Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

    Новата Бета я гледах в Солун преди две седмици (първи кръг ИЕШ Ендуро). Изглежда доста добре и гръка много я хвалеше. Но да не спамим...
    Интересно, че и в световния шампионат има места, където слагат помагачи. Външната асистенция по правилник е забранена и ако някой освен съдиите по трасето помогне, следва дисквалификация за състезателя.
    К. Кулев

    Коментар


    • #47
      До: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

      Не знам дали е уместно тук да го коментираме, но има ли в правилника на световното ендуро някаква точка за безопасност на трасетата и предварителна оценка. На затворения кръг в Габрово много хора пострадаха от "подводни" камъни.
      Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 16:55.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #48
        До: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

        ..Може би е забранена помощта само на тестовете
        А на придвижването може би може
        Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 16:55.

        Коментар


        • #49
          До: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

          Никъде в никой мотоциклетен спорт и ОСОБЕНО В ЕНДУРОТО няма написани правила за това колко точно опасни да са трасетата. Има правила с цел понижаване на риска и обезопасяване на пистите и мотокрос трасетата, но за ендурото такова е само правилото за средната скорост в тест или в преход - не трябва да надвишава 50км/ч.
          Опитните организатори имат винаги едно на ум и предвиждат някои потенциални опасности. Такива има на всяко трасе и няма как да бъдат избегнати. Ние слагаме знаци "внимание", гърците дори боядисват някои камъни, които могат да изненадат някого (и ние боядисахме няколко). При всички положения обаче, трасето никога не е обезопасено или сигнализирано така, че да не може никой да пострада. Това е Ендуро...
          Трасето на Узана наистина беше коварно и ние ужасно много съжаляваме за контузените!!! Но това е нашия спорт...
          Със сигурност аз ще си взема поука то случилото се!!! Но най-важно е и състезателите да го направят.

          .може би е забранена помоща само на тестовете
          а на придвижването може би може
          062.39 OUTSIDE ASSISTANCE
          The term "outside assistance" refers to the act involved when any person, other
          than the rider or an official performing his duties, comes into contact with the
          motorcycle except at the time checks with servicing.
          062.40
          Throughout the event, outside the time checks with servicing, a motorcycle must
          only be moved by its proper engine power, the physical efforts of its rider, or
          some natural cause. The penalty for breaking this rule is disqualification

          Първото означава, че външен човек (различен от състезателя и официалните лица в състезанието) не трябва дори да докосва мотоциклета.
          Дисквалифицирали са ме на европейско (по супермото), за това, че механика ми запали мотора.
          К. Кулев

          Коментар


          • #50
            До: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

            Ами тогава спирайте и тук външната помощ и тва е
            Що се отнася до пребитите на Узана втория ден.. Наистина 2-рият ден в момента, както се прави на ендурото, предразполага към такива неща.. Първо, че са тесни, второ, има места за тапи, трето, ни пускат прекалено много хора наведнъж.. За това и имаше и възмущения за неспортсменско поведение.. Няма как без бутане и ритане 20 души да се наместят там.. Освен това точкуването е такова, че е почти като първият ден. Който е 120 километра, а там са няколко обиколки и 80% си зависи от старта. Тоест на един участък от стотина метра се решават нещата и който по се бута, няма начин да не се пробва Кофтито е, че уж състезанието е ендуро..демек ..за издръжливост .. И не е само до балканския ни нрав. И в Швеция да го направят така, пак ще се бутат . Между другото, наистина голямо бутане и ритане. Участвал съм спорадично два сезона в А група мотокрос и няколко години редовно в любителски. И си бе ритане и бутане, но чак такова никога никъде е нямало.
            И точно щото не обичам бутането, реших да карам ендуро в началото , защото принципно ендурото е замислено да няма пряк двубой между участниците, а само между тях и хронометъра. Дори на тестовете за шоу на световното пак ги пускат един по един през няколко секунди, та да не се бутат И тапи, тападжии и прочее да не са фактор.

            Да не говорим, че по принцип 2-рият ден по фим правилата си е .. точно като първия - същия маршрут, същия брой обиколки. И не 100тина км, ами поне 150-60. Вярно, ще кажете..шоу на публиката. Като гледам отзивите, обаче, ми се струва, че и публиката вече не се кефи на това ритане и блъскане А и здравето на участниците мисля трябва да е на първо място. А който много държи да се бута, да прави тапи и прочее, има достатъчно мотокрос състезания

            Иначе съм абсолютно сигурен, че Калин си е извлякъл поуките и това едва ли повече ще се повтори. А и наистина тоя път се биха рекордите по контузии на линеен сантиметър дължина на тест
            Последно редактирано от viki terzieva; 15-05-10, 17:01.

            Коментар


            • #51
              От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

              Теди Блазусиак -многократният победител от ерзберг за когото стана въпрос в по горно мнение че се е включил на световното в италия като тренировка преди ерзберг..е заел 7 мо място в е1 класа там което не е лошо постижение..

