Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

    Здравейте момчета- наскоро си купих и аз мотор,че вече не издържах да гледам как хората се събират и тръгват по прекрасната Рила планина!
    СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ си взех-това ми е първият истински мотортака да се каже!!!
    Молбата ми е следната-който има има желание,време и възможност нека да сподели какво мисли за покупката ми и да даде някои други съвети-/като на начинаещ в тази област/ например - какво масло да сипвам, когато мия мотора с какво да внимавам и други полезни съвети! Мотора е 90 година и е нов внос от Италия и не е каран по горите,поне така казват Ако имате ценни съвети за мен, ще почерпя по бира-надявам се на някой връх
    Поздрави !!!!!

  • #2
    От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

    -жалко,че не искате да помогнете

    Коментар


    • #3
      От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

      Да помогмем?
      В същност отговори на повечето ти въпроси има във форума. Много изчерпателни и в по няколко теми.
      Какво можем да мислим за покупката - ами нищо. Честито и толкос...
      Трудно е да се дава мнение за мотор който не си видял лично, не си бил на огледа или след покупката.
      За маслата има няколко дълги теми, от тях може да се насочиш към марка и вискозитет. Не е зле да видиш и спезификацията на модела.
      Съвети за начинаещи мотористи също има в няколко теми.
      Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

        Като цяло здрав мотор! Тежък, стар, струг, прицеп - всякакви наименования може да чуеш по негов адрес.
        Проблем при 99 % от тези сузукита е реле-регулатора / зарежда много над 12 волта/, зъбните колела на 3-та скорост, както и дроселната клапа на карбуратора - появяват се луфтове и моторът държи високи обороти.
        Който каквото и да ти казва за маслото, вискозитетът му трябва да е 20 - 50. По-рядко не бива да му сипваш. Събира 2.300л масло. Проверяваш го преди да е загрял и на равен терен. На прозорчето си има означения за нивото. /Гледай го, че аз от нЕгледане си купих разпр. вал, кобилици и глава/
        Не радко се случва да изпадне и някое легло на изпускателен клапан, но това става при прегряване мисля!

        Аз карах и карам такъв от 2005-та и съм се сблъсквал с всички споменати проблеми и повреди.
        Ако му сипваш подходящо масло, наблюдаваш го често и го сменяш редовно няма да имаш проблеми.
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #5
          От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

          Благодаря ви момЧета за оказаното внимание!!!
          Евгени мерси за ценната информация!
          Менди и на теб също- просто от скоро съм в тзИ форум и още не съм го опознал!
          Поздрави !

          Коментар


          • #6
            От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

            Приемам всякакжи пропоръки по темата,колеги!!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

            Коментар


            • #7
              От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

              Колеги не е срамно да напишете каво мислите

              Коментар


              • #8
                От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

                Първоначално публикуван от vanko_basten Преглед на мнение
                Колеги не е срамно да напишете каво мислите
                Това, че си нов участник не значи, че не може да разгледаш старите теми за този модел. Написах ти най-важното. Всичко останало е относително за всеки отделен мотор. Карай го и сам ще му разбереш предимствата и недостатъците.
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #9
                  От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

                  [QUOTE=Evgeni Enduro;1564078]Като цяло здрав мотор! Тежък, стар, струг, прицеп - всякакви наименования може да чуеш по негов адрес.
                  Проблем при 99 % от тези сузукита е реле-регулатора / зарежда много над 12 волта/, зъбните колела на 3-та скорост, както и дроселната клапа на карбуратора - появяват се луфтове и моторът държи високи обороти.
                  Който каквото и да ти казва за маслото, вискозитетът му трябва да е 20 - 50. По-рядко не бива да му сипваш. Събира 2.300л масло. Проверяваш го преди да е загрял и на равен терен. На прозорчето си има означения за нивото. /Гледай го, че аз от нЕгледане си купих разпр. вал, кобилици и глава/
                  Нерядко се случва да изпадне и някое легло на изпускателен клапан, но това става при прегряване мисля!
                  Аз, го купих моя DJEBEL 2001 от Дупница и го дадох 2006 в Клисура,значи всичко, което си описал сьм го правили аз, без карбуратора. След като го продадох, не знам как се е дьржал мотора, но аз сьм доволен от него и между другото го карах само по асфалт. А, сетих се ,подлагах на сьединителя текстолитов диск, че много буксуваше. Кара така 5 години, така и го дадох. Моторът е учебник за задна гума ,на 4-та си върви на задна със 110-120 км .
                  Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 12:22.

                  Коментар


                  • #10
                    От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ



                    Евгени ,когато сложа маслото ,до къде точно трябва да стигне нивото на прозорЧето-до средата или малко повеЧе от средата
                    Поздрави!!!

                    Evgeni Enduro

                    Коментар


                    • #11
                      От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

                      Налей 2300 мл и ще разбереш до къде стига
                      на прозорчето имаш две чертички минимум и максимум

                      Коментар


                      • #12
                        От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

                        Благодаря колега!!!
                        Поздрави!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

                          Може да затворите темата,благодаря на всички, които споделиха темата !!!
                          Поздрави !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: СПОДЕЛЕТЕ ЗА СУЗУКИ 600 ДЖЕБЕЛ-МНЕНИЯ И СЪВЕТИ

                            Колега fanfan може ли да кажеш къде точно подложи текстолитовия диск ? И има ли значение кЪде ще се подложи ?
                            Благодаря предварително .
                            Последно редактирано от viki terzieva; 01-08-11, 22:17.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X