Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокрос профи и любителски трасета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотокрос профи и любителски трасета

    Предлагам да направим списък с писти за мотокрос и други интересни любителски трасета, които имат скокове и са подходящи човек да повърти обиколки там. Така, когато на някой му се докара на различно трасе, може да си хареса някое местенце из България от тази тема и да отиде.
    Всеки може да напише за трасе, което знае , като го опише с 2-3 думи какво представлява, как се стига до него, а ако има и снимки ще стане идеално.

    Ето аз ще започна с тези, за които имам снимки:




    Ридо, Самоков - Гран При трасе
    Трасе от календара на световния и националния шампионат. Подходящо повече за напреднали с много двойни скоци, трапци, виражи на песаклива почва. Когато е сухо е прашно и твърдо, често има вади и се кара само по една гладка, но твърда следа. Ако вали става страшна кал и едвам се изкачваш по баирите. Рядко го обработват. Официално има вход от 10 лв. на ден. На него карат много хора от града и София. Напредналите правят една обиколка там за около 2:15-2:20 мин. Има паркинг, трибуни, бани и тоалетни.

    Намира се на рида на изток от центъра на градаna на 3 мин. с кола.
















    Бистрица - на 10-тина км. от София

    Малко трасенце направено от г-н Роглев на негово място, за да тренират синовете му. Благодарности за това, че позволява и други да карат там. Има 4-5 виража, два трапеца, едра ролетка и още няколко скока. Наоколо има трасета за ендуро по пътя за Железница.

    Стига се от центъра на Бистрица се завива покрай заведение Матрицата, кара се само надолу по улицата, минава се покрай църква , пътят излиза от селото, следва 1км. през полето и щом свърши асфалта се стига точно до трасето. Долу в центъра на сателитната снимка.














    Мотописта София - ж.к. Мотописта

    Това е суперкрос трасе, или каквото е останало от него. Има 4 големи трапци, ролетка, много виражи, но не се поддържа и е буренясало, има коловози от джипове и локви. Все пак става за каране в по-сухите дни. Дано да успеем скоро да го оправиме.

    Намира се близо до кръстовището на бул. България и бул. Гоце Делчев в София. Като се спуска човек от посока Бояна към центъра , подминава се Била и ОМV и се завива надясно по улица Славовица, за да се излезе на самото трасе.


    Има и по-добри дни:









    Мало Бучино - между София и Перник

    Това трасе е изградено върху стара кариера и е разположено на тераси. Има впечатляващи падове и виражи по склоновете на кариерата, няколко трапци. Не се поддържа. Често има дълбоки вади след дъжд. Пръст и дребен чакъл.

    От околовръстното се завива към Суходол, продължава се по пътя за Перник и след изкачването се вижда от пътя. Има и път за ендуро през Люлин планина.


    Приятно каране

  • #2
    До: Мотокрос писти и любителски трасета

    Игнатиево - няколко километра след град Аксаково (Варненска област)



    Не мога да дам експертно мение за пистата, защото съм карал 1 път на нея 2 обиколки. Според мен лично пистата не е за много начинаещи защото има няколко доста гадни скока и няколко остри завоя. Пускам снимки да видите за какво става въпрос.
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=276985
    Последно редактирано от lancerpor; 20-02-09, 00:58.
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

    Коментар


    • #3
      До: Мотокрос писти и любителски трасета

      Moто-полигон Севлиево.

      Много е готино там,ако имате възможност пробвайте,поне докато разрешаватда се кара.

      Коментар


      • #4
        До: Мотокрос писти и любителски трасета

        "Горна Росица" край Севлиево:
        "Най-добрата мотокрос писта в Европа", както е известна у нас
        Ето още малко снимки от там, по време на световното 2008:

        Не е трудно да се намери , навсякъде има табелки...











        Последно редактирано от iassen; 20-02-09, 09:26.

        Коментар


        • #5
          До: Мотокрос писти и любителски трасета

          И най-добро трасе в света, както е известна по света!
          Коментари за трасето съм чувал много. Българските състезатели май я недолюбват. Или поне някои от тях. Не искам да коментирам причините. Всеки има право да харесва или не и всеки може да предпочита пътеката в задния си двор повече от всяко друго трасе. Но истината е, че съм чувал коментари в Италия, че Г. Росица наистина е най-доброто. Коментар на пилот от световния шампионат: "там се чувствам по-добре дори от собствения си дом"- каквото и да означава това. Не вярвам италианците да са ме "четкали" и за това да са ми говорили такива неща. Очевидно чужденците харесват мото полигон Горна Росица повече от българите...
          К. Кулев

          Коментар


          • #6
            До: Мотокрос писти и любителски трасета

            Пистата и условията наистина са много добри. Не карам често там, но мога да кажа, че пистата е само за напреднали, елементите са трудни и сложни. Дори любители които много често карат там немогат да я карат както се полага. Аз бих карал с удоволствие на трасе, но тази писта наистина не е за всеки.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: Мотокрос писти и любителски трасета

              Мотополигон Горна Росица и от зрителска гледна точка може би е най-добрата писта (аз така само като зрител ...) - общо взето където и да застанеш, виждаш почти цялото трасе.

