Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

    Здравейте колеги, здобих се с Aprilia Pegaso 125cc с двигател Rotax 123 36к.с. 1993 г.
    Имам проблем с него, в ниските мотора го няма никакъв глъхне, гасне и не иска да работи нормално... Днес му отворих карбуратура почистих го, сложих го и ефект нулев... Във високите си работи и се "изрязва" както си му е реда. Някой може ли да ме посъветва какво да направя за да се оправи проблема? Четох във форума за ECU, но ако е от него ще го прави постоянно, а не само в ниските обороти. Също четох и за така наречената "атак клапа" нея как мога да я проверя дали е изрядна?
    Проблема е възникнал след основен ремонт на въпросния мотор и от тогава е започнал да го прави, а аз го имам от 3 дни.
    Ако можете да споделите свойте мнения, защото е грях да седи и само да го гледам
    Ако може пишете тук в темата, на ЛС или на телефон 0898484946- Николай
    Благодаря!

  • #2
    От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

    Най-вероятно след "основния" ремонт са отстранили напълно клапата. Тя не е жизнено важна част за паленето и някой може да е решил, че само ще задръства двигателчето, та да го "отпуши"... По-добрите стечения на обстоятелствата за теб ще са клапата да е сложена неправилно и да се е заклащила в горно(отворено) положение. Също така може да ти я няма пружината(до колкото си спомням), която връща клапата или пък жилото нещо да е блокирало. А съсвем възможно е да не е закачен кабела, понеже е ел. механизъм. С две думи питанките са много в задачата, така че сваляй резервоара и го почвай. Ще видиш стърчащо нещо над отвора на ауспуха, държащо се на 2 болтчета. Сваляш си ръководството за модела и гледаш кое не е на мястото си и какво липсва.
    Успех и може да пишеш какво се случва, че някой с подобен на твоя проблем може да си помогне с инфото.
    Поздрави!
    Димитър Тенев

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

      За прекъсването се оказа,че ми трябва по финна настройка на карбуратора и сега си върви както трябва
      Атак клапата се усеща във високите обороти, че си работи, така че за момента мотора е пушка
      Сега имам още няколко въпроса за мотора:
      Какво масло да му сложа в скоростите, по каталог му дават 20W40, но това масло какво е? Трансмисионно или двигателно?
      А също ми трябва и преден десен кол за мотора защото моя е ударен и е наранен... След подмяна на гумичките с нови държаха до първото излизане на по тежък офф-роуд така да се каже
      Ако някой има и му се дава само десния кол моля да ми пише на ЛС или на телефон 0895 06 60 13 - Мариян Телефона от горния пост е на баща ми който телефон също важи

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

        Браво, че си го оправил.
        А за маслото, двигателно е, но трябва да е за мотори и то с "мокър" съединител, т.е. за скутерите не става. Според мен е най-добре да сложиш 10-40. А за марка, може да пробваш моторекс, репсол, кастрол(има много "ментаци") или пък каквото и да е друго полу-синтетично за мотоциклети 4Т.
        За кола не знам, но и аз имах много проблеми с това масло - като при теб текваше на първото по-тежко каране. Какви семеринги си сложил? При мен проблема беше решен с поръчката на един комплект Ариете. 30-40лв са, но си заслужават.
        Димитър Тенев

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

          Благодаря за препоръката за маслото, ще се посъветвам с още някой да каже за да съм сигурен, но ако слагам 10w40 за 4Т бих сложил Motul, Repsol или Bardahl тоест сравнително качествени масла. А за Castrol дори и на леката кола не слагаме точно заради "ментаците" (прави ми впечатление, че на Castrol има най много ментета).
          Семерингите бяха за 13 лв. купени от Благоевград, но не помня марката, но пишеше както на кутията така и на семерингите "Made in Japan"
          Ако не си забравя ще снимам и кача снимки на кола къде е ударен и от къде си мисля че тече

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

            Все още търся десен кол за мотора
            Up

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

              Здравейте колеги отново!
              Искам да ви попитам, понеже идва време за смяна на венци и верига, с колко зъби да бъдат новите венци? Кара се по пресечена местност и рядко за разходки в гората Като цяло карам повече по асфалт с много байри
              Междувременно да припомня, че все още търся десен кол....

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за Aprilia Pegaso 125 Rotax 123

                Първоначално публикуван от ATV_FEN-1997 Преглед на мнение
                Ако не си забравя ще снимам и кача снимки на кола къде е ударен и от къде си мисля че тече
                Ако не е много наранен кола, може да се възстанови сравнително лесно, в техническия раздел съм пускал тема как си ремонтирах моя. Беше преди някъде 3, 4 години, мисля, и до ден днешен няма проблем със семерингите. Разбира се със сигурност е по-добре да си купиш здрав, но шанса някои да ти продаде само един е минимален.
                Life is good... on a dirt bike!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X