Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Airoh или Fox V3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Airoh или Fox V3

    Ще си сменям каската и съм се насочил към тези двете марки, само че не мога да реша коя. Вероятно ще ги взема и двете и тогава ще реша коя ще е.На Айрох не сЪм избрал модел, но на Фокс избрах В-3. Ако някой може да посъветва коя? И защо. Ще съм му благодарен.Още повече ако някой ги е имал и двете и сподели впечатления.
    Последно редактирано от viki terzieva; 15-10-10, 09:26. Причина: "сЪм" е глагол, а "сам" е прилагателно, означаващо самотен :)
    [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
    [/URL]

  • #2
    От: Airoh или Fox V3

    Аз съм с подобен проблем, но май ще си взема Фокса само заради това, че тук в аутлет магазините нови са по 200 евро, а Аирото е двойна цена. Иначе са много добри каски. И двата модела тежат около едно кило и са от подобен материал направени.
    Последно редактирано от viki terzieva; 15-10-10, 09:28.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • #3
      От: Airoh или Fox V3

      Ползвал съм малко В-3. Твърдя, че е много удобна и добре прилягаща каска. Айрох-а е с доста тясна дупка за мойта кратуна, особено ако си брадясал леко...ужас при сваляне. Кой ти кара все с боне.
      Последно редактирано от viki terzieva; 15-10-10, 09:28.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #4
        От: Airoh или Fox V3

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Плзвал сум малко В-3. твърдя, че е много удобна и добре прилягащ каска. Айрох-а е с доста тясна дупка за мойта кратуна, особенно ако си брадясъл леко...ужас при сваляне. Кой ти кара все с боне.
        Че аз си карам винаги с боне и дори и в летните жеги не се замислям дали да го слагам или не.Бонетата ми хем са от по-дебеличките.

        Аз също имах кратък досег до V3, но вече я продадох понеже не си паснахме.От 3г си нося Айроха и явно съм свикнал на тяхните каски и Фокса някак си не ми беше удобен.Иначе отвора на Фокса за очилата беше значително по-голям от този на Айроха.Фокса си имаше едни отворчета за проветрение под козирката който се отваряха и затваряха с капачета, но така и не се стигна до там да разбирам има ли реална полза от тях понеже карах с каската само един път и то по асфалт за 15км.

        И все пак да си кажа че Айроха който ползвам е от старите модели (Runner) който мисля че са нисък или среден клас каска, докато V3-ката на Fox ако не се лъжа е най-висок клас каска.

        Не знам защо Fox-а го пишат на места по под 1000гр тегло като съм го мерил на една и съща електронна везна и разликата в теглото с Айроха ми е незначителна (не повече от 50гр беше разликата, като дори не съм сигурен дали Айроха не беше по-лекия).

        Та в тоя ред на мисли всичко опира до това кое ще ти допадне повече като комфорт и дизаин.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          От: Airoh или Fox V3

          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
          И все пак да си кажа че Айроха който ползвам е от старите модели (Runner) който мисля че са нисък или среден клас каска, докато V3-ката на Fox ако не се лъжа е най-висок клас каска.

          Не знам защо Fox-а го пишат на места по под 1000гр тегло като съм го мерил на една и съща електронна везна и разликата в теглото с Айроха ми е незначителна (не повече от 50гр беше разликата, като дори не съм сигурен дали Айроха не беше по-лекия).
          V3 се води най-високия клас на Фокс, ползвам такава, но да не забравяме, че все пак Аирох е специализирана фирма в производството на каски, докато Фокс са спецове по вилки и дрехи. Предполагам, че самите каски се произвеждат от някоя друга фирма на ишлеме, а не от самите Фокс.

          Иначе V3 поне на мен ми е страшно удобна каска, всичко отвътре се маха, за да се пере, само със страповете(каишките за връзване) не съм си правил експеримент, че не знам после как да ги сложа пак. Има вентове с две капачета дето се отварят точно под козирката. Ако я вземаш от читав дилър V3 задължително идва окомплектована с чанта за нея и една допълнителна козирка, допълнително болче, шайба. Теглото е 1350 грама плюс минус 50 гр.

          Още като вземах моята фаворитите ми бяха други, ама парите не бяха Надявам се да имам възможност в бъдеще да си позволя:

          1. Arai
          2. Shoei
          3. Throy Lee Designs
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #6
            От: Airoh или Fox V3

            Колегата Ванко беша прав за това "зависи как ще ти пасне". И аз мислех така, затова ги купих и двете. Аирох като я надянах и нещо не си паснахме. Размерът е 55-56, а направо едвам се наврях в нея. Колегата Пламен беше споменал за нещо подобно. Между другото и той си купи V3, но си трае. Отворът за очилата също е доста малък, за разлика от Фокса. Аироха само го мерих и повече не го надянах, продадох го преди да е дошла Фокса. Когато дойде V3-то бях притеснен да не се получи същата картинка, сглобих го и като го надянах просто.......... каската е направена за мен.Това беше първото нещо, което си помислих.
            Колега Чичка и аз си падам по Shoei но там цената ееее направо се стреснах като я видях в каталога.
            Мисля че преди да си вземе някой каска трябва да разбере "коя е направена за него". Това става като пробва няколко модела, за да разбере коя ще му пасне.
            Ето я моята, дано успея да кача снимка
            Последно редактирано от viki terzieva; 14-11-10, 16:59.
            [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
            [/URL]

            Коментар


            • #7
              От: Airoh или Fox V3

              Менка, постъпил си разумно от всякъде - формата на главата и лицето си е строго индивидуално нещо и с проба е най-добре. Същото се отнася и за ботуши/обувки, Маска/очила - просто всеки производител си има "калъп" и не се знае на коя тиква коя корона ще пасне

              П.С. Нещо не се отварят прикачените снимки.
              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

              Коментар


              • #8
                От: Airoh или Fox V3

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1828.jpg
Прегледи:1
Размер:199.9 КБ
ID:5229020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1831.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5229021 Май този път стана.
                Прав си всичко трябва да се мери преди да се купи.Но за съжаление не всеки път имаме тази възможност.
                [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
                [/URL]

                Коментар


                • #9
                  От: Airoh или Fox V3

                  Честито колега,направил си по-добрия избор като си си взел фокса.
                  И аз се бях навил на един айрох но като го сложих и постоях с него около 10 мин - после цяла седмица ме боляха ушите
                  А за конкретния модел на В3 "antiscene" ако не се лъжа е супер,само дето моливите за отцветяване FOX ги продавали отделно
                  Още веднъж честито и безаварийно да си я ползваш!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Airoh или Fox V3

                    Добър избор, имам три каски, като фокса е един от тях. Другите са едина 480гр Дайнезе и една Лазер Хюрикейн 1020гр. Фокса е по тежък, но ми е супер удобен.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Airoh или Fox V3

                      Преди време и аз си задавах този въпросрно доста колеги ми препоръчаха Airoh!Катоми казаха,че каските Фох се произвеждат във заводите на КДЦ. Не че са лоши но моят отговор на въпроса ти е Airoh!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X