Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аларма за мотор с GSM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аларма за мотор с GSM

    Търсих из форума някоя тема по въпроса за алмарми на мотори и нищо не намрерих.
    Чувал съм че такива има интерестно на какъв принцип са, какви датчици се използват, къде се монтитрат и пр.
    Според моите технически познания предполагам, че се използват микровълнови или шокови датчици.
    За сега ми се въртят няколко идеи за известяване чрез gsm скрит някъде в мотора.
    Но нека, ако има някой запознат с марки, модели, цени, начин да действие да сподели мнеие.

  • #2
    Re: Аларма за мотор с GSM

    Съществуват си аларми с гсм модул - като стане гаф ти пращат смс, по смс можеш да спреш двигателя и не си спомням още какви екстри имаха но не бяха малко. Мисля че всеки алармаджия може да те информира по въпроса.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      Re: Аларма за мотор с GSM

      Да, знам ги тези модули, колега, но не ми се дават толкова пари.
      Иначе това което съм замислил с джи-ес-ем излиза максимум 10лв. без апарата и не праща смс, а само звъни и блокира двигателя.
      По-интересно ми е какви датчици се използват при мотоциклетните аларми, за да сведем една прилична цена.
      Последно редактирано от viki terzieva; 07-02-13, 17:03.

      Коментар


      • #4
        От: Аларма за мотор с GSM

        Аз да събудя малко тази тема. Какво стана с тези аларми измислихте ли нещо подходящо , което да звъни на ГСМ.
        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

        Коментар


        • #5
          От: Аларма за мотор с GSM

          Имаше нещо такова дето се продаваше дълго време из форума.
          Има и едни "тракери". Не е точно аларма - като видиш че мотора ти го няма му пращаш SMS а то ти отговаря с GPS координатите на които е в момента.

          Коментар


          • #6
            От: Аларма за мотор с GSM

            Това е интересно. Даже е малко по-полезно от алармата , може да отидеш и да си го вземеш с някоя бухалка в ръка.
            Последно редактирано от viki terzieva; 07-02-13, 17:04.
            Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

            Коментар


            • #7
              От: Аларма за мотор с GSM

              Аз си сложих такава аларма с gsm ! Хитро е , изпраща смс или звъни и ти съобщава какъв датчик се е задействал! Но има някои недостатъци ; ако не караш дълго време ти пада акумулатора има едно постоянно зареждане към телефона ! Аз реших проблема,като просто закачам телефона когато ми е нужно да имам такова известяване ! Другия минус е,че ако падне акумулатора се включва алармата и не спира докато не ти го изтощи напълно,и в повечето случаи после за нищо не става защото му пробива клетка ,този проблем реших така ;сложих скрито бушонче на плюса на алармата и когато мотора ми е в гаража го махам така се изключва цялото захранване на алармата ,там аларма не ми трябва! (внимание алармата ако е с блокировка на запалването и е спряна по този начин мотора не може да запали докато не сложите пак бушона) С две думи алармата я ползвам когото го оставям за малко някъде докато примерно пазарувам нещо а закачам GSM-когото за по дълго ме няма до мотора ( на мото-събори и тез подобни) Дано съм бил полезен на някой
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #8
                От: Аларма за мотор с GSM

                Здравейте ! Това наистина звучи интересно ,но май ще е скъпичко и доста ангажиращо с това закачане, включване, изключване ... Аз си харесах една алармичка за 20лв за моя скутер Ямаха Сигнус и се чудЯ дали ще мога да я монтирам сам. Не ми изглежда много сложно ,но все пак ще ми е полезно някой да сподели ,ако е монтирал и има опит с такива аларми. Дали ще ми осигурява поне някаква базова защита от нападатели и натрапници ? Като паркирам някъде и веднага го налазват Поне да свири там да ги плаши да не се катерят по него...

                За тази аларма става въпрос - http://www.produktibg.com/alarma-za-mototsiklet

                Пише ,че е универсална и става за скутери ,но знае ли човек

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X