Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влажност на трасето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Влажност на трасето

    sajelqvam za latinicata, ama nqma cyrilica. Ta vaprosa e takuv: edin priqtel sa go pomolili da napravi proekt i izpalnenie na polivna sistema za edna motocross pista, oba4e nikoi ne moje da mu kaje kolko i kade kalno trqbva da bade traseto!?! hi4 ne e maitap, napravo si lipsva know-how po tozi vapros, sobstvenicite si q polivat po nqkakav na4in, koito oba4e qvno ne e mnogo uda4en i ne vodi do dobar rezultat. Ako nqkoi ima ideq i mu se spodelq ne e zle da kaje.

  • #2
    е никой ли не знае?

    Коментар


    • #3
      тя тая работа граничи с изкуството
      няма как теоретично да се изчисли
      то зависи от хиляди неща
      каква е почвата
      каква е околната температура
      духа ли вятър
      и много други някои от които постоянно се менят

      просто го измислете така че да покриват пръскалата като площт цялата писта а от там на татък да го пускат по за колкото време искат

      Коментар


      • #4
        абе аз имам за задача да разбера колко кално требе да бъде само, другото ще го смятат някакси

        Коментар


        • #5
          Трябва да бъде кално 4.37

          Какъв отговор очакваш?

          Мога да ти кажа само, че след първото състезание на новата тогава писта в Севлиево смениха почвата на места. Размесиха я с дървени стърготини ако се не лъжа.

          Занимавал съм се с измерване на влага в ... някаква маса... никак не е просто.
          Да не говорим че влага в една консистенция и същата влага в друга консистенция означават различни условия (сцепление примерно)

          Коментар


          • #6
            Румене не беше ли 5.13? Много ясно че не питам за такава влажност, питам принципно колко кално трябва да е? Навсякаде ли? На изкачванията трябва ли да е кално? На спусканията? Ей такива неща, които си мисля че може да ги знае човек тренирал крос!

            Коментар


            • #7
              никъде не трябва да е кално
              трябва да е леко влажно колкото да не се вдига прах и трасето да е леко размекнато за да държат грайферите
              но не и кално
              а на нагорнищата и надолнищата със сигурност не бива да е кално особенно на надолнищата иначе по нагорнището и да е малко по мокро -бива защото там се изравя бързо и вероятността да се вдигне прах е по голяма
              по надолнището не може да се изрови прекалено или да се вдигне много прах

              въобще тая работа ми звучи малко....
              казах ти нещата граничат с изкуство и зависят от много променливи
              а ти ми обясни как се рисува мона лиза
              в коя част на картината колко боя и от коя да сложа

              Коментар


              • #8
                Що се бъзикате с човека ??

                Според мен поливната система трябва да е така направена че да може да пръска цялото трасе, но без да се получават локви. Както казва Митков - никъде не трябва да е кално.
                Би било добре първо да се покара по трасето и да се види в кои участъци става най-сухо и твърдо и в кои не. За да се задържа влагата в почвата, да не се сбива и да не се вдига прахоляк може да се добавят дървесни трици например. Може и "Тераует", но ще излезе невероятно скъпо Това вещество когато сухо е нещо като кристали, а като се напои с вода става гел. Може да сте виждали в стъклени съдове растения, корените на които са в едно такова прозрачно нещо вместо почва

                Предполагам, че всички сте виждали че на трасетата в щатите няма никъде кал, но и не се вдига прахоляк. Това е необходимата влажност която трябва да се постигне Експериментално.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  Blagodarq za otgovorite! A za Mona Liza, Mitkov prosto trqbva da e hubava, bez zna4enie kolko boq!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X