Обява

Свий
Няма добавени обяви.

bmw f650 гасне при работа на място.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • bmw f650 гасне при работа на място.

    Здравейтв колеги. Въпросния мотор както си бачка на място нормално и изведнъж гасне сякаш го изключвам от контакт и по често като гасне така излиза един звук от към стартера нещо като удар на зъпчатки карбураторите са чисти и в свещите няма нищо от какво може да е проблема ? Бях го за заведъл на майтор каза ми че проблема е електрически иначе като се кара проблеми няма.

  • #2
    От: bmw f650 гасне при работа на място.

    Вдигни му леко оборотите на празен ход .

    Коментар


    • #3
      От: bmw f650 гасне при работа на място.

      Работи на 1900 оборота на празен ход иначе след като изгасне пак си пали нормално.

      Коментар


      • #4
        От: bmw f650 гасне при работа на място.

        Проблема може ли да е от електронния блок ?

        Коментар


        • #5
          От: bmw f650 гасне при работа на място.

          Може и от CDI-то(електронното) да е,при мен също по-някой път се появява.Дори при движения с 4-5000 оборота мотора ми е умирал като твоя!
          Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 18-05-15, 19:21.
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: bmw f650 гасне при работа на място.

            Първоначално публикуван от drako_97 Преглед на мнение
            Работи на 1900 оборота на празен ход иначе след като изгасне пак си пали нормално.
            Как вкарваш първа на тези обороти ?

            Коментар


            • #7
              От: bmw f650 гасне при работа на място.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Как вкарваш първа на тези обороти ?
              С подскачане на моторЯ!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #8
                От: bmw f650 гасне при работа на място.

                Влиза си най нормално проблема е когато бачка на място, след 2000 оборота няма никакви проблеми сега регулирах въздуха и почна много рядко да изгасва.

                Коментар


                • #9
                  От: bmw f650 гасне при работа на място.

                  Декомпресор.....
                  махаш капак клапани, палиш и следиш дали палеца на декомпресора се изтегля докрай при работещ двг.
                  лошото е че ще омажеш с масло навсякъде.
                  MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                  Коментар


                  • #10
                    От: bmw f650 гасне при работа на място.

                    Ще ползвам темата за да не отварям нова!
                    БМВ Ф650 - 1995г, 53000км.От известно време, без да е докосвано каквото и да е било по реглажи на карбуратори започна да привежда в ход ДВГ трудно?Или по точно казано при първо стартиране на двигателя нормално със смукач както всеки път досега стартера върти добре но се услушва и не иска да запали и замирисва на суров бензин?Пробвах и без смукач на следващата сутрин ... същото!След запалване работи прекрасно и по същия начин върви ... НО след като приведа мотора в покой проблема отново се появява дори и на топъл двигател ... отново замирисва на бензин!Иначе си палеше от първото чукване на стартера!Да вадя ли карбураторите и в тях да търся проблема или да пробвам реглаж!Оборотите на празен ход са 1500!При мен е закон "Щом работи ... не пипам" да, ама в случая нещо не е наред!
                    Ще съм задължен за помоща и съветите!
                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: bmw f650 гасне при работа на място.

                      Започни с най лесното--провери батерията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: bmw f650 гасне при работа на място.

                        Акумулатора е съвсем нов и развърта стартера като вентилатор!?Днес го разръчках от всякъде карбураторите чисти, нивото супер и иглите са без следи от работа ... затварят притока на гориво точно когато трябва.Смених и въздушния филтър с нов ... оправия няма!??Закарах мотоциклета при мой човек и когото му казах какво е положението се засмя!?Погледна и каза сега ще го оправя, след което врътна на единия и другия карбуратор нещо под тях и работа заспа ... обаче не ми каза какво е!?Сега пали както беше и най интересното е, че машината стана по пъргава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: bmw f650 гасне при работа на място.

                          Щом е миришел на бензин докато запали - богата горивна смес . Врътнал ти е винтчето за реглажа на преходната система - обеднил я е .

                          Коментар


                          • #14
                            От: bmw f650 гасне при работа на място.

                            В неделя направихме с жена ми един мото трип от 650км. в Родопите и точно при спускане от "Снежанка" крачната спирачка буквално потъна и отказа!Напомпих и проработи, да ама когато най много ми бе необходима ... отказа отново!Обезвъздуших в полеви условия и проработи!И така до Стара Загора ... ту я има, ту липсва въобще!Течност има ... май помпата не задържа и връща в казанчето!За 53000 км. не е правила проблеми, ама май и дойде времето!

                            Коментар


                            • #15
                              От: bmw f650 гасне при работа на място.

                              аз само малко разбирам,но дали течността не е кипнала т.е трябва да се смени? на приятел също така му се случи на слизане от витоша, нищо че е чопър. сипахме нова, обезвъздушаване и всичко е ок.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X