Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

    Здравейте, имам проблем с резервоара на моя КТМ 620
    понеже резервоара е цял(не е с отделни капаци отгоре) и не държи боя отгоре
    а карбоновото фолио с което се пробвах да го облепя след седмица изглеждаше така

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02536.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5935808
    Някой има ли реше ние на проблема как да се разкраси такъв резервоар защото цвета на пластмасата е нещо между лилаво и лайняно кафяво и много гадно седи на мотора

    казаха ми за перфорирано фолио, но си писах с един, които се занимава с лепене на лепенки(sticker.eu) и каза че и то няма да държи

  • #2
    От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

    Защо не питаш там където са ти лепили карбона, предварително да ти направят малки отворчера през няколко милиметра или прорезчета, както е на оригиналните лепенки, за да може да диша и да не се надува.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

      С дупчици ще се надува по-малко и пак ще падне. С боя не става също. Някъде в една подобна тема имаше препис или линк от някакъв американец който бил намерил начин да го направи черен .... ама май никой тук не го е правил. С други думи аз не съм чул някой да се е похвалил с истинско решение.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

        Ето го американеца, успех!!!
        http://www.thumpertalk.com/forum/sho...d.php?t=611365

        Коментар


        • #5
          От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

          Колега,миналата седмица си облепих резервоара с карбоново фолио.Нямах никакви проблеми(все пак съм работил в рекламна фирма),фолиото ми е 3М. Вземаш и пръскаш със смес от вода и веро,грубо 20% веро,80% вода.Пръскаш и фолиото за да можеш да го разместиш ако се наложи,после взимаш пистолет за горещ въздух.Пускаш го на 1 степен(или на 50 градуса),поставяш фолиото и почваш да го лепиш от единия край като използваш кредитна карта увита с мек парцал(има си специални инструменти на 3М но не знам дали разполагаш с тях).С пистолета нагряваш фолиото съвсем леко,колкото да омеква не да се разтегля.Ми това е,на някой места може да ти се наложи да го пробиваш да изкараш въздуха,и пак леко нагряваш с пистолета.Надявам се да съм ти помогнал,все пак да знаеш че не е много елементарно.

          Ако имаш някакви въпроси питай.

          Поздрави,

          Барни

          Коментар


          • #6
            От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

            А пробвал ли си с оригинални лепенки от КТМ? Би трябвало да са си перфорирани и да няма проблеми с тях.
            Последно редактирано от viki terzieva; 26-07-11, 15:33. Причина: Моля, използвайте главни букви!

            Коментар


            • #7
              Re: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

              Не е проблема само лепенките, а и основния цвят.....в момента е лилаво-кафяв
              barni7, за пръв път чувам да лепят карбон с вода и сапун, както обикновени лепенки, карбонът се лепи на сухо с нагряване, за да придобие формата.
              Твоят резервоар има ли кори отгоре?
              Последно редактирано от viki terzieva; 26-07-11, 15:34. Причина: Моля, използвайте главни букви!

              Коментар


              • #8
                От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

                Ми моят резервоар е същия като твоя(знам защото ходих да гледам мотора преди ти да го вземеш).
                Пък щом знаеш,значи нямаш проблем.

                Коментар


                • #9
                  Re: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

                  голедам че си от София...
                  в кой квартал си и удобно ли е да мина да видя как е станал твоя

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Ето го американеца, успех!!!
                    http://www.thumpertalk.com/forum/sho...d.php?t=611365
                    Само боята която използва не ми стана ясно каква е ? И тука има ли нейн заместител...
                    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

                      До колкото хващам от чужди езици, това е някаква боя за текстил или поне с нея оцветяват текстил.
                      Rit Dye се води и в ибей я има, но не знам какво ще се получи а и една проба няма да е евтина, поне за моя резервоар...този от линка от YZ е 1/5 от този на КТМ-а.
                      Ето за какво пишат, че се използва тази боя в ибей -
                      "SELECT FABRIC - use RIT dye for washable cotton, rayon, nylon, ramie, linen, silk, wool, spandex and acetate. Polyester or acrylic blends dye a lighter colour. NOT recommended for 100% polyester, 100% acrylic or fabrics with special finishes, rubber backing, washable only in cold water or labeled dry clean only. Print fabrics will not dye a solid uniform colour. Test dye on a swatch if in doubt."
                      google translater-
                      "1.Изберете тъкани - използвайте RIT боя за миещи памук, коприна, найлон, рами, лен, коприна, вълна, еластан и ацетат. Полиестер или акрилни смеси боя по-светъл цвят. НЕ се препоръчва за 100% полиестер, 100% акрил или тъкани със специални покрития, гумени носител, миещи само в студена вода, или етикетирани химическо чистене само. Печат тъкани не ще боядисват плътен цвят униформа. Тест боя върху мостра, ако се съмнявате."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

                        Та, въпроса е нашите резервоари от какъв полимер са?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боядисване или лепенки на "дишащ" резервоар????

                          Щом ползват боя за текстил тук също има разнообразие от бои дори може да се пробва и с друг цвят пък в краен случай с пастел ще се оцвети даже и надпис може да се направи
                          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X