Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Enduro Extreme Lagares

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Enduro Extreme Lagares

    Днес за сефте чух за това състезание от фенстраницата на Хусаберг. Пичовете се хвалиха, че Греъм Джарвис се включва за първи път в това състезание с техния ТЕ 300 и го печели. Та поразрових се и намерих доста интересни материали за самото състезание и отделно малко пикантерики...

    Самото състезание се състои в обиколки под формата на осморка на град Lagares - Португалия. Трасето е дълго 20км и се правят 2 обиколи. Максималното време за преминаване е 6 часа. В голямата си част трасето минава по реки от гранит и шисти, които като са мокри стават много хлъзгави. Стартовият списък се определя, като сутринта в деня на състезанието се прави една обиколка на трасето и първият е първи и на старта. Казват, че го правят така за да избегнат тапите, които се получават.

    След малко снимки и видео но преди това пикантерийките. В интерво на това състезание Джарвис казва, че идната година ще направи всичко за да детронира Тади от ендурото с новата машина на Хусаберг.
    Също е интересно да се спомене, че Крис Бърч също участва там и става втори в класирането, като разликата между него и Джарвис е 30 мин. Третият финиширал е Xavi León с 30 мин след Бърч.

    Ето официалната страница на състезанието, доста е постна
    http://www.extremelagares.com/Index_ING.htm

    От там научаваме също, че Throttle Entertainment ще снимат филм за състезанието, който лично аз ще чакам с нетърпение

    А ето и малко снимки от състезанието


























    Ето и видео от състезанието






    EnduroX Alba-Damascena 2019

  • #2
    От: Enduro Extreme Lagares

    Тошкаааа,видиш ли де карат хората?? Пък вии от "Старата река" се уплашихте!!!
    Последно редактирано от Чичко Фър; 20-10-10, 18:36.
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #3
      От: Enduro Extreme Lagares

      Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
      Тошкаааа,видиш ли де карат хората?? Пък вии от "Старата река" се уплашихте!!!
      Ми страх бе Фър - кво да прайш

      Ето още малко снимки - качеството не като на Чинела или Мики64 ама каквото - такова

















































      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • #4
        От: Enduro Extreme Lagares

        EnduroX Alba-Damascena 2019

        Коментар


        • #5
          От: Enduro Extreme Lagares

          Поредната страхотна тема за ЕНДУРО, браво Тошко, браво.
          Ето такива теми и постове ми се четат, като в доброто старо време, за ЕНДУРО.
          Страхотно състезание си правят пичовете въпреки тоталните забрани да се кара в Европа.
          Представяте ли си ако имат нашите планини и нашите закони...УАУууу....Тошко, благодаря.

          Коментар


          • #6
            От: Enduro Extreme Lagares

            Не знам дали има интерес но аз продължавам да пускам клипове от състезанието понеже смятам, че си е доста тежко, мъжко и техночно.


            Тук добре се виждат много от елементите, които трябва да се минават от състезателите.



            И има едно бутане ...



            Тук добре се вижда Хтрака им


            Х-трака отново


            Преминаването на Крис Бърч и Гонсало Рейс


            Малко от миналогодишното
            2009



            Лично на мен много ми допадат такива формати - бавни и технични. Ако излезе нещо ново ще пускам


            Тъкмо гледам че Ванката (Чинела) е писал заедно с мен
            Ванка, знам че ти си един от хората, които ще го оценят
            EnduroX Alba-Damascena 2019

            Коментар


            • #7
              От: Enduro Extreme Lagares

              Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
              Тъкмо гледам че Ванката (Чинела) е писал заедно с мен
              Ванка, знам че ти си един от хората, които ще го оценят
              Браво за хубавата тема!

              Не само Ванката! Последно време и мен ме влече към по бавните трасенца тип дерета като този формат състезания.
              Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
              Gas Gas EC 200

              Коментар


              • #8
                От: Enduro Extreme Lagares

                Останах без дъх от вълнение,дано го видят и нашите организатори,защото с тоя мотокрос нещо не ми харесват нещата.

                Коментар


                • #9
                  От: Enduro Extreme Lagares

                  То това май е триал а не ендуро :О

                  Коментар


                  • #10
                    От: Enduro Extreme Lagares

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Останах без дъх от вълнение,дано го видят и нашите организатори,защото с тоя мотокрос нещо не ми харесват нещата.
                    Такъв тип състезание и да се организир, дали има кой да кара в България? Повече клони към траял отколкото към ендурото, на което сме свикнали тук. Мотокроса не е виновен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Enduro Extreme Lagares

                      Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                      Такъв тип състезание и да се организир, дали има кой да кара в България? Повече клони към траял отколкото към ендурото, на което сме свикнали тук. Мотокроса не е виновен
                      Не съм съгласен. Бухово тази година беше подобен формат, SixDays пролога - също!
                      И състезатели и организатори бяха много доволни. А и с всяка година нивото точно на такъв тип състезания в България се вдига все повече, както и на състезателите.

                      Все по - често чувам от приятелите, че вече редовно тренират х-трак.

                      И не знам защо но имам едно чувство, че след финансовата криза в България точно такива състезания ще са интересни и посещавани
                      EnduroX Alba-Damascena 2019

                      Коментар


                      • #12
                        От: Enduro Extreme Lagares

                        Е не, няма да спорим ясно е. Нямам предвид Х-трака, който е подобен навсякъде. Говоря за другите клипчета там има много траяал. Като хеллс гейт е....по тия реки и скали... Много е интересно няма спор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Enduro Extreme Lagares

                          ето още снимки от едни пичове, които са и участвали

















































                          EnduroX Alba-Damascena 2019

                          Коментар


                          • #14
                            От: Enduro Extreme Lagares























































                            EnduroX Alba-Damascena 2019

                            Коментар


                            • #15
                              От: Enduro Extreme Lagares

                              Невероятно състезание,учудвам се че е първата публикация от Португалия,познавайки релефа на тази държава.Може би там имаме малко българи за да ни подават информация.Много ми хареса публикацията,дано има още от същата географска ширина.
                              Beta 450 RR-Factory
                              0039 3206052599

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X