Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

    Здравейте приятели,
    продадох си мотора (kawasaki kx250f) и сега трябва да се сдобия с нов. Реших да се допитам към вас преди това да стане.
    Коя марка и модел ми препоръчвате да избера?
    Yamaha YZ250/450F или Honda CR250/450R
    Насочил съм се към 2006 моделите. Четох доста из форумите за всякакви марки и модели, та реших да е една от тези двете. Моля, някой ако знае за проблеми при някой от моделите на тези двете марки да ми ги каже. Ще съм Ви благодарен. Поздрави
    Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

  • #2
    До: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

    Привет колега, мисля yz250f не съм карал, иначе от другите изброените съм карал и 3те. yz450f не те съветвам - с 4 скорости е и за не професионалист е по труден за каране от crf 450 r(всъщност неразбрах но предполагам че си непрофесионалист ако не е така извинявам се).
    Двата crf-a като цяло са много здрави мотори "honda" все пак, на 450r 02'-07' малко по често ще сменяш клапани това им е "кусура" иначе аз съм с такъв мотор и няма грешка, доколкото знам всики казват че това е най-здравото и яко 450- honda crf. На ямахите са им малко кекави лостчетата на скоростите и като цяло скоростите може да имаш евентуално проблем със съединител също(кошниците им се трошат на ямахите), но и ямахите са доста хубави моторчета.
    От тези двете марки която и да избереш няма да загубиш, но аз бих те посъветвал honda Успех, пожелавам ти най- здравата и бърза машина да имаш
    [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

    Коментар


    • #3
      До: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

      Решил си да минаваш в горния клас

      Моя съвет е първо да пробваш някъде 2Т-тата , за да си избереш със сигурност кое ти се кара 2Т или 4Т. (въпроса е дали ти е кеф да работиш на мотора или те мързи и само ти се дава газ.)

      Един път като се спреш на такт, да си търсиш мотора не по марка а по екземпляр. Ако ти падне читаво моторче на добра цена от свестен човек не му мисли дали е Хонда или Ямаха.

      С клапаните положението е горе-долу едно и също там: Хонда сменяш 1 път на 1-2 години за 300 лв. , а Ямаха на 3-4 за към 800 (до колкото съм проучил).
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 03-05-10, 16:44.

      Коментар


      • #4
        До: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

        Здравейте отново,
        @danail612 - значи харесал съм една хонда 250 crf 2006 година. Карах е и ми хареса честно казано. За професионалист - че не съм, не съм. Но имам един приятел който се качи направо на 450 и си го кара без проблеми, е падания че има има - но и без тях не може
        http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...826&f1=details ето това е хондата. Пише че са сменени доста работи, но като знам обявата седи от много време и се чудя защо я продават на тази цена при положение, че са сменени толкова важни работи. Причините може да са две: 1. да има някакъв сериозен проблем по мотора, 2. човека да се е отказал от спорта
        По ме притеснява първия. Кажете какво мислите за моторчето и знаете ли нещо за него.

        @iassen - карах 2Т и честно казано не ми допада. 4Т си ми харесва повече. Това е, че се колебая между 250 и 450. Откъм поддръжката предполагам 250 се чупят по често отколкото 450 ?
        Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

        Коментар


        • #5
          До: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

          Колега според мен за тази цена по добре вземи crf450 (Това е лично мое мнение) неси заслужава просто, като на същата цена тиса 450 .

          Коментар


          • #6
            До: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

            Колегата вече е горд собственик на Ямаха крос 250 ама си трае, за да не черпи.
            Последно редактирано от iassen; 11-05-10, 08:02.

            Коментар


            • #7
              От: До: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

              Хехе, Яска не е заради черпането, и на него ще му дойде реда. Честно казано вече не съм собственик на Ямаха 250. Още на третия ден се оттървах от нея и взех една Ямаха 426 крос Каних се да пиша, но все не остава време, та ето сега реших да постна тука едно мнение, за да не отварям нова тема. Новата Yamaha YZ426f е 2002 година. Направих бартер с един приятел. Някои ще кажат, че съм направил голяма грешка, но аз си знам... 250-ката имаше един проблем, който незнаех докъде ще доведе (беше изолирано маслото да минава през рамката, а и беше внос от Англия и не се знае как е мотора отвътре). Сега ще прикача някоя снимка на новата 426-ца
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:yamaha.jpg
Прегледи:2
Размер:128.0 КБ
ID:5179466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0256.jpg
Прегледи:1
Размер:190.0 КБ
ID:5179467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0257.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5179468

              Между другото съм доста доволен от тази. Возията е малко твърда спрямо кавазакито но вече им свикнах, а и нагоре по горите доста дърпа... Поддържана е добре и навъншен вид е хубав (поне на мен ми харесва ) Чакам коментарчета
              Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

              Коментар


              • #8
                От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                Поздравления за Красивата машината-не си сбъркал с избора си.

                Коментар


                • #9
                  От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                  Изключително здрава машина няма да съжаляваш.А окачването можеш да го направиш и по меко ако не ти допада в момента има си достатъчно реглажи за тази работа

                  Коментар


                  • #10
                    От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                    Благодаря Ви.
                    Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                      И от мене поздравления за невероятната машина. Определено предишния собственик я е пазил и поддържал с много желание и любов! Лека возия и безаварийна!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                        Благодаря
                        Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                          Скоро не съм писал и реших да публикувам някоя нова снимчица на звЕра Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34747_1240167623733_1815593517_481283_1374953_n.jpg
Прегледи:2
Размер:112.8 КБ
ID:5195816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:38188_1240167703735_1815593517_481284_676076_n.jpg
Прегледи:2
Размер:111.7 КБ
ID:5195817
                          Kawasaki KX250 2006 - TwoStroke ;]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                            Аз щях да ти казвам за YZ250F ако проблемът му е бил само това дето маслото е изулирано да не влиза в рамката че,това нее проблем но вече няма значение.Честито за 426-цата щом си ти харесва да си я караш със здраве.А за това какво да избереш хонда или ямаха ти си направил избора си още като си пуснал темета .Това са моторите всичко друго е компромис
                            [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
                            [/URL]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Насочете ме към избора ми - Honda или Yamaha?

                              Първоначално публикуван от menkata Преглед на мнение
                              Аз щях да ти казвам за YZ250F ако проблемът му е бил само това дето маслото е изулирано да не влиза в рамката че,това нее проблем но вече няма значение.Честито за 426-цата щом си ти харесва да си я караш със здраве.А за това какво да избереш хонда или ямаха ти си направил избора си още като си пуснал темета .Това са моторите всичко друго е компромис

                              Виж кво става като се качи някой като Barcia на един такъв "компромис" - http://www.youtube.com/watch?v=32_Dx...eature=channel

                              Ба ти компромиса,а Менка?

                              Иначе на колегата честио,със здраве да си го караш и безавариино !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X