Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техники за каране на мотокрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Техники за каране на мотокрос

    Първоначално публикуван от Rijkoo Преглед на мнение
    Митков ето един "неуспешен опит"

    Та не разбрахме къде в Ботунец е правена снимката???
    MG RACING

    Коментар


    • #47
      До: Техники за каране на мотокрос

      Таз тема какъв хубав снимков материал е насабрала как съм пропуснал

      можели някой коментар на техниката на двете снимки, когато мотора сякаш го избутваш напред с ръцете? Кога точно се прави защо се прави?
      Значи аз успявам да го правя само на два скока на Ридо, които са на спускане и предварително съм върнал газта. Ефекта е че при отскачането предницата не овисва. Ще се радвам да получа по точно обяснение
      Поздрави!
      Прикачени файлове
      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #48
        До: Техники за каране на мотокрос

        Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
        ....., когато мотора сякаш го избутваш напред с ръцете? .....Поздрави!
        Така като гледам по скоро задника е изместен назад...
        Балансира мотора във въздуха. Май е Митков това, нека той каже де

        Коментар


        • #49
          До: Техники за каране на мотокрос

          ...да аз съм..тва ми е една хитра техника ..хем да мина бързо през скок който хвърля нагоре хем да не се вдигам много нагоре ами по скоро да хвръкна напред.. най вече на скоци хвърлящи преди които има дълга права и се засилваш много..ако влезеш и на газ в такъв скок ще хвръкнеш прекалено и губиш време а и може и контрол..
          ..за това ..без да пипам спирачки ..за момент връщам газта преди скока а на самия скок давам рязко газ и се дърпам назад да олекотя предницата рязко..така мотора минава и излита на задната гума а предната минава над върха на скока..абе ..не мога да го обясня много добре май..но е забавно и бързо ..малко е май по като за триал а не за крос ..техника защото другаде кадето я ползвам е при скачане от високо на ниско



          по принцип е за тия препятствия я ползвам тази техника..но може да се прилага и в кроса../по учебниците май я пишат скок с изпреварващт отскок..или нещо такова -веднъж го видях в един учебник на виф..до тогава не знаех че и име са му измислилил на това нещо /
          става и за ..през прагове където няма трамплин..но това всъщтност е за първата снимка за която питате която е правена още 2000та година..и специално тогава като я правехме като мина така през този скок оставях мотора нарочно да литне и да се наклони напред и след това с рязко газ във въздуха пак го завъртах да се приземи на задната гума и много му се кефех..щото тогава тепърва направихме крос трасето в харманли и ги пробвахме тия неща..




          ..втората за която казвате






          тази също е там


          ..е на едно място където..няма бърза засилка ами има много стръмен баир в гората и след него скок...снимката е вече при приземяването за това така съм застанал..на този скок и не можеш да си позволиш да връщаш газта..обаче като литнеш мотора се вдига нагоре и не се ли дръпнеш на зад с толкова газ като скочиш ще се изправи на задна и ще те обърне..нещо като тези дето скачат "висок" скок на екстрийм игрите с мотори..и те горе за да нормализират мотора се дърпат назад а бутат предницата напред
          Последно редактирано от mitkov; 26-02-09, 10:17.

          Коментар


          • #50
            До: Техники за каране на мотокрос

            за това ..без да пипам спирачки ..за момент връщам газта преди скока а на самия скок давам рязко газ и се дърпам назад да олекотя предницата рязко..така мотора минава и излита на задната гума а предната минава над върха на скока

            ...ами значи горе долу правилно съм разбрал само момента с подаването на газта не мога да го разбера. Кога подаваш газ в края на попивката ли? И доста състезатели я прилага тая техника на някои от скоковете можеби и точно на тези в които се влиза с голяма скорост.
            Аз мога да го правя единствено без газ на тоя етап и ефекта който постигам е че предницата не пропада след отскока!

            Между другото учебниците на ВИФ, за които спомена могат ли да се намерят някъде? От доста време ми се ще да си намеря подобни материали!
            [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

            Коментар


            • #51
              До: Техники за каране на мотокрос

              Каквото научиш с 2така с нищо друго не можеш да го научиш друг е въпроса че 4т се кара по лесно и 2т е за млади хора там се иска много въздух но най важното е да си намериш баланса на мотора от там нататък всицко идва на авто пилот не брой бабуните а гледай следващия завой без значение е от каде и как ще стигнеш до там
              моторът е направен така че да ти прости много неща,той не може да падне ти си този който пада колкото е по голяма скороста толкова е по безопасно, но от всичко най ванжно е баланса и след всички тези напътствия ako не се очистиш значи ще станеш голям бегач.
              Последно редактирано от bitchi; 12-03-09, 14:26.

              Коментар


              • #52
                До: Техники на каране!

                Следващите коментари са относно тази тема, преведена от Тони и Борис: Техники на каране!
                А самата тя остава заключена, за по добра синтезация.


                Едно голямо Благодаря за статията и превода, не е имало каране без да ми се схващат предмишниците и особено лявата. До сега бях при мотора и що да видя съидинителя ми създава такава чупка в китктата, че въобще незнам как съм карал и толкова
                Оворих линка и ако може да се преведе всичко ще бъде голям + аз бих помогнал също.
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 18-03-09, 11:17.
                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #53
                  До: Техники на каране!

                  браво колега добре направено и обяснено

                  Коментар


                  • #54
                    До: Техники на каране!

                    Много полезни неща е превел колегата Тануцо,браво

                    Коментар


                    • #55
                      До: Техники на каране!

                      От кога търся материали и задавам въпроси точно за тази техника на скачане... избутването на мотора и промяната на ъгъла във въздуха.Точно кое действие кога трябва да се направи! Много добре обяснено СУПЕР
                      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #56
                        До: Техники за каране на мотокрос

                        Някой може ли да обясни какво точно означава "Hard pack track"??????
                        Последно редактирано от borisgp; 19-03-09, 20:46.
                        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                        Коментар


                        • #57
                          До: Техники за каране на мотокрос

                          Браво за чудесната статия! Супер е! От доста време търся подобни материали. БРАВО!!!
                          http://www.stairwaytoglory.com/en/

                          Коментар


                          • #58
                            До: Техники за каране на мотокрос

                            Току що качих 11-та част, надявам се до утре вечерта да кача и останалите 3-4 части.
                            Много се радвам, че ви харесва
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Техники за каране на мотокрос

                              Да попитам само,какво е "попивка"?
                              http://www.stairwaytoglory.com/en/

                              Коментар


                              • #60
                                До: Техники за каране на мотокрос

                                "попивка" е мястото на което се приземяваш. Някои скокове имат попивка, например трапецът има такава .Малко нескопосано да се опитам да го илюстрирам - ако наклонената черта надясно е началото на скока / (равна част) \ - това е попивката. Целта е именно да "попие" силата, с която моторът удря земята и да улесни окачването.

                                Попивката е с наклон, обратен на наклонът от който излиташ при скок.


                                Надявам се да стана ясно, че май го обясних много къдраво.
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X