Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

    Pacharoza
    Мотора си е на 100% изряден, но имам един глупав въпрос - какво имаш предвид под "вързани светлини за колата".
    Това, че светлините на мотора трябва да са вързани към тези на колата или че колесаря трябва да има светлини?
    -----
    Между другото купих, си чертежите на този разглобяемия колесар от ebay. Намерил съм и кой да ми го направи.
    И сега се чудя, да му слагам ли ел. инсталация или не.
    --------------
    Звънях и в Технотест. Обясних им по телефона за какво иде реч и ми казаха, че нямало нужда от регистрация за такова чудо, защото било в "черна дупка" от гледна точка на закона.
    Мисля сега да се разходя и с чертежите, да им ги покажа, за да съм на 100% сигурен.

    Коментар


    • #47
      От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

      Първоначално публикуван от (0)g(0) Преглед на мнение
      Pacharoza
      Мотора си е на 100% изряден, но имам един глупав въпрос - какво имаш предвид под "вързани светлини за колата".
      Това, че светлините на мотора трябва да са вързани към тези на колата или че колесаря трябва да има светлини?
      -----
      Между другото купих, си чертежите на този разглобяемия колесар от ebay. Намерил съм и кой да ми го направи.
      И сега се чудя, да му слагам ли ел. инсталация или не.
      --------------
      Звънях и в Технотест. Обясних им по телефона за какво иде реч и ми казаха, че нямало нужда от регистрация за такова чудо, защото било в "черна дупка" от гледна точка на закона.
      Мисля сега да се разходя и с чертежите, да им ги покажа, за да съм на 100% сигурен.
      Вързани светлини за колата може да тълкуваш по два начина:
      -закачат се мигачите и стопа и габарита на тегленото мпс към тези на теглещото, за да подава същите сигнали
      -по често срещаното е да се сложи в най-задната точка на тегленото мпс, табло със съответните сигнали свързани към теглещото мпс
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #48
        От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

        Вчера ходих до Пловдив и засякох в района един пич с колесар за кола. Беше спрял да похапне.
        Та го излових да го разпитам.
        Викам му: - "Я ме светни сега, как стоят нещата с колесаря, ей така без светлини и без регистрация"
        Пича директно - "Незаконно е!"
        Аз - "?!?!?!?!?"
        Той ми обяснява - "Караш само, ако имаш връзки с полицията. Иначе сериозни последствия."
        "Добре де- викам му аз -ама не може навсякъде да си добре с полицията"
        Той- "Аз съм от Смолян (така си беше) и гледам да не се излизам от района"
        Мушна сандвича и отпраши...

        Коментар


        • #49
          От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

          Първоначално публикуван от (0)g(0) Преглед на мнение
          Вчера ходих до Пловдив и засякох в района един пич с колесар за кола. Беше спрял да похапне.
          Та го излових да го разпитам.
          Викам му: - "Я ме светни сега, как стоят нещата с колесаря, ей така без светлини и без регистрация"
          Пича директно - "Незаконно е!"
          Аз - "?!?!?!?!?"
          Той ми обяснява - "Караш само, ако имаш връзки с полицията. Иначе сериозни последствия."
          "Добре де- викам му аз -ама не може навсякъде да си добре с полицията"
          Той- "Аз съм от Смолян (така си беше) и гледам да не се излизам от района"
          Мушна сандвича и отпраши...
          Тука нещо си в голяма грешка !!! Как така да е незаконно? Къде го пише в ЗДП ??? Аз си карам джипката из цяла България по състезания с такъв жълт и широк колесар и са ме спирали къде ли не и след проверка на документите и малко коментари си продължавам по пътя. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тегленото МПС трябва да е с регистрация и валидна гражданска и да имаш съответната категория. Колесара по ЗДП не подлежи на регистрация и не трябва да има светлини. На теглената кола Винаги закачам триъгълник и се придвижвам в светлата част от денонощието, ако минавам през тунели вкл. габарит, аварийни или ако са умряли допълнителни светлини. Произшествия до сега не съм имал, но от коментираното до тук в темата и при последното ми спиране септември в гр. Плевен с кола на колесара не ми искаха никакви документи за нея и ми обясниха, че в случай на ПТП се гледа гражданската на теглещото МПС . Успех с колесарите.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #50
            Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

            Двуколесно МПС/ППС е забранено да се теги и то да тегли друго ППС.

