Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Застраховате ли се?Къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Застраховате ли се?Къде?

    Имате ли застраховки колеги?Колко е една застраховка на един ендурист за една година?Към коя компания е наи евтино разбира се .
    Даваите съвети ако знаете[/b]

  • #2
    и аз преди месец и нещо започнах да се интересувам от подобни неща

    само че се оказа, че имаме служебни застраховки, които могат да ми послужат та ... на това се надявам.
    то дано не се наложи ние или наши близки да я ползваме де, но мисля, че е умно да се направи подобно нещо.

    от опит с подобни неща знам, че в застрахователния и лизинговия бизнес няма общо правило, което да те устрои напълно. т.е. най-добре е да потърсиш познати, които да работят тук или там и да договориш индивидуални, т.е. по-добри условия за теб. това е моята препоръка.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от milen
      и аз преди месец и нещо започнах да се интересувам от подобни неща

      само че се оказа, че имаме служебни застраховки, които могат да ми послужат та ... на това се надявам.
      то дано не се наложи ние или наши близки да я ползваме де, но мисля, че е умно да се направи подобно нещо.

      от опит с подобни неща знам, че в застрахователния и лизинговия бизнес няма общо правило, което да те устрои напълно. т.е. най-добре е да потърсиш познати, които да работят тук или там и да договориш индивидуални, т.е. по-добри условия за теб. това е моята препоръка.
      ако имаш предвид че падането с мотор е трудова злополука и мине номера пред шефовете добре

      Коментар


      • #4
        както вече писах, търси конкретния случай

        ако тръгнеш по стандартни застраховки, може само да се окажеш спонсор. проучил съм моя вариант, задал съм си конкретните въпроси и погледнах какво пише в полицата.

        всичко би трябвало да е точно. освен това имаме не само по една застраховка на човек, но това вече може да е фирмена тайна, затова ще премълча.


        има много фирми, които мислят за добротона служителите си, стремят се да ги задържат като им предлагат различни блага.

        ако фирмата не го прави, може пък ти сам да помислиш и да пробваш да го прокараш като специална екстра за теб, защото си много ценен или готин, например. в най-лошият случай - сам ще си платиш всичко

        Коментар


        • #5
          Значи аз всичко си правя в Алианц България. Просто са перфектни, не помня точно какво плащам за гражданска и прочие. Но имам познати пистаджии които са си направили Застраховка Живот, за по 10 години и всеки месец внасят по 30 лв. мисля. Така след 10 години ще са внесли 3600 лв. и ще могат да ги ползват. Като спестовна книжка. Иначе застрахователната премия не я знам, и по-добре така да си остане. Дай Боже всички да сме живи и здрави. Но иначе съм доволен от Алиаца просто са Номер1!

          Коментар


          • #6
            за шампионата по мотокрос искат задължително да имаш застраховка
            за 10 000лв
            излиза около 90-100лв за една година
            е така поне си спомням че беше
            не съм съвсем сигурен
            но ако се съберете повече хора можете да договорите индивидуални условия и да ви излезе по евтино

            Коментар


            • #7
              Между другото трябва и за състезанията от Ендуро шампионата да се въведът задължителни застраховки
              К. Кулев

              Коментар


              • #8
                Калине прав си задължителни застраховки трябва всички да имат!!!

                Коментар


                • #9
                  както казва синчето ми "ми много ясно"

                  Коментар


                  • #10
                    Да ама до сега никой нямаше...
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #11
                      имам предложение
                      някой да се договори с някоя застрахователна фирма за условия за застраховане
                      или да обявим търг за застрахователни фирми
                      друг вариант е да се направи пак такова договаряне с застрахователна фирма която да застрахова участниците за деня на състезанието за всички кръгове
                      като цената на застраховката да влиза в таксата за участие
                      ако се поразровим може да се намери застраховател който да го направи доста евтино и донякъде и с рекламна цел
                      ако трябва ще залепим и по някой стикер на мотора
                      смятам че в форума има доста хора които могат да помогнат за осъществяване на идеята

                      Коментар


                      • #12
                        Най-добре е според мен, всеки да си прави индивидуална застраховка и тя да се изисква ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при участието в състезания Аргументите ми са такива:
                        Ние не изискваме застраховането само като отърване на организаторите от отговорност, а да подтикнем състезателите сами да да осмислят това, тъй като повечето инциденти стават по време на тренировки, т.е. през време на походи, разходки и др. организирани мероприятия. Плюс това, ако всеки се застрахова само за конкретното състезание мисля, че ще излезе за всеки по-скъпо! Имам приятел в Алианц и обещавам тези дни да проверя и двата варианта. Питал съм в Орел конкретно за нашите състезания и почнаха да шикалкавят.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Мисля,че на практика тази задължителна застраховка наистина само "отървава организаторите".От 5 години се състезавам и тази застраховка за мен винаги е била задължителната формалност ЗАЩОТО отначало търсих застраховка която да направя не просто формално,а да ми е полезна ако нещо се случи.Исках някаква която да ме обещети добре при контузия,но се оказа,че ако изобщо съществува такава,то тя е толкова скъпа,че не мога да си я позволя.
                          Всички сме чували за застраховката на Михаел Шумахер например,който взимаше 70000 всеки ден през който не работеше в периода когато беше със счупен крак.Е аз не съм Шумахер и не искам 70000 на ден ,но не намерих такава,която да дава и 7 НА ДЕН.Верно че не съм обиколил всички компании...Там където питах имаше 3 рискови нива,а нашия спорт не влиза в нито едната група.Той се оценява отделно и застрахователната премия(която трябва да платиш) беше по 5!И обещетението е в таблица в проценти-получаваш 3% при временна нетрудоспособност до 14дни(или нещо такова) Максимума беше 10% ако си извън строя повече от 2-3 месеца...И кво излиза!?Като се застраховаш за 10 000лв плащаш 1000лв за да ти ги върнат ако лежиш в гипсово корито За болнични разходи пък изобщо не се споменава...

                          Извода (за мен преди 5 години) беше,че за истинска застраховка която да ти покрие болничните разходи и да обещети временната ти "нетрудоспособност" трябва да плащаш толкова голяма сума,че неминуемо се замисляш има ли смисъл.Проблема е че нашия риск е много голям,а застрахователите добре го знаят и искат ОГРОМНИ застрахователни премии.
                          К. Кулев

                          Коментар


                          • #14
                            добре де и в други страни има хора които се занимават с такива спортове
                            как е решен проблема
                            защото със сигурност е решен някак си
                            точно за това ви казвам че трябва да се договори с един застраховател за всички участници в целия шампионат
                            защото като са повече хора по има шанс да се намали сумата
                            от 100 души няма да се пребият 90-те
                            а най много 2-3ма айде 5 примерно ма и толкоз няма да са и застрахователите добре го знаят
                            даже има голяма вероятност никой да не се пребие
                            и то тва е и най доброто де

                            Коментар


                            • #15
                              Това е много добро предложение.Но най вероятно просто ще получим формалната застраховка на по-добра цена.Не е формална само при летален изход всъщност
                              На запад е решен проблема с много пари М.Ш сигурно плаща няколко милиона годишно,за да получава тези 70 000 на ден.

                              Надявам се някой по-навътре в материята да прочете тази тема и да се включи по-компетентно,а защо не и направо някой да направи конкретно предложение.
                              К. Кулев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X