Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CR 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: HONDA CR 500

    да толкова са горе долу..последните модели бяха по 63 коня..според производителя и това мощтност стандартен измерена от коляновия вал
    въртящия момент си е толкова..което е огромна цифра ..и имайте предвид че макс си въртящт момент отдава при около 3000 об ..тоест обороти от които другите мотори още не са и тръгнали
    при 6000 вече и мощтността е на макс и ..става страшно
    ..между другото по старите модели са и по мощтни и по резко..по новите са малко по култивирани като работа..пробвали сме няколко модификации след които мотора почва да се кара по човешки
    ..едната е да се понамали компресията чрез по дебела гарнитура между картера и цилиндъра ...

    Коментар


    • #77
      До: HONDA CR 500

      Не е случаен фактът, че този клас мотори не успя да се наложи в мотокроса. Минусите му са много повече от плюсовете, ако въобще за мотокроса има плюсове.
      Иначе е хубаво да имаш един такъв експонат, е така заради факта да знаеш само, че го имаш и от време на време да си припомняш какво означава 2т 500сс крос...

      Коментар


      • #78
        До: HONDA CR 500

        Здравейте на всички,
        като новобранец във форума ама не и в моторджийството нека се опитам да дам доста точна информация относно CR 500.Та преди всичко само да спомена че стажа ми като моторист е почти 13 години и съм карал достатъчно според мен мотоциклети за да имам ясна представа за какво става въпрос и по точно за горе споменатия.Тъй като съм карал(карал а не състезавал) 500сс двутактов крос мога да кажа, че това е мотор с много мощност ама наистина много.Гледам тука някакви предположения за конски сили и за въртящ момент ама не видях участник познал крайния резултат.Ето ви пълна техническа спецификация на всички CR модели 2000 година,щото гледам тази тема е подхваната има няма две години пък никъде не видях някяви технически данни
        Прикачени файлове
        MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

        Коментар


        • #79
          До: HONDA CR 500

          http://www.trickracing1.com/The%20Fi...%201000cc.html

          интересно изпълнение нали =))

          Коментар


          • #80
            До: HONDA CR 500

            Хм... А блока от какво е? Че тая сила ме плаши направо...
            Представям си какъв въртящ момент ще извади това

            Коментар


            • #81
              До: HONDA CR 500

              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
              http://www.trickracing1.com/The%20Fi...%201000cc.html

              интересно изпълнение нали =))
              Чакай, чакай че не разбрах нещо. Това е 2 цилиндъра по 500кубика което прави 1000 кубика общо и е 210 коня ........ и е 2 такт
              [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #82
                До: HONDA CR 500

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Хм... А блока от какво е? Че тая сила ме плаши направо...
                Представям си какъв въртящ момент ще извади това
                колко три жигули сигурно =))

                мисля че скоростите са си от цр 500 .В момента чета за такива двигатели и се споменаваше, че едно време имало такива изпълнения и със 250кубиковите кросови ЧЗ та.

                пп междодругото някои поставят колянов вал, биела, бутало, цилиндър и глава от цр 500 на скорости от 250 кубиковия вариант

                Коментар


                • #83
                  До: HONDA CR 500

                  Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                  колко три жигули сигурно =))

                  мисля че скоростите са си от цр 500 .В момента чета за такива двигатели и се споменаваше, че едно време имало такива изпълнения и със 250кубиковите кросови ЧЗ та.

                  пп междодругото някои поставят колянов вал, биела, бутало, цилиндър и глава от цр 500 на скорости от 250 кубиковия вариант
                  Скоростите от 500, ама вала какъв ще да е, нали трябва да е по-широк, две биели трябва да се хванат една до друга. Блока трябва да го събере тоя вал....
                  Иначе ЧЗта 250 е имало такива преправени от родните спецове на мотоспорта... Макар, че си е имало и оригинално кросово ЧЗ 500сс едноцилиндрово, т.нар. "Пръч". По това време в родния шампионат по мотокрос е имало и клас 500сс.

