Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор без документи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотор без документи

    Здравейте колеги.
    Имам един казус който е доста разискван, но темите са стари и искам да попитам някой неща ако някой има опит.
    Става дума за един мотор който има документи голям и малък талон както и регистрационна табела.Мотора е на фирма, която е прехвърлена на човек който е неоткриваем ( въпросния човек има още доста фирми прехвърлени на негово име ) съответно той излиза от строя. Интересното е че мотора няма запори а фирмата е тотален батак.Най-вероятно въобще не е регистриран в данъчното никога, понеже не фигурира никъде за дължими данъци иначе може би до сега щеше и той да е под запор. Мотора се кара постоянно от някакви хора, може би на късмет понеже нито данък може да се плати съответно и да се мине преглед.Правят му застраховка и си го карат.
    Аз обаче търся начин да му оправя документите.
    Според вас има ли някакъв законов начин?
    Какво се случва в тази ситуация като няма преглед и платен данък за пред полицията, ако евентуално те спрат?
    Благодаря предварително!

  • #2
    Фирмата най-вероятно е собственост на някой социално слаб клошар , който най-вероятно е собственик на още няколко фирми с милиони задължения. По законен начин нищо не можеш да направиш , по незаконен може някои неща , но най-вероятно ще са много скъпи.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      Да такъв е собственика и няма откриване...от хора разбрах че може с човек от кат да го бракува срещу някой лев после аз да мина технотест и да го оправя, реално той нищо не губи защото този мотор никой никога няма да го потърси..... но дали ще успея да намеря такъв човек...

      Коментар


      • #4
        колко кубика е мотора?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          750

          Коментар


          • #6
            Зарежи тия схеми. Няма смисъл. Да беше нещо, дето да ти носи пари-камион, багер, комбайн-как да е. Ама мотор...
            За без преглед могат да те глобят. Но може да има някаква мярка наложена, да се издирва и т.н. Тогава вече-лошо. На тая машина с чиста съвест и слагам документите под седалката, закарвам я в полето и я оставям там. Който си я намери-жив и здрав да е.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              Няма нищо наложено, аз го преоверих предварително...иначе си е така отностно смисъла, но ние хората правим много неща които нямат смисъл... като цяло мерак ми е, а в момента ми се отваря тази възможност...до сега този мотор се кара от най различни хора повече от 10 години, всеки си го кара после го продава и толкова, както са сигурно 40 50 % от моторите в България, само че аз съм по праволинеен и виж какъв парадокс, искам да озаконя мотора и не мога

              Коментар


              • #8
                Нищо няма наложено сега, ама все в един момент НАП ще запорират имуществата на тези фирми. Освен това "до сега този мотор се кара от най различни хора повече от 10 години, всеки си го кара после го продава" та си представям как е поддържан и в какво техническо състояние е в момента.
                Ако караш без преглед те спират от движение на момента и ти свалят тегистрационния номер. Тоя мотор след това няма оправяне и освен да го даваш на часто друго няма какво да го правиш.
                Толкова ли е уникален?

                Коментар


                • #9
                  Технически е добре поддържан,за запори не съм много наясно,но ако щеше да става нещо до сега щеше да стане защото фирмата е батак от 2010 година...има коли на които е наложен запор но не и на мотора.По принцип е хубав и си струва за това,което ще дам аз...но това е вярно може в един момент да се разпродава на части...

                  Коментар


                  • #10
                    барем някакви снимки на мотора. стана интересно що за чудо е? Ако много държиш на данък, отиваш в данъчното по документи и казваш да го заведат. Ако много разпитват казваш, че представляваш собственика.... идея нямам за колко години ще ти тръснат данъци. Поне на преглед ще може да го минеш

                    Коментар


                    • #11
                      ммм как ще го регистрирам каъо сме от различни градове това нещо не може да стане спиред мен

                      Коментар


                      • #12
                        Абе не е ли по-добре да си потърсиш една регистрация за тоз мотор и да приключиш по-най лекия начин?

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от marea-ta Преглед на мнение
                          Абе не е ли по-добре да си потърсиш една регистрация за тоз мотор и да приключиш по-най лекия начин?
                          А най-добре е да си намери изряден такъв. Това с намирането на регистрация хич не е законно, ако те разбирам точно какво му предлагаш. Към пусналия темата - като изключим очевидния мерак за точно този мотор, за какви пари ще го вземеш, и колко върви на пазара същия с редовни документи? Нещо супер уникален ли е толкова, та такъв зор за него? Нещата с легалността на МПС-тата се затегнаха последните години, и ще се затягат все повече. До степен в един момент да е криминализирано управление на неизрядно МПС. Както е в белия свят, към който всички искаме да идем, ама да си я караме по нашенски.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            ами цената на такъв мотор да кажем е около 6 с този тунинг който има той да кажем могат да му се вземат около 7, на мен ще ми излезе 3 ,през бартер...за един кемпер който имам от години но не използвам,но аз не го правя заради парите с цел препродажба а просто ме кефи,ще ви го покажа да видите и вие...

                            Коментар


                            • #15

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X