Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване за китайски мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване за китайски мотор?

    Вчера ми докараха един мотор,по патент е Ямаха но иначе е с немски части зглобяван в Китай,марка DirtBike.Някой има ли такъв? Къде мога да намеря евентуално части за него и ако можете да ми кажете добър ли е или не е,според вас? Моя е 250цц 2т !

    Пп.Мерси предварително.
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

  • #2
    До: Запитване за мотор? Някой има ли такъв ???

    Колега от изброените неща които са ти казали най-вероятно единственото вярно нещо е че е сглобен в Китай.

    "Правено по патент" не означава нищо. Означава че Ямаха са патентовали нещо и някой е копирал патента.

    "Правено по лиценз" означава че от Ямаха са разрешили използването на патента/технологията им.

    Немски части пратени в Китай за сглобка и върнати в Европа за продан ми се вижда дано ама надали.

    При всички положения - взел си си моторче китайче, няма лошо. Има читави, има и боклуци. Какво е твоето не се знае предвид че по описание не може да се отгатне. Дано да е от читавите.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Запитване за мотор? Някой има ли такъв ???

      Мерси за инфото и за пожеланието колега

      пП. Поздрави

      И все пак ако някой има такъв мотор нека сподели инфо за него !
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        До: Запитване за китайски мотор?

        Понеже мотора е нов и е в разработка,можете ли да ми кажете колко киломера е разработката ? Един приятел ми каза че е 500км. и на 300км. да му сменя маслото,но искам да питам по опитните.

        Мерси предварително !
        OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

        Коментар


        • #5
          До: Запитване за китайски мотор?

          Първо го смени на 200-300, втория път го смени на 1000 и от там на татък по предписание. Не забравяй и филтрите.

          А 500км са му малко за разработка, не вярвам да има никасил
          Гледай поне 1000 да го жалиш и да не го юркаш, че той така или иначе не се знае що за двг. има, пък ако и не го поразработиш като хората хептен в началото може да сдаде

          Коментар


          • #6
            До: Запитване за китайски мотор?

            Тук прочетох има писано за тази марка
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40102

            Коментар


            • #7
              До: Запитване за китайски мотор?

              А как да засека километрите за разработката след като няма километраж ?
              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

              Коментар


              • #8
                До: Запитване за китайски мотор?

                Първоначално публикуван от ormr Преглед на мнение
                А как да засека километрите за разработката след като няма километраж ?
                Поставя му се (и от колело върши работа, има теми по въпроса).

                Или се засича приблизителен среден разход/изминати километри за 1 резервоар, след което се смятат резервоарите.
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • #9
                  До: Запитване за китайски мотор?

                  Здравейте колеги..имам запитване пак за този мотор?! От каде мога да си купя задна капла за него ели да ми сложат нови спици..предполагам с нови спици няма да стане защото има отчупени от самото нещо на каплата дето се върти около оста???

                  пП. Моля за помощ. Иначе да се похваля за сега от както го карам нямам никакви проблеми с него,само спиците дето се почупиха и ауспуха един път ми се извади (заглушителя от тръбата) и това е! Като двигател е перфектен и много икономичен
                  OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Запитване за китайски мотор?

                    Моля за помощ че дойде сезона а аз сам в застой!?
                    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                    Коментар


                    • #11
                      Искам мнение

                      Търся си мотор и се по-разрових се из нета и попаднах на една доста приемлива обява на един мотор.Пише,че е 250 кубика 4-тактов 35коня,а годината е 2006.Сега следва наи-интересното цената му е 1800лв.Което ме кара да си мисля,че или не е сузуки или има някакъв проблем.Ето и малко снимки.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам мнение

                        Китайче..... един колега от форума мисля че има нещо подобно поразтарси се беше изказал мнение за тези мотори..
                        Човешкото тяло е с перфектна механика, ама от калпав материал. Пазете го!! :wink::wink:

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам мнение

                          Това мисля че беше вече небезизвестната марка X-MOTOS . .китайски кросови мотоциклети,които на вид са красиви,и стават единствено и само за разходка(развлечение през свободното време) иначе ако искаш да се занимаваш професионално със този спорт...откажи се това не е твоят мотор !
                          http://pics.deepseek.net/bitbucket/QKO.gif

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам мнение

                            И няма никакъв, ама абсолютно никакъв вариант да е 35 коня. Просто забрави. Половината да е, пак добре.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам мнение

                              Аз не искам да се занимавам професионално с мотокрос,а за развлечение за превос от точка А до чо4ка Б само,4е по по тежак терен.Има ли смисал да го взимам за моите нужди.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X