Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

    Нищо не намирам с тази търсачка. Това че кроса 450 е с 4 скорости чак такъв проблем ли е.В гората не се кара бързо , а и ако се сменят пиньоните няма ли да се оправят проблемите ?
    Има ли разлика в двигателите на YZ 450 и на WR450 освен скоростите и че нямат намотките за фар ? WR или YZ е по-здрав ,нали 4-те скорости не правят YZ по ненадежден, само по нервен
    Тези пичове тук с какви мотори карат? леките ендура или крос--- http://www.redbullromaniacs.com/
    Последно редактирано от pancho81; 06-12-09, 11:06.

    Коментар


    • #17
      До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

      Здравей колега,аз лично нямам нито един мотор от двата посочени от теб,но сам карал и двата модела и вярно е,че за в гората не са много удобни особено по стръмни и криви пътеки и с тея 4 скорости идват нито на една мотора да ти е ок по такива места.Те са направени за писта заводски,а не за гората не казвам че това не ти е ясно и че нестават,абе с две думи караш ли си неможе да е кой знае такав проблем,но все пак си е..Доколкото за издръжливост както казват колегите по горе за частите е така,най важно е до подръжката на мотора преди да го вземеш,а и след това.Но аз все си мисля,че Ямахата си е е по качествена поне за тези години които сочиш ти.А напално подкрепям мнението на колегата по горе които е написал,че ЯМАХАТА след 2006г влкючително и нея е един от най добрите кросови мотори И ЗА В ГОРАТА,защото е много мека,много плавна и много мощтна,удобна.малко повече пари е от тези двата които ти си посочил,но е в пъти по добра за всичко каквото се сетиш по мое мнение от опит.Разликата на YZ И WR в здравост е че ВР е е по здрав защото нее изциклен до такава степен а и баш тои си е за в гората ако става въпрос.Но пак казват че след време дават проблем със скоростите,но пак ти казвам на Хондата ЦРФ пак клапани всеки се чупат или износват все тая.Та няма вечен мотор и техника изобщо.Затова оглеждай хубаво и взимай тоя които ти е на сърце най много,то се осеща повярвай ми.Надявам се да сам ти бил в полза.Успех и да качиш матерял да видиме.
      КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
      (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

      Коментар


      • #18
        До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

        Хе-хе, пак се почва един от вечните спорове.
        Смея да твърдя, че точно за начинаещ и двата мотора ще са трудни в гората, поради липса на стартер и различни предавателни числа на скоростните кутии. Старите КТМ-и са със здрави двигатели и не врат толкова, колкото новите
        За опитният ендурист няма толкова значение и пак зависи от стил на каране, предпочитания към тип терени и т.н.
        Колега, няма да има единно мнение по въпроса, то затова има толкова много фирми - производители на пазара.
        Както е казал Калин, вземай по-запазения !

        -------------------
        За пример, какво означава мотоциклет само с кик стартер в ръцете на начинаещ, по-късно ще можете да видите репортажа за карането ни с джуниърите на Crazy job в събота из Стара Планина.
        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 06-12-09, 19:05.
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #19
          До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

          Колега, КТМ 450SX има в нашата група и сменихме пинионите на 13-53 малко се пооправиха нещата ама пак много се мъчи на места иначе определено имаше разлика.
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • #20
            До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

            Мерси за отговорите на всички.Кой каза само че съм начинаещ незнам карам си по-горите само че ендуро ,което е тежко дори с неподходящи гуми.Научих планините край София наизуст, Стара планина ,Люлин, така да се каже кара ми се вече нещо истинско.Преди карах повече пистови мотори и отскоро разбрах че в гората е страшен кеф.Питах за YZ защото може да се вземе по-нов на цена като WR по стара година.
            Четох из форума и разбрах че мотора е WR 426 -450
            Никой не каза за участниците в Redbull с какви мотори са, крос или леко ендуро
            Последно редактирано от pancho81; 06-12-09, 22:14.

            Коментар


            • #21
              До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

              Първоначално публикуван от pancho81 Преглед на мнение
              Мерси за отговорите на всички.Кой каза само че съм начинаещ незнам карам си по-горите само че ендуро ,което е тежко дори с неподходящи гуми.
              Никой не каза за участниците в Redbull с какви мотори са, крос или леко ендуро
              Когато си вземеш спортно ендуро ще разбереш кефа в гората, колега !
              А по втория въпрос, никой не ти отговаря, за да не те постави сега пък пред дилемата 2Т или 4Т !
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #22
                До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                Когато си вземеш спортно ендуро ще разбереш кефа в гората, колега !
                А по втория въпрос, никой не ти отговаря, за да не те постави сега пък пред дилемата 2Т или 4Т !
                Не тук съм твърдо за 4Т не ми се носи масло в джоба Незнам с разделно мазане ли са 2Т кросаците ,ама и да са не искам да се чудя кога ще спре маслената помпа и ще посинее двигателя някъде си в гората
                Иначе 4Т със смяна на маслото на 600-800км си е почти 2Т даже може да се окаже и че 2Т наливаш по-малко масло, защото и то изкарваше някъде 800км май с 1 литър

                Коментар


                • #23
                  До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

                  Леко Ендуро,най-вече EXC,аз съм на мнение,че EXC е точно за нашите гори и по-добро от него няма,като килограми - мощност,за двутактово говоря,до 4Т несъм имал допир истински ..

                  Коментар


                  • #24
                    До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

                    Хе хе, както казва Жоро навлизаме в стари спорове и неразрешени при това, ама май май като ти гледам изискванията си за 2Т мотор
                    Части евтини, не се чупи, лек е, не ти измаря, двигателя ако е поне 200 има сила за 95% от случаите, ако е 250 за 100%.

                    Скоро гледах доста клипове в youtube от ендураджии от цяла европа и масово се карат 2Т мотори за разлика от тук.
                    Последно редактирано от Краси; 07-12-09, 13:54.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #25
                      До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

                      Да кажа и аз няколко думи.
                      1.Сто човека сто различни мнения.
                      2.Относно КТМ 450 SX-F 08г.модела си има заводски стартер и 4-те скорости с кит стават шест т.е. прибавят се още две зъбчатки в скоростната кутия.
                      3.Относно Ямахата частите са малко по-скъпи от тези на КТМ и идват малко по бавно.
                      Това е лично мое мнение така,че всеки сам да си прави сметката .
                      Живей за мига.
                      Honda CRF-250X
                      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

                      Коментар


                      • #26
                        До: KTM 450SX или YAMAHA YZ450 '2004

                        Колега вземи този който ти "хване окото".Важното е на теб да ти харесва,защото после почват едни мисли че другия мотор е трябвало да вземеш и т.н.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X