Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукан ауспух.С какво да го оправя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спукан ауспух.С какво да го оправя?

    Здравейте всички,имам следния проблем,ауспуха е спукан и шуми яко,като върна газта препуква. С какво може да се оправи и трябва ли целия ауспух да се сваля? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:975423_499697063436873_1921535601_n.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:6017431Натиснете снимката за да я уголемите

Име:974975_499697066770206_1946380718_n.jpg
Прегледи:1
Размер:22.6 КБ
ID:6017430Ето и снимки.Ако го оставя така,може ли нещо да стане на мотора?
    Последно редактирано от Ясен; 17-06-13, 13:44.

  • #2
    От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

    Ами ако се вижда от къде духа / спуканото/ може да се завари на място, ако не сваляш и пак заварка. Иначе какво да му стане на мотора, нищо му няма, ама на теб няма да ти е комфортно. Само че като е тръгнало веднъж ще става все по голяма дупката.

    Коментар


    • #3
      От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

      Ако мотора е 4-тактов може да се завари на място. Ако е 2-тактов може да има "БУМ". Последното го казвам от личен опит придобит по "трудния" начин.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

        Мотора е 4Т.Мисля че ако се завари ще изглежда грозно.С поксипол или някакъв течен метал няма ли да стане? Искам да го оправя без да го свалям,защото не съм сигурен дали ще мога да го сглобя. Мерси за съветите.

        Коментар


        • #5
          От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

          Аз преди няколко дни си взех едно лепило Sun-Fix се казва. Струва 4 лв, то представлява лепило от 2 части като пластелин. Смесват се равни части и се мачка до постигане на еднороден сцят /зелен/ и се полага на местото като пластелин. Остава се 3 часа и след това става като заварка!! Няма чупене, може да си го пилиш , шкуриш и каквото искаш. Издържа на температура до 200градуса!
          Продава се по железарийте, ако не е голямо местото и не ти се занимава да го караш на заварка - това е начина ! Успех !!
          П.п Това ''пластелинче'' лепи всичко и ми се струва по-добро от Поксипола-а. Да не го приемате като реклама , споделям личния си опит !
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #6
            Re: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

            Правиш две малки дупки с дрелката в краищата на цепнатината-иначе ще продължи да се цепи, и после носиш на някого да прекапе с CO-то, че с него става най-лесно.
            Всичко друго е мързел.

            Коментар


            • #7
              От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

              С нов. Останалото е от Сатаната.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                Начини много. Ако познаваш човек "с ръка" и знае от коя страна се държи ръкохватката на CO-то - това ти е системата.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                  Аз бих сложил ново парче тръба, след като изрежа спуканата част. Не мисля, че ще бъде грозно. Ако пък мислиш, че ще бъде грозно, то тогава си купи нов ауспух!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                    Течните метали и другите лепила няма да удържат. Там се нагрява много.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                      Сваляш ауспуха и се заварява без проблем , заводски е заваряван с телоподаващо. Може и на място , но задължително разкачваш кабелите от свещта и бобината. Добър майстор ще го завари по-добре и по-здраво отколкото в завода.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                        Мерси за съветите!
                        При двигатела също пука,дали гарнитурата е за смяна?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                          Добре де какъв е този мотор че му е толкова трудно свалянето? Свали си изпускателната система и и направи цялостна ревизия- гарнитурки, силиконче м/ тръбите ала бала- к'вото е нужно. повече време че изгубиш в писане и умуване какво трябва и как трябва да се направи, а по-горе описаното няма да струва повече от 25лв. (двадесе и пет лева) включително със евентуалната боя от която като гледам имаш нужда. (цената е ориентировъчна )

                          Лично и НЕ!професионално мнение, базирано само в/у личен опит. НЕ искам да натоварвам никого с него!
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                            Аз моя ауспух си го заварям! Вече 2 пъти го праскам в баира в едни камъни ии..... Заварката ми решава проблема.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спукан ауспух.С какво да го оправя?

                              От желязо или титан е направен ауспуха?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X