Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за разширителният съд на Gas Gas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за разширителният съд на Gas Gas

    Здравейте,

    Моторът е двутактов гасгас 300, има разширителен съд+перка с датчик и термостат, та когато долея малко повече антифриз го изхвърля през една тръбичка до капачката, която слиза под двигателя, а не ходи в разширителният, това нормално ли е, на какъв принцип работи тази система, един единствен път се е случвало, след като карам да има малко течност в разш. съд. Във всички случаи ли трябва да отива антифриза в разш съд или само при прегряване отива там в др случаи го изхвърля през тръбичката

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Въпрос за разширителният съд на гас гас

    аз доколкото знам в разширителния съд трябва да има малко течност. има си мин. и макс. отметки на казанчето някъде. радиаторът също трябва да е пълен и обезвъздушен. останалото-излишното- ще се изхвърли така и така от тръбичката. прегледай пак детайлите и карай!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за разширителният съд на гас гас

      На моя гас гас разширителя и аз почти не съм го виждал пълен. Обикновено събира по някоя капка само...
      Но аз съм с оригиналната капачка, която не знам колко държи. НО пък и много рядко ми хрърля водите през тръбичката. Трябва да отиде близко към прегряване. Ако ти е бедна сместа много бързо почва да хвърля през отдушника...
      Когато напълниш радиатора до горе не би трябаво да мърда.
      Та отговора най-вероятно се крие в смяна на капачката.
      А системата не работи както обясни колегата Борил с мин/макс, защото разширителния съд е свързан директно с 2та радиатора, при разширение на охл. течност, се пълни. При охлаждане се връща в радиатора. И в самото казанче няма как да се налее охладител, понеже е по-високо от капачката.

      Ако ще взимаш нова капачка, минавай на 1.4бара от КТМ.

      Поздрави!
      Димитър Тенев

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за разширителният съд на гас гас

        Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
        На моя гас гас разширителя и аз почти не съм го виждал пълен. Обикновено събира по някоя капка само...
        Но аз съм с оригиналната капачка, която не знам колко държи. НО пък и много рядко ми хрърля водите през тръбичката. Трябва да отиде близко към прегряване. Ако ти е бедна сместа много бързо почва да хвърля през отдушника...
        Когато напълниш радиатора до горе не би трябаво да мърда.
        Та отговора най-вероятно се крие в смяна на капачката.
        А системата не работи както обясни колегата Борил с мин/макс, защото разширителния съд е свързан директно с 2та радиатора, при разширение на охл. течност, се пълни. При охлаждане се връща в радиатора. И в самото казанче няма как да се налее охладител, понеже е по-високо от капачката.

        Ако ще взимаш нова капачка, минавай на 1.4бара от КТМ.

        Поздрави!
        значи толкова знам, както и съм написал в началото на първият си отговор. май съм позабравил някои неща за "водата", откакто яздя чопър-въздухар. дано колегата е оправил машинката, че какво време се задава уикенда...мале-мале...само за каране...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за разширителният съд на гас гас

          Нивото на антифриза ти е като отвориш капачката на радиатора да е малко над питите,не е грешно и да имаш антифриз в казанчето,идеята е такава когато е повече антифриза в радиаторите и мотора види зор да не го хвърля ами да отиде в разширителя когато изстине той сам се връща обратно.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за разширителният съд на Gas Gas

            еййй т'ва Живота е гОЛЕМа работа! благодаря

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X