              А не е ли добре темата да се залепи, защото е много хубава и ще е интересна?

              (ако сметнете това за спам, моля да бъда извинен , че вече с тея нови правила не знам кое е спам, и кое не е )
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                До: Мотокрос писти и любителски трасета

                преди време може да е била малко кофти но сега след последните промени ..е станала супер -трасето в севлиево де
                много малко съм карал там само 6 обиколки -/на европейското по ендуро бе включена в маршрута за два дни я минахме 6 пъти / но наистина много ми хареса ..е гати кефа.. ..особенно вече към 6 тата обиколка ..
                дано да остане време тази година пак да побръмчим там за ..повечко обиколки
                ..само май си остава проблема..ако завали дъжд там

                Коментар


                • #9
                  До: Мотокрос писти и любителски трасета

                  Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                  преди време може да е била малко кофти но сега след последните промени ..е станала супер -трасето в севлиево де
                  много малко съм карал там но наистина много ми хареса ..е гати кефа..
                  ..само май си остава проблема..ако завали дъжд там
                  Точно като завали става весело
                  ТЛК 80 4,2ТД-95г

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мотокрос писти и любителски трасета

                    Троян
                    На входа на града откъм Ловеч, в дясно.

                    Левски
                    По-точно в село Козар Белене. По главната улица на селото има табели за трасето. Вижда се и от пътя Плевен-Русе.

                    P.S.
                    Покрай София няма ли други трасета? Някъде на изток или север?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мотокрос писти и любителски трасета

                      Пистата в гр. Разлог. Вижда се от главния път като пътувате за Банско, вляво.
                      Ето :



                      Пистата в Добринище я няма още в Гугъл-Ърт иначе и нея щеше да я извадя на показ. За нея ще питате на място, защото е извън града и няма как да я обясня.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мотокрос писти и любителски трасета

                        Още една писта има и малко преди или след Луковит,зависи на къде пътуваш.Ходил Съм около 3-4 пъти на състезания там (като зрител)Трасето неможе да се следи от зрителска гледна точка,но затова пък предлага атрактивни секции.Доколкото знам трасето е на свободен достъп и може да се кара.Почвата е нито много твърда нито много мека.Когато е сухо е рохко.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мотокрос писти и любителски трасета

                          Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                          "Горна Росица" край Севлиево:
                          "Най-добрата мотокрос писта в Европа", както е известна у нас
                          Ето още малко снимки от там, по време на световното 2008:

                          Не е трудно да се намери , навсякъде има табелки...
                          Още малко снимки, и от малко по-различен ъгъл
                          (абе дали няма да е добре примерно всички постове за дадено трасе да се обединят в един? Че така стават много накъсани в цялата тема )












                          Грегъри Аранда мисля се казваше тоя пич






                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мотокрос писти и любителски трасета

                            В България има уникални писти. Говоря от зрителска гледна точка, а професионалистите мисля, че могат да го потвърдят.
                            Жалко, че нема кинти да се обновят. Ако някога това стане натуралните трасета ще са в пъти повече от която и да е било държава в Европа.
                            Разбира се севлиевец най си харесвам севлиевското трасе Но според мен самата писта може да стане още по интересно, като се направят няколко реформи, които едвали ще станат. Ето ги и тях дано ви харесат и без снимки

                            1 - вълните горе да станат истинска рулетка.
                            2 - скока на финала да се зарине без това е много опасен. А на негово място да се изгради по-голям трапец, който за финални изпълнения е най-добър.
                            3 - спускането преди него може да се поусложни с още един скок.
                            4 - скока под бившите спирки е един от най-атрактивните. Но леко повдигане според мен ще усили емоцията.
                            5 - първият завой след боксовете (десен) и скока след него се обизмисляха. Варианта според мен е скока да се измести налко по напред за да може да има по-голяма засилка за скачане. Онзи ден ходих нещо прави трактора там ама незнам.

                            Забравих да спомена, че обичам суперкроса ...

                            Поздрави,

                            Стефан

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мотокрос писти и любителски трасета

                              3 - не е лошо наистина да се убие скоростта в този участък, дава предпоставка за кофти изпълнения. Ако не намалиш преди скока като нищо можеш да прескочиш оградата и да идеш в публиката, както Майкъл Иванов е направил преди време. При жените също имаше инцидент там.

                              5 - Цаката на тоя скок беше да излетиш с голяма скорост от виража и да го прескочиш, а ако влезеш отвътре да счупиш мотора за да летиш по-малко. Елемента е много ш*бан и стана малко безмислен, след като изораха виража пред него. Но от световното имаше пичове които го прескачаха много точно
                              Последно редактирано от iva_kx; 23-02-09, 16:48.
                              DCRT®

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X