Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение от по-компетентните колеги?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение от по-компетентните колеги?

    Здравейте,искам да помоля да кажете своето мнение ако е удобно.До сега съм карал Цр125,но вече за жалост нямам мотор.Стана така,че ми трябва мотор който да се кара всеки ден по черни пътища основно по равното,а не хард ендуро за да ходя на работа с него.Работата ми е свързана с гората,тоест трябва ми мотор който да минава по 20тина километра всеки ден.Ще се ползва също така и за влизане в гората по горски пътища и тук там асфалт.Можете ли да ми препоръчате определена марка и модел.Свикнал съм на кроса,но понеже не съм карал много други мотори ще съм благодарен ако ми дадете съвет за мотор долу-горе да има и вървеж защото съм свикнал и на високите обороти от цвайката.По възможност да е над 125цц защото все пак търся ендуро.За предпочитане е цвайка защото ми харесва този тип мотори.Ниските обороти ще са ми от значение,но не до такава голяма степен.Благодаря предварително и ще се радвам да ми отговорите

  • #2
    От: Мнение от по компетентните колеги?

    Аз карам, вече един сезон Хонда Доминатор 650, погледни и този модел, като вървеж си е добре, в гората си джиткам спокойно, но има недостатък, че е малко тежък
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Мнение от по компетентните колеги?

      Здравей колега,от толкова много четене ми стана адската каша в главата,някъде четох,че не е много добре защото са въздухарки и при ниска скорост започвали да загряват и т.н.т.Може ли да изкажете своето мнение.Също така искам мотора и да си върви защото обичам да се разхождам с него и да давам газ по поляните .Не съм карал такива големи кубатури и нямам си и представа за какво вървене става въпрос

      Коментар


      • #4
        От: Мнение от по компетентните колеги?

        Според мен старата генерация 4 -тактови ендура (клх ,хр ,др ,ттр) ще ти върши перфектна работа ,стига мотора да е гледан.Това са мотори с непретенциозна поддръжка и нисък разход .

        Коментар


        • #5
          От: Мнение от по компетентните колеги?

          понеже вие сте по старши,можете ли да кажете вървежа как е,важно е за мен мотора да не е муден

          Коментар


          • #6
            От: Мнение от по компетентните колеги?

            Kawasaki KDX , Suzuki TS , Honda CRM , Yamaha WR , всички са два такта , 200-250 к.см. , задължително с подходящи гуми , защото в гората може да завали , и става сложно.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Мнение от по компетентните колеги?

              Първоначално публикуван от Robeto Преглед на мнение
              Здравей колега,от толкова много четене ми стана адската каша в главата,някъде четох,че не е много добре защото са въздухарки и при ниска скорост започвали да загряват и т.н.т.Може ли да изкажете своето мнение.Също така искам мотора и да си върви защото обичам да се разхождам с него и да давам газ по поляните .Не съм карал такива големи кубатури и нямам си и представа за какво вървене става въпрос
              Ами зависи, какво подразбирате под вървене, но мотора в никакъв случай не е муден, даже според мен си е доста пъргав, като за 4т, естествено.. Колкото до бавното каране е така, колкото по-бавно се кара, толкова повече загрява, случвало ми се е с 2ма и с много багаж, да карам на 1ва от порядъка на 1-2-3 километра, само баир и то лятото, тогава ми беше на лед корема, не им се отразява много добре, бавното каране, но се усеща самият мотор, като почва да загрява в повечко, напича ти на колената
              П.П Не претендирам, че съм от най-разбиращите, де... Просто споделям наблюденията си за 1 сезон
              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 05-02-16, 21:55.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #8
                От: Мнение от по компетентните колеги?

                много ми е мерак отново да си взема 2т крос,но просто няма да ми върши работа защото ще се кара всеки ден през хубавите дни,а и ми трябва и фар,просто няма приложение за жалост .От доста време наблюдавам за жалост няма свестни Кдх,Црм,Рмх,Вр....До за тея големите кубатури много ми хваща окото КЛХ650Р понеже се води спортно ако не греша?

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение от по компетентните колеги?

                  Според мен за равни пътища с 4Т ще ти е по-добре(DRZ XR WR CRFX)Аз в момента съм с 300 2Т и ми е по-удобен за хард пътеки отколкото за дългите прави.А щом ще караш всеки ден и горенето ще е от значение...
                  Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение от по компетентните колеги?