              Коментар


              • #52
                От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                Оо, да. Първия ден е с 5то време, но е получил наказание от 1 минута за нещо и отива 7ми. Втория ден е 6ти. Има няколко първи и втори места в тестовете, така че се е представил повече от добре!!!
                К. Кулев

                Коментар


                • #53
                  От: До: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Не знам дали е уместно тук да го коментираме, но има ли в правилника на световното ендуро някаква точка за безопасност на трасетата и предварителна оценка. На затворения кръг в Габрово много хора пострадаха от "подводни" камъни.
                  Краси за тази цел отговаря Джовани Сала,той е главен инспектор по сигурноста на състезанията.Виждал съм го как рови из траповете и местата където има вода и нищо не се вижда.Има ли опастност за състезателите той анулира отсечката.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #54
                    Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:david_knight5.jpg
Прегледи:3
Размер:29.8 КБ
ID:5893712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:knigh-poland-10.jpg
Прегледи:3
Размер:46.0 КБ
ID:5893711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:david_knight3.jpg
Прегледи:3
Размер:24.8 КБ
ID:5893710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:knight-endurocross.jpg
Прегледи:3
Размер:36.9 КБ
ID:5893709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:david_knight2.jpg
Прегледи:3
Размер:26.6 КБ
ID:5893708Миналият уикенд (12-13 юни) се състоя един от най-живописните кръгове от календара на световния шампионат по Ендуро – Гранд при на Полша. В категория Е3 първият ден победител стана Дейвид Найт, но във втория той отстъпи на основния си съперник тази година Кристоф Намботин (Gas Gas). Въпреки, че двамата постоянно си разменят лидерството от началото на сезона, пилотът на КТМ не мисли да подарява титлата и дава всичко от себе си, като заслужено води във временното класиране със 187 т., а Намботин е втори – 23 т. след него.
                    Днес ще ви срещнем именно с Дейвид Найт – живата легенда на британското Ендуро. Роден на 31 май 1978 г., Найт е един от знаменитите състезатели на Англия. Двукратен световен шампион (2005 и 2006), заводският пилот на КТМ е печелил почти всичко в света на Ендурото – триумфира в историческото състезание ISDE през 2005, 10-кратен шампион е на Англия, след което през 2007 се прехвърля в САЩ и разбива американската конкуренция, печелейки не само сериите GNCC (Grand National Cross Country), но и изключително интересният Ендурокрос шампионат. Дейвид Найт е почитател и на екстремното Ендуро, където също има няколко победи, въпреки че там господства полякът Тадеуш Блазусяк.

                    Извън трасето Дейвид е човек с чувство за хумор, а по време на състезанията обожава да общува с хората и винаги търси контакта с публиката. Той се бори за победата във всяко едно състезание, но на първо място винаги стои забавлението, удоволствието от самото каране. Ние пък ви предлагаме да се насладите на едно интервю, което той даде специално за феновете на този наистина зрелищен спорт в България.

                    Миналият уикенд се проведе Гранд при на Полша. Ти спечели в първия ден, но се класира трети в неделя. Какво стана?
                    Специалните тестове бяха наистина трудни и не успяхме да направим перфектните настройки на големия 500 сс мотоциклет. Карах добре първият ден, но не беше брилянтно, имах достатъчно късмет, за да спечеля. Вторият ден карах добре в първата обиколка, но после стана доста трудно и нямаше как да направя по-добри времена.
                    Нека да погледнем малко назад в годините. Роден си на остров Ман, известен с едно от най-опасните състезания по мотоциклетизъм на писта. Защо реши да се захванеш с Ендуро?
                    Първоначално, покрай баща ми и брат ми, карах трайъл доста години. След това през 1998 започнах да се занимавам с Ендуро и всичко друго е история. Ман Т.Т. винаги ми е било страст и някой ден може би ще опитам. Някои от моите приятели участват и дори печелят, така че защо не.
                    През 2005-та стана световен шампион за първи път. Разкажи ни по-подробно за състезателната си кариера.
                    Що се отнася до Световния шампионат 2005 и 2006 бяха невероятни години за мен. 2005 беше доста трудна година, тъй като баща ми почина от рак по средата на сезона. Трябваше обаче да продължа да се състезавам, а това определено беше трудно. След това през 2007 и 2008 в САЩ спечелих две GNCC титли. През 2008 станах и световен шампион на закрито, успях да спечеля и ISDE, имам 10 титли от шампионата по Ендуро на Англия – последните 5 години бяха невероятни!
                    Печелил си и ISDE. Кой формат ти харесва най-много – ISDE, WEC или екстремното Ендуро и защо?
                    Харесвам всички тези състезания по различни причини, но може би най-много се забавлявам на екстремното Ендуро. Чувствам се като „на ваканция”, гледам да извлека максималното забавление от всяка една надпревара, но световният шампионат е много сериозен и важен както за мен, така и за отбора.
                    Защо реши да се състезаваш в Америка? Какви са ти впечатленията от GNCC сериите?
                    Защо реших да се състезавам – трябваше да бием американците – това бе единствената причина. Прекарах страхотни две години в САЩ. GNCC сериите бяха доста различни от Ендурото в Европа, така че първо трябваше да свикна. Това бе един абсолютно нов стил, но се приспособих значително бързо и дори успях да се забавлявам, което е най-важното за мен. Имам много хубави спомени от САЩ.
                    Водиш в класирането и в шампионата по Ендуро на Великобритания…
                    Да, успях да спечеля във всички дни досега и съм много близо до титлата. Шампионатът на Англия е също много различен от WEC. Той носи чертите на „старата школа” (липсва Extreme теста, теренът е повече тревист и обиколката е доста по-дълга от тези в WEC - необходи ми са ти над 2 часа и половина), което понякога не е добре за по-младите състезатели. Когато свикнат с BEC, те после трудно се приспособяват към световния шампионат. За мен обаче това първенство е важно и участието в него е голямо удоволствие.
                    Състезавал си се за някои от най-големите производители. Кой от тях ти пасна най-добре? Напусна BMW по средата на сезона...
                    С КТМ се чувствам перфектно, това е отборът с най-голям опит, много добри мотоциклети и свежа атмосфера, което е много важно. С BMW можеше и да се получи, но мотоциклетът не беше и все още е неконкурентен. Те разполагат с трима от най-добрите пилоти, много добри механици (някои от които дошли от КТМ), но проблемът при тях е, че шефовете не се вслушват в думите на никой от нас. Така че ние нямаше как да се подобрим. Възможностите за мен бяха да напусна или да приключа със състезанията, не бях щастлив в БМВ, затова и си тръгнах. Можех да остана и да взимам огромна заплата за 2 години и да завърша на 6-то или 10-то място, но това нямаше да съм аз. Предпочитам да карам за без пари, но да се забавлявам и да се състезавам по моя начин, това и направих.

