Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не-чупливи кори ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не-чупливи кори ?

    Здравейте,

    сигурно не съм единствения, на който му е омръзнало да лепи и къпри счупени кори. Въпросът ми е някой знае ли място, където могат да ми отлеят корите от нечуплив материал (някъв жилав полиетилен например) и да забравя за тях веднъж за винаги.
    Някои от корите по мотора ми са направени от такава пластмаса, която и да я огънеш на 360 градуса се връща в начално положение, а пък други се чупят само с поглед. И разбира се, тия чупливите са точно там, където мотора среща асфалта като пада...
    Последно редактирано от viki terzieva; 19-03-10, 13:54.

  • #2
    До: Не-чупливи кори ?

    Ами те корите са си направени точно от такъв материал,мек,нечуплив, податлив на усукване и сгъване-абе казано цветен найлон са. Да, има на тежките ендура и пластмаса, но при теб явно детайлите са ти опечени от слънцено/така като не казваш мотор и модел/,и като ги чукнеш стават на сол...Та няма да откриеш топлата вода и да отлееш или някой да ти напише тук някоя нова съставка за правене на тези детайли,не чупливи,в същото време меки и тн. Както казах, те хорат са ги измислили,вярвам са правили доста опити и точно това е точната рецепта. Все пак, ако има нещо, пиши,барем нещо може и да се патентова,но като цяло мисля, че въпросът е излишен и направата на калъпи и отливки само празни приказки-отиди и си купи нови пластмаси

    Коментар


    • #3
      До: Не-чупливи кори ?

      Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
      Ами те корите са си направени точно от такъв материал,мек,нечуплив, податлив на усукване и сгъване-абе казано цветен найлон са. Да, има на тежките ендура и пластмаса, но при теб явно детайлите са ти опечени от слънцено/така като не казваш мотор и модел/,и като ги чукнеш стават на сол...Та няма да откриеш топлата вода и да отлееш или някой да ти напише тук някоя нова съставка за правене на тези детайли,не чупливи,в същото време меки и тн. Както казах, те хорат са ги измислили,вярвам са правили доста опити и точно това е точната рецепта. Все пак, ако има нещо, пиши,барем нещо може и да се патентова,но като цяло мисля, че въпросът е излишен и направата на калъпи и отливки само празни приказки-отиди и си купи нови пластмаси
      В голяма грешка си, някои кори са от твърда пластмаса, а някои мотори като например кросовите, са си от твърда гума, която, както и да я кълчиш, не може да се спука, аз на мойто ТТ търся точно такава. Че като го подкарам на задна гума някой път се случва и да го прекантаря и задния калник става на парчета
      Последно редактирано от viki terzieva; 25-03-10, 08:05.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        До: Не-чупливи кори ?

        Няма такива -гумени кори.

        Коментар


        • #5
          До: Не-чупливи кори ?

          Тези които се боядисват , са чупливи \на туристическите мотори\ , тези които са с определен цвят са меки и пластични \на кросовите мотори\. Shifta много правилно го е казал , зависи от мотора и е измислено преди повече от 30г.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            До: Не-чупливи кори ?

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            В голяма грешка си, някои кори са от твърда пласмаса а някои мотори като на например кросовите са си от твърда гума която както и дая кълчиш не може да се спука, аз на мойто ТТ търся точно такаива че като го подкарам на задна гума някой път се случва и даго прекантаря и задния калник става на парчета
            то и на кросовия така става като го прекантариш

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X