем, какви нови артикули ще бъдат пуснати в продажба.
                      Поздрави!
                      Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нова ера в протекцията! Дали?

                        Здравейте,

                        POC наистина са сериозна и иновативна компания, но да не забравяме че продуктите са за колоездене и зимни спортове.

                        ето интересен линк към английска фирма с подобни продукти но за моторни спортове
                        http://www.forcefieldperformance.com/
                        No Pain No Gain...
                        Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
                        RR P38
                        КТМ 530 ЕXС

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нова ера в протекцията! Дали?

                          Първоначално публикуван от Falkon Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          POC наистина са сериозна и иновативна компания, но да не забравяме че продуктите са за колоездене и зимни спортове.

                          ето интересен линк към английска фирма с подобни продукти но за моторни спортове
                          http://www.forcefieldperformance.com/
                          Да, наистина интерсни продукти. Имат и такива за оффроуд, със определен стандарт. Явно идва времето на меките предпазни средства. Чакаме ги.
                          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нова ера в протекцията! Дали?

                            Май не са толкова космически технологии. Ако се не лъжа, тесто от царевично брашно имаше подобни показатели. Мисля че използват част от състава и структурата за да постигнат ефекта
                            Иво Георгиев
                            Gworkshop

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нова ера в протекцията! Дали?

                              За POC знам от години, но за съжаление никога не съм ползвал нищо тяхно. Единственото, което реално ме спира да рискувам е че до колкото ми е известно съответните продукти имат "живот" - в смисъл трябва да са пресни Реално и стандартна каска над четири години не е желателно да се ползва, но при тези продукти май срока е по-къс. За съжаление не помня вече, че преди време четох описание на технологията, която използват. Във всеки случай знам, че наистина са добри в това, което правят - поне отзивите на приятел от Англия са такива. Там разбира се нямат нашите планини, но пък си имат тяхната кал...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X