                  Коментар


                  • #84
                    До: HONDA CR 500

                    Здравейте,
                    не знаех, че има такава тема тука. Помолиха ме като бивш собственик на CR 500, да си кажа мнението. Като гледам какво е писано то си е казано много ясно.
                    Моето мнение сигурно ще разочарова някои и ще зарадва други. Моето точно определение за този мотор е "Това е един див неопитомен жребец". Както се каза в началото, мощността му е толкова голяма, че даже те плаши. Имаше въпрос, колко пъти падаш с него. По принцип не много, НО ги помниш цял живот. Не всеки може да го запали. Пали се много специфично, като се използва и момента на тялото, не само ритането на крака и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с бутуши. След като си го карал, дълго време след това още чувстваш вибрациите в коленете, стъпалата и ръцете, да не споменавам и че "картината" ти е леко размазана докато си на него. Мотора е направен за по-прави и скоростни трасета. Ако сте решили да го използвате за ендуро, то вие или сте търсач на прекалено силни усещания (не в добрият смисъл) или сте се отдали на мазохизъм. При най-лекото подаване на газта, жирископичният момент веднага изправя мотора и ако си на тясно трасе, веднага отиваш в храстите (в най-добрият случай). Т.е. както се каза в постовете по-горе, той е направен да се движи на по-високи обороти и тесните участъци ще бъдат кошмар, като включим и постоянното държене на съединителя за да не изгасне.
                    Добър е при катеренето на баири (НО прави) и за песъчливи почви (като Дакар). Става за мотокрос, но за широка и отворена писта.
                    Българите сме такива, че купуваме коли, които не можем да си позволим или се качваме на коне, които не можем да укротим.
                    В САЩ този клас вече е премахнат по простата причина, че не е по-ефективен от 250сс. Ще дам и един пример. Явявал съм се на състезание на едно и също трасе веднъж със CR500 и след това с YZ250. Разликата бешe 2 обиколки повече в полза на YZ250 (за същото време), a това са близо 15-16 км разлика.
                    Продаването ми на CR500, беше най-доброто, което направих, защото разбрах, че съм много по-бърз и ефективен с по-малък и лесно управляем мотор, но си носих година и половина болежките от него. Когато започнах да ходя с приятелите ми и колегите ми на състезания, повечето бяхме с CR500, но това се промени бързо. Аз бях предпоследният мохикан.
                    Не съм обърнал внимание дали все още ги има по магазините, но те бяха с около $1000 по-евтини от CR250 и не съм виждал да е имало повече от една бройка в магазин. Явно не са популярни в източната част.
                    Сетих се още нещо. Някои правеха модификации на маховика (Flywheel), за да могат да карат на ендуро. Казват, че имало някакъв ефект. Не знам дали е така, просто не съм имал желание да пробвам.
                    Последно редактирано от spotbeam; 16-01-09, 18:51.

                    Коментар


                    • #85
                      До: HONDA CR 500

                      Извода какъв е ! Че българите са грандомани и това си е нашият байганьовски манталитет . Но честно казано тайно ми се иска да имам такъв звяр в гаража , както каза и Жоро само заради факта да знаеш, че го имаш и да го разхождаш от време на време, за да те напълни с адреналин до краен предел
                      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                      Коментар


                      • #86
                        До: HONDA CR 500

                        http://www.youtube.com/watch?v=l6j2v7A0NPA

                        Ужас,к'Во ритане,к'Во чудо !!!
                        Последно редактирано от Тануцо; 12-06-09, 11:29. Причина: правопис!
                        http://pics.deepseek.net/bitbucket/QKO.gif

                        Коментар


                        • #87
                          До: HONDA CR 500

                          Първоначално публикуван от jika7a Преглед на мнение
                          http://www.youtube.com/watch?v=l6j2v7A0NPA

                          Ужас,кфо ритане,кфо чудо !!!
                          Пак добре я запили като го гледам как риташе....
                          ПП.Така като гледам ми се струва даже че я запали лесно само с ритане и никав "чалъм"....
                          Човешкото тяло е с перфектна механика, ама от калпав материал. Пазете го!! :wink::wink:

                          Коментар


                          • #88
                            До: HONDA CR 500

                            Я,да видиме тук колко ли ритания направи тоя човечец,докато да запали антиката

                            http://www.youtube.com/watch?v=eo4_7...eature=related
                            http://pics.deepseek.net/bitbucket/QKO.gif

                            Коментар


                            • #89
                              До: HONDA CR 500

                              Я,да видиме тук колко ли ритания направи тоя човечец,докато да запали антиката
                              Този поне по-правилно риташе. Използваше момента на тялото си, докато горният използваше само краката си. Това си е един типичен пример защо да не си взимаме такъв. Другите карат и се наслаждават, а ти си риташ ли риташ.

                              Коментар


                              • #90
                                До: HONDA CR 500

                                ..челъма е ..да сбуташ леко леко манивелата докато прекараш буталото през горна мъртва точка .след това връщаш манивелата и риташ силно и с тялото...а дясната ти ръка изобщо я махаш от ръчката на газта да не би да подадеш без да искаш газ..при това положение пали лесно и веднага ако е настроен правилно карба де

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X