                    пускам ти снимка само за инфо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150513_190002.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5701779

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение от по компетентните колеги?

                      Първоначално публикуван от yaha_yamaha Преглед на мнение
                      Според мен за равни пътища с 4Т ще ти е по-добре(DRZ XR WR CRFX)Аз в момента съм с 300 2Т и ми е по-удобен за хард пътеки отколкото за дългите прави.А щом ще караш всеки ден и горенето ще е от значение...
                      Колега каква марка е твоето 300? Повече съм навит за цвайка,удобен ли е за преходи 20тина километра на ден,може ли да се кара спокойно,а не както съм свикнал на кроса само газ,газ,газ,спирачка и отново?Може ли да ми разясниш малко нещата?Просто ми харесва адреналина и ускорението на 2т,поради тази причина повече се хвърлям на 2тактовото? Ще се радвам да ми споделиш поведение на мотора,разход,вървеж и тнт,благодаря и се извинявам за баналните въпроси..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение от по компетентните колеги?

                        Първоначално публикуван от Robeto
                        Колега каква марка е твоето 300? Повече съм навит за цвайка,удобен ли е за преходи 20тина километра на ден,може ли да се кара спокойно,а не както съм свикнал на кроса само газ,газ,газ,спирачка и отново?Може ли да ми разясниш малко нещата?Просто ми харесва адреналина и ускорението на 2т,поради тази причина повече се хвърлям на 2тактовото? Ще се радвам да ми споделиш поведение на мотора,разход,вървеж и тнт,благодаря и се извинявам за баналните въпроси..
                        Нещо не разбирам, според мен влизаш в противоречие....цвайка която да се кара спокойно ????? Без газ-спирачка !!!! Без да натрапвам мнението си, мисля, че за това което искаш ти трябва 4-т ендурак, сигурен мотоциклет, който когато му подадеш газ тръгва и минава където си решил без да си минавал друг път от там, а 2-т са повече за крос, т.е. мотори които се карат с много газ по познато трасе, или точно както се беше изразил газ-спирачка.......

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение от по-компетентните колеги?

                          Това с подаването на газ и тръгването е по-силно изразено при 3т ендурата , отколкото при 4т . Намери и врътни едно кръгче с такъв мотоциклет и ще ти стане ясно за какво говоря - там където караш нормално по пътеката с 4т на n-та предавка , с 3т караш на n+1 с поне 1000 об. отдолу . А факта , че са с 15 - 20 кг по-леки е един много голям плюс . Чувството е , че караш колело - поведение , управление , спиране , даже и тикане и вдигане от земята . Болест и то заразна е - подкараш ли го веднъж , после всички , които са ти се стрували преди леки , сега са тежки като сумисти и нямат вкарване в пътя .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение от по-компетентните колеги?

                            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                            Това с подаването на газ и тръгването е по-силно изразено при 3т ендурата , отколкото при 4т . Намери и врътни едно кръгче с такъв мотоциклет и ще ти стане ясно за какво говоря - там където караш нормално по пътеката с 4т на n-та предавка , с 3т караш на n+1 с поне 1000 об. отдолу . А факта , че са с 15 - 20 кг по-леки е един много голям плюс . Чувството е , че караш колело - поведение , управление , спиране , даже и тикане и вдигане от земята . Болест и то заразна е - подкараш ли го веднъж , после всички , които са ти се стрували преди леки , сега са тежки като сумисти и нямат вкарване в пътя .
                            Точно за това става въпрос.Искам мотора да си има и що годе ниски да може да излизам на не толкова хард места,а по горски пътища които имат по голям наклон,искам да е цвайка защото ми харесва ускорението и адреналина който изпитвам от него.Колега,разбра ме какво имам в предвид.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение от по-компетентните колеги?

                              Вземи си просто по голям крос !Щом ще караш в гората, било то и по горски пътечки!Ако си вземеш ендуро има много компромиси то e по тежко,по скоро е за шосе, и от време на време по пътечки когато е сухо . Ако все пак се спреш на ендуро сутрин на мокро в гората не му давай много газ, и задължително подходящи гуми,и бъди готов за падане, ако излезеш от пътеката, успех ще следя с интерес на какво ще се спреш!
                              Последно редактирано от iszs; 07-02-16, 10:23.
                              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X