Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

    Здравейте,
    Един приятел продава Yamaha Yz 125 от 2000 г. Бихте ли ми казали, дали си струва? Продава мотора си за 2100 лв. Мотора да кажем, че е в перфектно състояние, няма забележки по него, но незнам много ли са парите, малко ли са..?!?
    Ще го карам предимно из горите, по поляните и от време на времеще ходя с приятели на Горна Росица.
    Бихте ли ми казали дали да си го вземам, на добра цена ли е или да си търся друг ? (до ден, два ще сложа и снимки на мотора)

  • #2
    До: Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

    За цената е лесно отваряш си мобиле и гледаш как вървят в момента, но ако наистина е перфектен и няма за оправяне по него е добра цена. Иначе имах такова моторче. Интересно е за каране, има ниски и високи обороти. На трасето се чувства по-добре, от колкото по горите, защото трябва да се кара на високи, за да върви, а по пътечките като няма много място за скорост се налага да го помпаш на полусъединител и се тормози. Иначе научиш ли се да го караш добре, ще си подготвен за всякакви мотори след това, защото при него се налага да ползваш общо взето всички техники, за извличане на мощност- да сменяш много скорости, за да го държиш на макс. мощност (взрива между ниски и високи обороти), да го подсилваш и контролираш със съединител, да го чистиш с газ , за да не се дави да не цапа свещи и т.н. Хубавото е, че двигателя е много опростен и не особено претенциозен, ако си го караш с хубаво масло на година общо взето има да се сменя по едно бутало- към 250 лв. и вече там вериги, гуми и някой лагер... Та приятно и интересно моторче е, с много за учене за макс. ефективно каране, особено за трасе и не толкова приятно ако караш с други с по-мощни примерно 4Т мотори в гората по разни завряни стръмни пътечки.

    Коментар


    • #3
      До: Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

      Да, но не съм много наясно с кросовите мотори и ако си го карам нормално мотора пак ли трябва да му сменям някви части Неможе ли, паля и карам? Както ти каза всяка година по 250лв.... все пак не са малко пари

      Коментар


      • #4
        До: Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

        Първоначално публикуван от DWBaHu0 Преглед на мнение
        Да, но не съм много наясно с кросовите мотори и ако си го карам нормално мотора пак ли трябва да му сменям някви части Неможе ли, паля и карам? Както ти каза всяка година по 250лв.... все пак не са малко пари
        Ти ако даваш по 250лв на година си цар! Ако не ти се дават много пари за подръжка си купи 2т ендуро 125 или 200
        0888 074 049

        Коментар


        • #5
          До: Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

          Работата е там, че не искам да избързвам и да го купувам ами първо да чуя какво ще ме съветвате, струва ли си.. а относно за поддръжката ще го поддържам, какво да правя
          Последно редактирано от Тануцо; 20-05-09, 23:15. Причина: правопис!

          Коментар


          • #6
            До: Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

            Първоначално публикуван от DWBaHu0 Преглед на мнение
            Работата е там, че не искам да избързвам и да го копувам ами първо да чуя какво ще ме съветвате, струва ли си.. а относно за поддръжката ще го поддържам какво да правя
            Ако е добър мотора ,Да струва си но подръжката наистина не е много еВтина.Аз карам такъв мотор само че Сузуки 125 и ще ти кажа колко пари давам за него да си направиш сметка.
            Бутало-200лв
            Верига и венци -200лв (комплект)
            приблизително около 5 задни гуми и 1 предна-цената е на каквато си ги намериш аз карам с употребявани гуми.
            6-7 туби масло по 30 лв са около 200лв
            Накладки предни и задни са около 100 лв
            Така че ако си намираш гумите за по 30-40 лв стават и те около 200лв
            За друго не се сещам макар че има и други неща които влизат в консумативите но приблизително 1000 лв за лятото отиват
            Последно редактирано от Тануцо; 20-05-09, 23:15. Причина: правопис!!!
            0888 074 049

            Коментар


            • #7
              До: Продават мотор Yamaha Yz 125 2000g. Заслужава ли си ?

              Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
              Ако е добър мотора ,Да струва си но подръжката наистина не е много ефтина.Аз карам такъв мотор самоче Сузуки 125 и ще ти кажа колко пари давам за него да си направиш сметка.
              Бутало-200лв
              Верига и венци -200лв (комплект)
              приблизително около 5 задни гуми и 1 предна-цената е на каквато си ги намериш аз карам с употребявани гуми.
              6-7 туби масло по 30 лв са около 200лв
              Накладки предни и задни са около 100 лв
              Така че ако си намираш гумите за по 30-40 лв стават и те около 200лв
              За друго не се сещам макар че има и други неща които влизат в консумативите но приблизително 1000 лв за лятото отиват
              Това е само за темата, която отворих сутринта: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=61511

              Дам има и екип, свещи се купуват за 2т, разни ръчки, дръжки и кормило... има си поддръжка, не е като да е безплатно. В темата има написан коментар от Емо, в който казва общо взето най-евтния вариант за каране, но както после уточнява, не става въпрос за спортни мотори...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X