            Коментар


            • #51
              От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              Тука нещо си в голяма грешка !!! Как така да е незаконно? Къде го пише в ЗДП ??? Аз си карам джипката из цяла България по състезания с такъв жълт и широк колесар и са ме спирали къде ли не и след проверка на документите и малко коментари си продължавам по пътя. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тегленото МПС трябва да е с регистрация и валидна гражданска и да имаш съответната категория. Колесара по ЗДП не подлежи на регистрация и не трябва да има светлини. На теглената кола Винаги закачам триъгълник и се придвижвам в светлата част от денонощието, ако минавам през тунели вкл. габарит, аварийни или ако са умряли допълнителни светлини. Произшествия до сега не съм имал, но от коментираното до тук в темата и при последното ми спиране септември в гр. Плевен с кола на колесара не ми искаха никакви документи за нея и ми обясниха, че в случай на ПТП се гледа гражданската на теглещото МПС . Успех с колесарите.
              Става и така ама в Англия . Май само си пишете тук хей така я прочетете първо ЗДВП и тогава пишете.Това там ме спряха нищо не ми казаха там пък минах с 20лв. не означава че е разрешено.
              Последно редактирано от Pacharoza; 05-02-16, 11:01.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • #52
                От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                Първоначално публикуван от motor_men
                Пътната помощ също бяха с някакви малки колесари , без регистрация , без светлини.
                Да, така беше, но пък от друга страна тегленото МПС е имало някаква застраховка, нали ??? Ето за това е било така....но сега е друго...Ако управляваш МПС което дърпа друго МПС или ППС без регистрационен номер и без ГО, означава, че извършваш нарушение. Дали става въпрос за туристическо ремарке, платформа за автомобили или т.н. колесар за мотор е все едно и освен ГО плащаш и годишен данък.....та дори автомобила /мотора/ който прекарваш да има валидна ГО.....иначе каква е разликата между колесар за мотор и платформа за автомобили, нека изключим дължината....

                Коментар


                • #53
                  От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                  Туристическите ремаркета до 750кг от Нова година могат да се теглят вече без ГО, но трябва да си имат валиден техн. преглед ,а ако стане произшествие със самото ремарке, се ползва ГО на теглещото превозно средство.

                  пп. За достоверността съм сигурен, защото питах директно в КАТ и виждам, че много мотористи и атв-сти ползват турист. ремаркета за транспорт на техниката си.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                    Колеги ,имам туристическо ремърке ,има регистрация и талон но са от старите ,номера е от жълтите а талона е от сивите . Питането ми е следното: може ли да се дърпа с жълти номера ,а ако не може как да го затегла до кат за да му ги сменя ? Или може да откача номера и да отида в кат само с номера и талона? Искам да го направя редовно
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                      Трябва да попиташ в местния КАТ какъв е начина за придвижване до тях с жълти номера. Ако талона е на твое име ,ще е лесно да се подмени с нова регистрация.Ако не е, трябва договор за покупко-продажба без Нотариална заверка между стария и новия собственик.
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                        И така, проекта разглобяемото ремарке за мотор остана за догодина.
                        През тази трансформирах съветско туристическо ремарке образец ММЗ-81021 в ремарке за мотоциклет.
                        Обратната трансформация - от ремарке за мотор в туристическо ремарке се извършва в рамките на 3 минути.

                        Снимки тук:
                        http://sokolot.snimka.bg/motorcycles...23291.37323710

                        Коментар


                        • #57
                          От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                          здравейте колеги: виждам че и вие както и аз едно време имах проблем с транспортирането на мотора си !
                          дълго умувах и след консултация с КАТ реших да измайсторя на колата си "стойка за превозване на мотор"
                          Стойка която се монтира на автомобила за по-малко от 1 минутка.
                          Стойка с която да си превозвам мотора без да са ми нужни никакви документи , регистраций, застраховки , ГТП, и т.н.
                          единственото което е нужно това е договор за покупко-продажба!!!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14908402_1096457327057722_9109165926850299458_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5732664

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14611160_1096456427057812_6883687565838872336_n.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5732665

                          Коментар


                          • #58
                            От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                            Колега, я разкажи как става това със тази стойка и регистрационната табела, купи си още една от КАТ или как? Че имам идея да си правя нещо подобно и може да дотрябва трети номер.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                              Така като гледам е нещо тип "домашно творчество", защото табелите, които издава КАТ са с червен шрифт.
                              http://isld.nl/%D1%82%D1%80%D0%B5%D1...5%D0%BB%D0%B0/

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160216_104503cut-825x510.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5753101

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X