                    Водиш в Световния шампионат в момента, каква е твоята стратегия и с какво стилът ти се различава от този на другите пилоти?
                    Всеки път се опитвам да спечеля и да давам най-доброто от себе си. Благодарение на трайъла станах много техничен състезател, но понякога ръстът ми е недостатък. Мисля, че за екстремните състезания е добре да си висок и силен, тъй като мога да избутвам мотоциклета и спокойно да го местя, когато има трудни места.
                    Какви са ти плановете за сезон 2010?
                    Да спечеля трета поредна световна титла и титлата в шампионата на Великобритания. След това в края на годината мисля да направя някои състезания просто за забавление. Може би ще участвам и само в Ендурокрос състезанието в Лас Вегас и някои състезания на закрито. Ще посетя други страни и ще взема участие в техните състезания, искам да опитам нещо различно.
                    Какво според теб е необходимо да се направи, за да увеличим популярността на Ендурото?
                    Не мисля, че някога може да направим Ендурото популярно колкото футбола например. Организаторите обаче трябва да помислят повече върху специалните тестове – те трябва да станат по-вълнуващи, трасетата да не са прокарани по равни терени – няма нищо интересно в това. Обиколките може би трябва да са по-къси, но с по-голям брой специални тестове – това определено би увеличило интереса на публиката.

                    Автор: Зорница Буковска
                    Прикачени файлове
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                      Дават страхотни репортажи по Евроспорт 2 за световното..
                      Много яко каране. Гледайте ги, няма да съжалявате от 2 /14/ и от 7/19 и 30 всеки ден.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 29-06-10, 16:06.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                        Серес - I-ви ден

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                          И ние бяхме там, погледахме, поснимахме и се понапекохме на 40градусова жега.
                          Тук едно нисичко момче от Англия като ни водя и се помоли да се снима с нас.


                          Ако познаете кой е той, ще има още много снимки и най-вече видео с HD качество.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                            Дейвид Найт Много ме радва какъв е дребен.
                            Чакаме още с нетърпение.
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                              Невероятно е да се види на живо как карат тези...
                              Чудесно състезание! Трасето не бе прекалено сложно, но над 200 км при тази жега..си бе нечовешко.
                              Ние по къси панталони едва не припаднахме, а тези как издържаха не знам.
                              Накрая на съботният ден Дейвид Найт изглеждаше свеж и весел. Направихме снимки ще го видите, хапваше картофки и му бе весело.
                              Повечето от гърците, включително Янис Павлидис, който ни скъса шортите на Добринище се отказаха още в събота към средата на надпреварата.
                              Само Сиафарикас и Трантас се представиха що-годе добре. А Сиафарикас след състезанието сподели-"днес осъзнах че сме просто аматьори" !!
                              при тези условия .. Наистина про състезателите се отличиха с много над останалите. Първите от всички класове след цялата тая жега и каране си смениха сами и двете гуми в рамките на 15 минути и след съвсем кратко време вече се разхождаха и даваха автографи свежи като моркови, докато тези от средата и надолу ходеха като полумъртви и се чудеха къде да се скрият.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 30-08-10, 13:23.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новини от WEC/световен ендуро шампионат/

                                Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                                Първите от всички класове след цялата тая жега и каране си смениха сами и двете гуми в рамките на 15 минути и след съвсем кратко време вече се разхождаха и даваха автографи свежи като моркови, докато тези от средата и надолу ходеха като полумъртви и се чудеха къде да се скрият.
                                Затова му се казва ЕНДУРО !!! Респект към такива мъже !!!
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X